Sobota, 23 września 2023 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Pogotowie Reporterskie

LGD. Najpopularniejsze questy w 2022 roku

 

Organizacja Questy - Wyprawy odkrywców przygotowała  podsumowanie roku 2022 w kategorii „Najpopularniejsze questy”, czyli wyprawy, które najczęściej odwiedzaliście (z ulotką lub aplikacją) i których ukończenia logowaliście na portalu Questy.org.pl 

W województwie łódzkim najpopularniejsze questy to:

1. Spała władców, prezydentów, atletów - spacer po Spale ukazuje jej dziedzictwo historyczne, ściśle związane z carami Rosji i prezydentami Polski, oraz jej współczesne oblicze znanego ośrodka sportowego.
2. Inowłódz. Historii wieki nad brzegiem rzeki - Quest opowiada wielowiekową historię Inowłodza od czasów średniowiecza, gdy położone nad Pilicą miasto pełniło ważną rolę na szlaku handlowym z Torunia do Lwowa.
3.Czerniewice. Spacer z historią - na queście odwiedzicie i poznacie historię jednego z najstarszych kościołów w Polsce i piękny, zrewitalizowany park podworski w Czerniewicach.
4.Śladami Braci Czeskich po Zelowie - quest prowadzi po Zelowie, mieście zwanym „Małymi Czechami”, bezcennym zagłębiu czeskiej historii i kultury na terenie Polski.
5. Historia Łasku w tablicach ujęta - Quest oprowadza po ważnych miejscach dla historii Łasku, którą przybliżają liczne tablice pamiątkowe – świadectwa bogatej przeszłości miasta.
6. Z prymasem Lipskim po Krzemienicy i Lipiu - na spacer po Krzemienicy i Lipiu - miejscowościach swej młodości, zabiera Was jeden z najznakomitszych przedstawicieli rodu Lipskich, prymas Jan Lipski.
7. Magiczne barwy Modrych Wód - spacer szlakami rezerwatu "Niebieskie Źródła", jednego z 11 rezerwatów Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, zapoznający z tajnikami przyrody tego niepowtarzalnego siedliska.
8. Śladami rodu Łaskich po parku miejskim - wycieczka umożliwia wędrowcom zapoznanie się z wieloma gatunkami roślin i zwierząt, które można spotkać na tych terenach, oraz odkryje przed nimi historię tych ziem.
9. O czym opowiadają zelowskie cmentarze - quest przybliża postaci wybitnych mieszkańców miasta spoczywających w Zelowie: żołnierzy, uczonych, artystów. Odwiedzicie nekropolie rzymskokatolicką i ewangelicko-reformowaną.
10. Spacer z Januszem po Kolumnie - quest prowadzi po Kolumnie, dzielnicy Łasku, wspaniałym założeniu urbanistycznym powstałym w oparciu o angielskie idee Miasta Ogrodu. Poznajemy je, spacerując śladami założyciela Kolumny, Janusza Szweycera.
 
Aż 5 z wymienionych guestów znajdują się na naszym obszarze! Gorąco zachęcamy do relacji, komentarzy i podzielenia się przygodami z tych questów. Pochwalcie się, kto ile z nich ukończył. 
 
Ponadto Qesty - Wyprawy Odkrywców w ramach Ferii 2023 zorganizowali konkurs o którym możecie przeczytać w linku poniżej. A jeśli przechodząc nasze questy nie będzie gdzieś skarbu (pieczątki), bo się komuś bardzo spodobał i go sobie przywłaszczył to zapraszamy do naszego biura w Łasku na Placu 11 Listopada 1. Mamy świeży zapas pieczątek i postaramy się zrekompensować ich brak na trasie (pieczątką i małym prezentem). ZAPRASZAMY ! 

Konkurs Ferie zimowe z questami 2023

Skomentuj [ 0 ]
12:20, 23.01.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET