Czwartek, 9 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, Rajnolda, Mariana

Pogotowie Reporterskie

Zespół Paraklet z Bełchatowa w łaskiej parafii św. Faustyny

 

15 stycznia 2023 po mszy św. o godz. 18  w  Kościele pw. św. Faustyny w Łasku odbył się wzruszający, pełen wrażeń koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy Paraklet z Bełchatowa.

Celem tego muzycznego wydarzenia było zebranie środków na leczenie i rehabilitację jednego z przyjaciół zespołu. Ku radości wszystkich cel został osiągnięty. Młodzi artyści, którym nie brak zapału i muzycznego talentu, zaśpiewali dla parafian dobrze znane kolędy, ale  wykonali również mniej popularne utwory, takie jak np. Północ już była, Tryumfy, czy Oto o północy.
 
Parafianie włączyli się we wspólny śpiew i radośnie skandowali do tekstu Skrzypi wóz. Największe zaangażowanie słuchaczy nastąpiło przy wykonaniu Pastorałki od serca do ucha, wówczas wspólnota parafialna melodyjnie powitała maleńkiego Jezusa.

Zespół Paraklet zaprezentował się w pełnej krasie i z ogromną klasą. Wizerunek i oryginalność zespołu podkreślał strój śpiewających utrzymany w spokojnej beżowej, jakże gustownej, tonacji. Ogromnym profesjonalizmem wykazali się muzycy, ksiądz Kamil grający na skrzypcach oraz  akordeonista, klarnecista, klawiszowiec i subtelna flecistka. Również ekipa techniczna sprawiła  się bez zarzutu. Niepowtarzalne przeżycia zagwarantowali parafianom ks. proboszcz  Jarosław Wojtal i ks. Adrian Anielak, którzy zaprosili grupę Paraklet do naszej parafii.

Niedzielny występ był nietuzinkowy i niepowtarzalny. Wspólnota parafialna podziękowała muzykom i śpiewakom gromkimi brawami. Było nastrojowo, klimatycznie i wzruszająco.

 

Źródło: Archidiecezja Łódzka
 
 

Skomentuj [ 0 ]
09:00, 22.01.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET