Niedziela, 26 marca 2023 r., imieniny Emanuela, Larysy, Teodora

Pogotowie Reporterskie

Brat postrzelił nastoletnią Jagodę w brzuch. Trwa zbiórka na jej leczenie

 

W Borowinach (woj. łódzkie) brat postrzelił 11-letnią Jagodę w brzuch w trakcie zabawy.  Do nieszczęśliwego wypadku doszło w lesie niedaleko domu dziewczynki. Jagoda przeżyła, jednak czeka ją trudna rehabilitacja. Trwa zbiórka na portalu Pomagam.pl.

Kiedy doszło do tragedii, Jagoda bawiła się z bratem w lesie. Dzieci znalazły karabin, który prawdopodobnie pochodzi z czasów II wojny światowej. Podczas czyszczenia, broń wypaliła, a dziewczynka została postrzelona.

- Z perspektywy lekarza zajmującego się Jagódką, mogę stwierdzić, że to dziecko przeżyło ciężki uraz, porównywalny do tych, jakie odnoszą żołnierze na polu walki. Poważnemu uszkodzeniu uległy m.in. jelita, kręgosłup, miednica i prawa kończyna górna - pisze na stronie zbiorki Tomasz, lekarz Jagody i organizator zbiórki.

Dzięki zaangażowaniu licznych służb ratunkowych i personelu szpitalnego, Jagoda przeżyła krytyczne etapy - transportu, operacji i leczenia w Oddziale Intensywnej Terapii. Teraz stan dziewczynki się stabilizuje. Dla rodziny jest to ciągle ogromny wstrząs, mimo tego wykazują dużą determinację, aby wspierać swoją córeczkę. Dziewczynka dzielnie znosi wszelkie trudności, jednak nadchodzą kolejne ciężkie chwile.


Po opuszczeniu Oddziału Neurochirurgii Jagodę czeka trudna rehabilitacja. 11-latka będzie wymagała dalszej opieki specjalistów, m.in. wsparcia psychologicznego. Zapewnienie opatrunków, sprzętu rehabilitacyjnego i fizjoterapii to ogromny koszt. Jagódce potrzebny będzie również wózek inwalidzki, a pomieszczenia w domu trzeba przystosować dla osoby z niepełnosprawnością. Taka kwota pieniędzy nie jest osiągalna. 


Do tej pory wykonana została olbrzymia praca wielu profesjonalistów m.in. strażaków, ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek, psychologów. Łańcuch przeżycia zadziałał wspaniale. Dajmy dziewczynce jak najlepsze szanse na dalsze życie. Jagodę można wesprzeć, wpłacając pieniądze na zbiórkę na portalu Pomagam.pl.


Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/dlajagody


Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.  

Skomentuj [ 0 ]
11:30, 15.03.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET