Inauguracja Akademii Liderów Województwa Łódzkiego
Prawie 30 nowych słuchaczy rozpoczęło naukę w Akademii Liderów Województwa Łódzkiego, czyli projekcie realizowanym przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. 10 marca zainaugurowana została trzecia edycja szkoleń dla ambitnych, kreatywnych młodych mieszkańców naszego województwa.
- Niezwykle ważną cechą lidera jest zdolność zaszczepiania idei w innych ludziach, inspirowanie ich. Równie istotna jest umiejętność zarządzania pomysłami i prowadzenia grup do sukcesu w ich realizacji. Jednak żeby być dobrym liderem, trzeba być też odważnym. Trzeba mieć odwagę robić rzeczy trudne, czy wręcz takie, które wydają się niemożliwe do wykonania. Nawet jeśli są one niepopularne - mówił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, podczas inauguracji w Pałacu Herbsta w Łodzi. - Życzę wam, abyście odnaleźli tu w sobie wszystkie te cechy dobrych liderów i zdobyli kompetencje pozwalające realizować to, czym chcecie naprawiać świat.
- Mam nadzieję, że oprócz zdobycia wiedzy nawiążecie tu przyjaźnie, które przetrwają długie lata. Życzę sukcesów - dodała Iwona Wieczorek, dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.
Akademia Liderów Województwa Łódzkiego została utworzona po to, aby dotrzeć do ambitnych, kreatywnych młodych ludzi oraz pomóc im w realizacji planów i zamierzeń. W dwóch poprzednich edycjach projektu wzięło udział blisko 60 osób. Do udziału w obecnej wyłonionych zostało prawie 30 uczestników. To osoby między 18 a 30 rokiem życia, w szczególności młodzi radni, w tym członkowie młodzieżowych rad w samorządach, studenci i uczniowie, działacze organizacji pozarządowych. Szkolenia potrwają do 15 grudnia. Uczestnicy będą w tym czasie brać udział w bezpłatnych wykładach i warsztatach. Dowiedzą się między innymi, jak zarządzać projektami, jak planować karierę, zdobędą wiedzę o samorządzie i psychologii przywództwa, poćwiczą sztukę wystąpień publicznych. Zajęcia poprowadzą eksperci, przedstawiciele świata nauki oraz menedżerowie z sektora publicznego i prywatnego.
Czego spodziewają się po udziale w projekcie jego uczestnicy?
- Akademia liderów to dla mnie możliwość zdobycia umiejętności organizatorskich i wiedzy, która pozwoli mi być dobrym menadżerem i, mam nadzieję, przyszłym pracodawcą - mówi Julia Walkowska z Ozorkowa, studentka administracji na Uniwersytecie Łódzkim. – Liczę na doświadczenie, które będzie dopełnieniem mojego wykształcenia.
- Skomentuj [ 0 ]
- 19:05, 13.03.2023 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Łask. Odeszli do wieczności
- Szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich
- Bezpłatny wyjazd na Targi Rolnicze AGRO SHOW Bednary 2025
- Łask. Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026
- Zaproszenie na Pieczenie Ziemniaka z WK PTTK
- Łask. Nowy kierownik ŚDS
- Dawno temu w Okupie i okolicach- wspólne odkrywanie historii
- Orliki w Łódzkiem odzyskują blask
- Zdarzenie drogowe na przejściu dla pieszych – apelujemy o ostrożność!
- Ślubowanie nowo przyjętej policjantki
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Kup dyplom magistra z wpisem średnie, matura
- Sprzedam mieszkanie
- pomoc domowa
- Budynek do wynajecia garaz
- Cichy
- Sprzedam betoniarkę sprawna
- Cisy krzewy
- KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694972047
- Kupię wojskowe medale,ordery,odznaki,odznaczenia
- Malowanie
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Mnie nie dziwi ten wynik klub ŁASKOVIA to elita ogólnopolska szkolenie na najwyższym poziomie jes
- Brawo! A jak zagrają chłopaki to będzie że MŁODZICZKOWIE zagrali dziś mecz? Pytam bo nie wiem
- Gratulacje
- oj facet,facet
- oj facet facet
- Pani życzę wszystkiego dobrego, ale uważam że w złym kierunku to idzie. Kobiety na ogół mają
- Hahaha dobrze ,dobrze wystarczy troszkę podkręcić i gra gitara .
- Naczelny kłamca tego forum do obrony lasu Doliwa zapowiadał sprowadzenie Ostatniego Pokolenia. Ten
- Patrząc na naszych urzędników, to raczej udają że pracują. I tak im pyka codziennie 8 godzin.
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej