Wtorek, 28 listopada 2023 r., imieniny Zdzisława, Lesława, Gościerada

Pogotowie Reporterskie

Łask. Interpelacja Posła Dariusza Jońskiego ws. cen paliwa gazowego

 

Publikujemy interpelację złożoną przez Posła Dariusza Jońskiego ws. cen paliwa gazowego. Problem szeroko omawiano podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Łasku (16.01.2023 r.), na której obecni byli liczni parlamentarzyści.

Skomentuj [ 13 ]
17:15, 23.01.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Olaf @ 17:33, 23.01.2023r. IP: *

Spóźniony zapłon Panie Joński minister Moskwa już tydzień temu sprawę rozwiązała jednym cięciem nie przypiszecie sobie tego towarzysze Florczak Joński Tomczyk Grabarczyk Brejda Dunin tylko dzięki protestowi się udało i nie próbujcie więcej podwyżek np wody bo rozniesiemy MPWiK nie jesteście królami prezesy bez wykształcenia pociotki burmistrzów i prezesów nie damy się

Do Olaf @ 18:01, 23.01.2023r. IP: *.*.45.12

To co piszesz ze juz sprawa zalatwiona przez Moskwe to jestes w wielkim bledzie.

Trzeba czekac na posiedzenie Sejmu, zadnych oficjalnych decyzji NIE MA.

do Olaf @ 18:13, 23.01.2023r. IP: *.*.132.5

Olaf startuj na prezesa zapewne uzdrowisz sytuację podwyżek, których nigdzie nie ma a tylko są w Łasku. Przedsiębiorców i firmy inflacja nie dotyczy a ceny nośników energetycznych w tym gazu i energii elektrycznej "spadły" a pracownicy cieszą się, że nie mają podwyżek pensji i pracują za minimalną krajową, która w tym roku wyjątkowo "została obniżona". O ceny wody i ścieków możesz być spokojny... Minister Infrastruktury już we wrześniu zapowiedział, że ceny nie wzrosną więc trzymamy go za słowo... Dbają o to rządowe Wody Polskie stojące na straży obywatela.
Napisz proszę co przecięła Minister Moskwa, bo ustawy i szczegółów chyba jeszcze nie ma a jedyne co wiadomo to 40% podwyżki i tak będzie, a ceny gazu o których jest interpelacja no cóż chyba nie spadły, gdyż PGNiG cały czas trzyma mega marże a ceny w kontraktach na 2024 rok to ponad 800 PLN za MWh. A co będzie jak osłona rządowa się skończy? Fakt trzeba wyrzucić tych "nieudaczników prezesów" i zatrudnić nowych.... Olaf działaj.

dwiewierze @ 18:46, 23.01.2023r. IP: *.*.232.101

co się dzieje z cenami lpg? Gaz w USA i w Europie bardzo mocno staniał, ceny znacznie poniżej tych sprzed wojny a na stacjach, np na BP w Łasku dzisiaj 3,26 zł, ile było przed wojną 2,30? czy Pan Urban może to wyjaśnić?

do do Olaf @ 18:50, 23.01.2023r. IP: *

Miejmy nadzieje że cena wody i ścieków nie wzrośnie dla odbiorców to na plus tylko z czego się spłaci kredyciki zaciągnięte na mieszkańców padniecie i rodzin nie pozatrudniacie koszmar dla ŁSM MPWiK oraz PEC a Olaf jak ma chociaż troszkę rozumu niech startuje w wyborach w Radach więcej niedoksztalconych zasiada de..li

do "do do Olaf" @ 19:20, 23.01.2023r. IP: *.*.132.5

Pewnie niech padną!!!. To najprostsze rozwiązanie wg Ciebie. Pamiętaj, że właścicielem spółek jest Gmina Łask, która żyje z Twoich podatków, więc gdy padną firmy to Ty jako podatnik poniesiesz te koszty i koło się zamyka. Tak samo jest z rządem oni tylko wydają Twoje pieniądze. Do ciepła w tym roku dopłacą, ceny energii zamrozili a w przyszłym, po wyborach co będzie ? Więc niech padają wszyscy, będzie taniej i wygodniej, a Ty będziesz szczęśliwy.

Henio @ 21:00, 23.01.2023r. IP: *.*.148.19

Moskwa załatwiła ciekawe co. Głupie gadki bez pokrycia bo PiS umie tylko naprawiać to co spieprzył. Już raz pani ministerka mówiła o 40% i jak wiemy była to wartość średnia którą ogłosil na proteście pan poseł który wyszedł na pajaca, biedulka nie wiedział nad czym głosuje.
Olaf to pisowski troll albo człowiek bez wiedzy i wykształcenia. Innej moslieosci nie ma.

Lin @ 21:28, 23.01.2023r. IP: *.*.239.111

Popytajcie się radnych PiS którym tak rzekomo zależy na mieszkańcach , gdzie pracują, ile mają fuch i ile zarabiają , oczywiście na bublicznych posadkach.

Andrzej @ 21:53, 23.01.2023r. IP: *.*.235.29

Henio, de.b.i.lu... Joński to lewak co się przerobił na liberała. Dobry jest w laniu wody... dosłownie i w przenośni. Ustawa gwarantuje dopłaty do cen gazu.

Jan @ 14:17, 24.01.2023r. IP: *.*.195.155

Jońskiego nie było na sesji w sprawie cen. On umie się tylko lansować z piccą pod granicą z Białorusią . Komuchy już rządzili w Polsce i wystarczy

Ojej @ 17:50, 24.01.2023r. IP: *.*.200.190

Janku:
"... W schemacie materializmu historycznego, komunizm stanowi formację społeczno-ekonomiczną o charakterze globalnym, charakteryzującą się brakiem wyobcowania (alienacji) człowieka, w której ludzkość jest wolna od ucisku i niedostatku. ...
Komunizm miałby ucieleśniać zasadę sprawiedliwości społecznej: od każdego według jego zdolności, każdemu według potrzeb oraz charakteryzować się brakiem własności prywatnej środków produkcji czyli podstawy gospodarki kapitalistycznej. Środki produkcji miały być uspołecznione. W okresie przejściowym między kapitalizmem a komunizmem miałby istnieć ustrój socjalistyczny oparty na zasadzie od każdego według jego zdolności, każdemu według jego pracy... "

A teraz zastanów się które rządy są najbardziej komunistyczne po 89 i dlaczego jest to "Zjednoczona Prawica" ... ;)

Piotr @ 07:25, 25.01.2023r. IP: *

Chyba w żadnej innej partii nie ma tylu b. członków PZPR ilu jest w pisie?

Do piotr @ 14:01, 26.01.2023r. IP: *.*.16.76

Czy PO to odpowiednia partia, która powinna wytykać innym 23 polityków związanych z PO, którzy - jak twierdzi - byli w przeszłości związani z PZPR i SB:

1. Andrzej Rzepliński, wybrany na sędziego Trybunału Konstytucyjnego z poparcia PO, kandydat PO na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w 2005 r., do 1981 należał do PZPR. Pod koniec lat 70. II sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW.

2. Tomasz Nowak, poseł PO był 1 marca 1989 r. zarejestrowany przez SB z Konina jako kontakt operacyjny, ps. Aktor. Pozyskany do sprawy o krypt. Pegaz (zagadnienie kultura i sztuka). Zdjęty z ewidencji 9 stycznia 1990 r. Materiały zniszczono. (W 2011 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że poseł złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne i choć zarejestrowany został przez SB jako kontakt operacyjny o pseudonimie "Aktor", to jednak odbyło się to bez jego wiedzy, a on sam w żaden sposób nie współpracował z SB red.).

3. Zbigniew Pawłowicz, senator PO był zarejestrowany w 1977 r. jako tajny współpracownik Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli kontrwywiadu wojska PRL, ps. Pawlik. (W 2009 Sąd Okręgowy w Bydgoszczy orzekł, że jego oświadczenie lustracyjne, w którym zaprzeczył współpracy ze służbami specjalnymi PRL jest zgodne z prawdą, oddalając wniosek IPN - red.).

4. Marek Konopka, senator PO został w 1982 r. zarejestrowany jako tajny współpracownik kontrwywiadu wojska PRL ps. Marzena. (Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał w 2009 r., że Marek Konopka, senator Platformy Obywatelskiej z Białej Piskiej, złożył zgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne. Nie był tajnym współpracownikiem peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa - red.).

5. Michał Boni, doradca premiera Tuska w 1992 roku został wymieniony jako TW Znak na tzw. liście Macierewicza. 31 października 2007 wydał publiczne oświadczenie, że w 1985 Służba Bezpieczeństwa za pomocą szantażu zmusiła go do podpisania deklaracji współpracy.

6. Stanisław Jałowiecki, eurodeputowany PO występuje w katalogu IPN jako konsultant SB z 1973 r., w tym roku został ostatecznie uznany przez Sąd Najwyższy za kłamcę lustracyjnego.

7. Andrzej Olechowski, współtwórca PO i do dziś jej członek znalazł się w 1992 r. na liście Macierewicza. Jako jeden z nielicznych polityków centroprawicowych złożył oświadczenie lustracyjne o przyznaniu się do współpracy ze służbami specjalnymi PRL w okresie pracy w instytucjach międzynarodowych współpracował z wywiadem (Departament I MSW). Był jego kontaktem operacyjnym o pseudonimie Must. Członek PZPR.

8. Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO w PRL związana z Głosem Robotniczym, organem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Łodzi. W 1997 była kandydatem na stanowisko ministra kultury i sztuki w gabinecie Jerzego Buzka; wycofała się na skutek protestu AWS po oskarżeniu jej o udział w antysemickiej nagonce w 1968.

9. Kazimierz Kutz, poseł PO w 1971 r. został zarejestrowany przez SB jako kandydat na tajnego współpracownika. Po trzech latach zmieniono mu kategorię na zabezpieczenie, a półtora roku później sprawę zakończono z powodu braku możliwości operacyjnych. W latach 70. uczestniczył w naradach Komitetu Centralnego PZPR na temat kultury. Wygłosił przemówienie gdzie zaatakował Stanisława Bareję używając terminu bareizm jako synonimu kiczu. Od tego czasu reżyser Misia nie podał ręki Kutzowi. W stanie wojennym zwolniony z internowania po podpisaniu `deklaracji o lojalności. Od 1983 mieszka w Warszawie w tzw. Zatoce czerwonych świń. W 2005 członek Komitetu Honorowego Kandydata na Prezydenta RP Włodzimierza Cimoszewicza.

10. Zbigniew Ćwiąkalski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Donalda Tuska w latach 1972-1981 członek PZPR, był szefem uczelnianej Podstawowej Organizacji Partyjnej. Według dokumentów IPN został zarejestrowany jako kandydat na tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa w 1985 r. Zaprzeczył jakiejkolwiek propozycji współpracy, a sam fakt zarejestrowania wiąże z wyjazdem na półtoraroczne stypendium do RFN w 1986 r.

11. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego w rządzie Donalda Tuska karierę polityczną zaczynała w latach 70. w PZPR. Z partii wystąpiła po wprowadzeniu stanu wojennego.13. Marian Czerwiński, poseł PO. W 1989 został posłem na Sejm X kadencji (tzw. Sejm kontraktowy) z okręgu Dębica z listy PZPR. Przewodniczący PO w powiecie dębickim.

14. Leszek Korzeniowski, poseł PO, przewodniczący PO w województwie opolskim, były członek PZPR.

15. Miron Sycz, poseł PO, b. członek PZPR. Należy do Stowarzyszenia Ordynacka.

16. Bożena Sławiak, posłanka PO, była członkiem PZPR.

17. Karol Węglarzy, radny sejmiku śląskiego z PO, w latach 1980-1985 pełnił funkcję posła na Sejm PRL VIII kadencji z listy PZPR. Od 2001 należy do Platformy Obywatelskiej.

18. Gen. Janusz Bojarski, dyr. Departamentu Kadr w Ministerstwie Obrony Narodowej, w przeszłości dwukrotnie pełniący funkcję szefa rozwiązanych Wojskowych Służb Informacyjnych. Absolwent m. in. Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, znany również jako wieloletni współpracownik gen. Dukaczewskiego.

19. Robert Kowalski, absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGiMO) w czasach ZSRR. Zwolniony ponad rok temu ze stanowiska teraz został wiceszefem departamentu kadr i szkoleń w MSZ.

20. Marek Staszak, prokurator krajowy, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 1980-1984 pracował w Prokuraturze Rejonowej w Międzyrzeczu i Poznaniu. Był prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Środzie Wielkopolskiej (1985-1989) i podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w czasach rządów SLD (2001-2003).

21. Zdzisław Skorża, wiceszef ABW, były funkcjonariusz SB.

22. Maria Wągrowska, wiceminister obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska, podała się do dymisji 13 grudnia, wg `Trybuny po tym, jak w IPN znaleziono materiały na jej temat. Oficjalny powód odejścia: `z powodów rodzinnych.

23. Tadeusz Nalewajk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji z nominacji PSL, podał się do dymisji 7 stycznia 2008, `ze względów osobistych. Wg `Trybuny powodem jego dymisji były materiały znalezione w IPN

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET