Niedziela, 26 marca 2023 r., imieniny Emanuela, Larysy, Teodora

Pogotowie Reporterskie

Łask. Bezpłatne badanie wzroku dla seniorów

 

20 marca 2023 w godz. 9:00-14:00, planujemy organizację bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku wykrywania zaćmy Zatrzymaj zaćmę z SALVE! Tym razem w Łasku. Akcja kierowana jest do mieszkańców Łasku oraz całej gminy i okolic w wieku 60+

Miejsce badań:

Gminny Publiczny ZOZ w Łasku ul. Polna 12 (I piętro) 

W godzinach 9:00 – 14:00

Zapisy na badania: 42 633 78 01

 

Zaćma to poważny problem zdrowotny szczególnie osób starszych w Polsce. Późno zdiagnozowana lub nieleczona może prowadzić nawet do utraty wzroku. Wiele osób, zwłaszcza w wieku 60+ zauważa u siebie problemy ze wzrokiem, ale obawia się wizyt u okulisty lub samego zabiegu. Nie potrafi lub nie ma czasu na to, aby zadbać o swój wzrok. Skutkuje to coraz bardziej pogłębiającą się wadą.

Dlatego tak bardzo potrzebne są działania edukacyjno-informacyjne takie jak akcja profilaktyczna Zatrzymaj zaćmę z SALVE!, prowadzona przez Szpital Salve od listopada 2021r. 

Dotychczas przeprowadziliśmy bezpłatne konsultacje okulistyczne w kilkunastu miejscowościach województwa łódzkim m.in. Konstantynowie Łódzkim, Aleksandrowie Łódzkim x 2, Poddębicach, Wiśniowej Górze, Brzezinach, Pabianicach, Zgierzu x 2, Ozorkowie x 2, Głownie. Przebadaliśmy ponad pół tysiąca seniorów, ponad 60% przebadanych osób wymagało głębszej diagnostyki lub zabiegu usunięcia zaćmy.

Szpital Salve w Łodzi (ul. Szparagowa 10) to placówka z wieloletnim doświadczeniem i nowoczesnym oddziałem okulistycznym, która wykonuje m.in. operacje usunięcia zaćmy w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zabieg jest poprzedzony bezpłatną kwalifikacją do operacji. Dla pacjenta jest to całkowicie bezpłatne działanie na rzecz polepszenia swojego wzroku.

Chcielibyśmy, aby mieszkańcy Łasku i okolic mogli dowiedzieć się więcej o możliwości wykonania badań i samej operacji zaćmy.

Partnerem akcji jest Urząd Miejski w Lasku oraz Gminny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Łasku.

Skomentuj [ 0 ]
09:00, 10.03.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET