Piątek, 31 maja 2024 r., imieniny Anieli, Marietty, Petroneli

Pogotowie Reporterskie

Skrzynka skarg. Anty remont drogi we Wronowicach

 

W chwili obecnej we wsi Wronowice odbywa się remont drogi. Inwestycja obejmuje wykonanie odcinka drogi gminnej nr 103184E od skrzyżowania z ulicą Brzozową i Rolniczą w Łasku do działki nr 299 we Wronowicach.

Jest to droga gminna, nieutwardzona , przy której mieszkamy. Właśnie tą drogę upatrzyli sobie robotnicy firmy remontowej, aby dojeżdżać do terenu budowy . Spowodowało to ogrom zniszczeń i utrudnień. Nasze samochody grzęzną w błocie, ulegają uszkodzeniu ,nie wspominając już niejednokrotnie braku możliwości dojazdu do posesji. Wzywaliśmy już policję , burmistrza oraz próbowaliśmy kontaktować się z kierownikiem budowy . Niestety burmistrz nie jest w stanie nam pomóc a kierownik budowy w ogóle nie odpowiada na jakiekolwiek próby kontaktu. W tych warunkach żadne służby nie mogą wjechać na drogę , ledwo udaje się nam wyjechać aby zawieźć dzieci do szkoły i przedszkola a samemu dotrzeć do pracy. Jest to wszystko okupione zniszczeniami w naszych samochodach oraz koniecznością samemu zapewnienia sobie wyjazdu. Jak możemy próbujemy poprawiać stan , samemu przekopywać ujścia do zalegającej wody na całej drodze. 

Chciałby prosić o wsparcie i może jeśli opiszą Państwo działania firmy przeprowadzającej remont , będzie możliwość aby ta firma przywróciła drogę do stanu używalności.  Codzienne obowiązki niestety nie mogą czekać ,aż budowa się zakończy i może nawierzchnia zostanie naprawiona . 

Rozumiemy, iż remont musi zostać przeprowadzony i skończony i nikt z nas nie jest temu przeciwny, my tylko chcemy mieć możliwość użytkowania drogi w taki sposób, aby przez przeszkód dojeżdżać do domu , bez konieczności wzywania pomocy drogowej aby pomogła nam się wydostać z błota .

 

O komentarz poprosiliśmy przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Łasku:

Niesprzyjające warunki pogodowe i ciężki sprzęt – to one stoją za kłopotami związanymi z rozbudową drogi we Wronowicach. Jesteśmy w stałym kontakcie z kierownikiem robót, a Burmistrz Łasku spotkał się z mieszkańcami, wyjaśniając zaistniałą sytuację.- powiedział nam Michał Janiszewski

W tym miejscu chcemy jeszcze raz przeprosić za utrudnienia i zaapelować o wyrozumiałość. Niestety ciągłe opady, sprawiają, że pomimo starań wykonawcy, równanie i miejscowe utwardzanie nawierzchni trzeba nieustannie powtarzać, aby zapewnić przejezdność. W tej chwili trwa tygodniowa przerwa technologiczna w pracach (13.03-20.03). W tym czasie mamy nadzieję na poprawę pogody i ustabilizowanie gruntu.

Zapewniamy, że po zakończeniu prac, droga dojazdowa zostanie przywrócona do pierwotnego stanu i dodatkowo utwardzona tłuczniem.  

Skomentuj [ 6 ]
13:15, 15.03.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Daro @ 13:49, 15.03.2023r. IP: *.*.227.26

Ludzie budują się w szczerym polu bo tańsze działki. Po paru miesiącach mieszkania chcą asfaltową drogę, a jeśli już jest budowana to chcieliby drugą na czas budowy tej pierwszej.

Edyta @ 15:35, 15.03.2023r. IP: *.*.33.177

Kto inwestuje w budowanie dróg w szczerych polach? To pokaż bezmyślności i marnotrawstwa pieniędzy z naszych podatków. Budując dom i mieszkając w polach liczysz się z brakiem dostępu do cywilizacji,ale w naszym mieście jak zawsze wszystko jest robione od d..py strony.
Pozdrawiam serdecznie

Ula @ 17:53, 15.03.2023r. IP: *

Gburmistrz remontuje tylko swoje dojazdowe drogi resztę olał

Gg @ 20:47, 15.03.2023r. IP: *.*.100.116

Dramat. Z jednej strony rozumiem mieszkańców. Z drugiej jakos droge wybudowac trzeba... Policja tez z tym raczej nic nie zrobi bo jak nie ma znakow ograniczających ruch pojazdow ciężarowych maja zwiazane rece.
Do ula
Jak zwykle w komenatrzach pojawil sie pisowski trol, ktory klamie. Szczuje i obraza.

Jes @ 07:19, 16.03.2023r. IP: *

Ta droga to prawdziwa twarz Szkudlarka

Do Daro @ 08:57, 16.03.2023r. IP: *

Dlaczego kłamiesz? Czytałeś w ogóle artykuł? Przecież artykuł jest zupełnie o czymś innym. Ludzie skarżą się na zniszczenie drogi przez budowlańców budujących drogę obok, a nie o "wybudowaniu się w szczerym polu do tańsze działki". Tak cię mamusia wychowała, że masz czelność, żadnych oporów aby publicznie kłamać, wkładać w działania innych osób zachowania, których one nie wykonały. To twoje - "Po paru miesiącach chcą asfaltową drogę", to zwyczajna bezczelność, bezczelne kłamstwo, klasyczny chamski, internetowy trolling, bowiem napisano wyraźnie, że "po zakończeniu prac, droga dojazdowa zostanie przywrócona do pierwotnego stanu i dodatkowo utwardzona tłuczniem". Czyżbyś już był absolwentem Zalesko-Czarnkowej oświaty, że nie potrafisz przeczytać zwykłego, prostego tekstu ze zrozumieniem, albo, i to jest bardziej prawdopodobne, jesteś najzwyczajniejszym w świecie typowo polskim zawistnikiem, zazdrościsz tym ludziom ich dokonań i aby choć trochę przytłumić swe kompleksy postanowiłeś się na nich tak po polsko i katolicku.... odegrać.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET