Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Pogotowie Reporterskie

Nowy funkcjonariusz zasili szeregi łaskiej policji

 

W minionym tygodniu na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie 56 nowo przyjętych policjantów. To pierwszy nabór do służby w łódzkim garnizonie w 2023 roku. Nowo przyjęci policjanci po szkoleniu podstawowym rozpoczną służbę w kilkunastu jednostkach policji w województwie łódzkim. Na rok 2023 zaplanowano sześć terminów przyjęć. W gronie składających rotę ślubowania był jeden posterunkowy, który wstąpił w szeregi łaskiej policji.

7 marca 2023 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie nowych policjantów. Rotę ślubowania wypowiedziało 56 nowo przyjętych funkcjonariuszy w tym 36 policjantów i 20 policjantek. Wśród nich znalazł się funkcjonariusz, który zasili szeregi łaskiej komendy.

"Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Nowo przyjętych policjantów osobiście powitał w szeregach formacji Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi  nadinsp. Sławomir Litwin. W krótkim przemówieniu komendant pogratulował im wyboru tak odpowiedzialnej służby na rzecz społeczeństwa. Podkreślił, że służba w policji to misja, która nie należy to łatwych. Komendant zaznaczył, że pomimo trudnym momentów, które na pewno będą służba ta daje satysfakcję z pomocy drugiemu człowiekowi.

W uroczystości na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina udział wzięli Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński, w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Pan Marcin Szymorek, Kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego w Łodzi ks. ppor. Jacek Syjud,  prawosławny kapelan Straży Granicznej ks. ppłk. SG Adam Weremijewicz, przewodniczący NSZZ Policjantów podinsp. Krzysztof Balcer oraz wiceprzewodniczący podinsp. Tomasz Borowiecki, Przewodnicząca Łódzkiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Pracowników Policji województwa łódzkiego Pani Anetta Radońska – Dubielak, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Zdzisław Pełka, Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku Jarosław Olbrychowski i Wiceprezes Zarządu Józef Kuczka oraz przedstawiciele kadry kierowniczej Łódzkiego Garnizonu Policji.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 5 ]
08:25, 14.03.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Max @ 16:38, 14.03.2023r. IP: *.*.165.186

Co trzeba mieć w głowie żeby wstąpić do tej formacji po tym co pokazała w ostatnich kilku latach. Bezprawie, dręczenie obywateli, służalczość wobec mocodawców. I to motto, silni wobec słabych, słabi wobec silnych.

Olga @ 18:52, 14.03.2023r. IP: *.*.15.113

Zgadzam się z powyższym komentarzem

zenek @ 04:51, 15.03.2023r. IP: *.*.210.190

jak tam idziesz, to masz i tak pusto we łbie, resztę wbiją ci później

Jauary @ 11:16, 15.03.2023r. IP: *

Fotografia pokazuje dość dokładnie rzeczywistość tej formacji, bowiem stojący w środku fotki facet na etacie wojewody, wcześniej specjalista od liberalizmu anglosaskiego, jest co prawda wysoki ale bez przesady, natomiast żaden z zasilaczy szeregów nie przerasta go wzrostem a pewnie nawet nie zbliża się swym wzrostem do niego. Strach się bać.

Gg @ 21:01, 15.03.2023r. IP: *

Przyszedl 1 a ilu odeszlo na emerytury w ostatnim czasie?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET