Wtorek, 27 lutego 2024 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Policjanci zapobiegli tragedii

 

Policjanci z łaskiej komendy uratowali życie 69-latkowi. Mężczyzna groził, że popełni samobójstwo. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków oraz policjantów nie doszło do tragedii. Ostatecznie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Informację o mężczyźnie, który deklarował chęć odebrania sobie życia, dyżurny łaskiej jednostki otrzymał 14 marca 2023 roku około godziny 18:40 od dyspozytora CPR. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna przebywał w okolicy przejazdu kolejowego w Łasku. Oficer dyżurny skierował we wskazany rejon policjantów. Po dojechaniu na miejsce mundurowi zauważyli człowieka, który wykrzykiwał, że nie chce dalej żyć. Postronni świadkowie przejeżdżający tamtędy zobaczyli mężczyznę kładącego się na torach w rejonie przejazdu kolejowego i zareagowali próbując go ściągnąć z torowiska. Funkcjonariusze podbiegli do mężczyzny, starali się go uspokoić i nie pozwolili wejść na przejazd kolejowy. Dzięki zgłoszeniu świadków i ich reakcji oraz sprawnie przeprowadzonej policyjnej interwencji 69-latkowi nic się nie stało. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Niestety, jak pokazują policyjne statystyki, każdego dnia w Polsce życie odbiera sobie kilkanaście osób. Pamiętajmy, że istnieją specjaliści i instytucje, które mogą wesprzeć osoby, przechodzące ciężki okres i potrzebujące pomocy.  W takich sytuacjach można zwrócić się o wsparcie do psychologa, psychiatry, Ośrodka Interwencji Kryzysowej czy Poradni Zdrowia Psychicznego.

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ

Dostępny jest również interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży tel. 116 111, (czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę).

Pamiętajmy, że nie ma w życiu sytuacji bez wyjścia. Jeżeli napotykamy problemy nie bójmy się poprosić o pomoc. Pamiętajmy również, aby nie lekceważyć sygnałów, które mogą świadczyć, że nasi bliscy chcą targnąć się na własne życie. W każdej takiej sytuacji zgłaszajmy taką informację pod numer alarmowy 112. Szybka reakcja może uchronić od tragedii.

 

asp. szt. Katarzyna Staśkowska

Skomentuj [ 0 ]
09:15, 16.03.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET