Łódzkie buduje markę. Jesteśmy na największych targach budowlanych w Belgii
Setki wystawców i tysiące odwiedzających – w Brukseli trwają Targi Budownictwa, Renowacji i Wyposażenia Wnętrz BATIBOUW 2023. Jak od kilku lat, jest tam też stoisko Łódzkiego, a na nim oferta czterech firm budowalnych z naszego województwa.
– Chcemy, żeby nasi lokalni przedsiębiorcy mieli bezpośrednią możliwość nawiązywania nowych kontaktów biznesowych poza Polską i zdobywania nowych rynków – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa, który odwiedził stoiska polskich firm. W Brukseli, dla przedstawicieli branży z Łódzkiego, odbyło się także forum budowlane, w którym wziął udział ambasador Polski w Belgii.
Targi BATIBOUW to jedna z najważniejszych europejskich imprez dla branży budowniczej. To tu, co roku, firmy z sektora budownictwa czy wyposażenia wnętrz mają niepowtarzalną okazję, aby zaprezentować swoje produkty i usługi odbiorcom z całej Europy, a nawet spoza niej. Od 5 lat, podczas targów swoje stoisko ma też województwo łódzkie, które do udziału w tej imprezie zaprasza przedsiębiorców z naszego regionu.
W tym roku swoją ofertę w Brukseli prezentowały cztery firmy: PPHU Eurex z Brąszewic, P.U.H. Partner Anrallogin z Wieruszowa, Fasada System z Łodzi i Izodom 2000 ze Zduńskiej Woli. To część projektu „Łódzkie go Benelux”, którego celem jest wsparcie lokalnej działalności gospodarczej. To jednak nie koniec, bo na zaproszenie samorządu województwa łódzkiego, w ramach projektu „Łódzkie w Brukseli wspiera łódzki biznes”, targi odwiedzili także przedsiębiorcy reprezentujący cztery kolejne spółki z naszego regionu: Kuchinox Polska, Legar P.K., Kasmo oraz Hantverkapoolen – to także producenci oraz dostawcy materiałów budowlanych, domów i mebli.
Ze wszystkimi przedsiębiorcami - uczestnikami targów, spotkali się Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego i radni sejmiku: Janusz Ciesielski oraz Edward Kiedos. „Łódzkie stoisko” na targach odwiedził również ambasador RP w Brukseli, Rafał Siemianowski.
- Jesteśmy w Brukseli razem z przedsiębiorcami z województwa łódzkiego, których zaprosiliśmy na te targi. Bardzo nas cieszy, że są tu wystawcy, którzy biorą udział w tym wydarzeniu po raz kolejny, bo chwalą sobie tę formę ekspozycji i kontaktu z zagranicą – zaznacza marszałek Grzegorz Schreiber.
Taką firmą jest m.in. Anrallogin z Wieruszowa, producent mebli m.in. łazienkowych, do sypialni i garderoby, która wystawia się w Brukseli, na stoisku Łódzkiego, już drugi raz.
- Promujemy swoją markę i umacniamy się na rynku, nawiązujemy kontakty z większymi i mniejszymi kontrahentami – mówi Andżelika Kamińska, współwłaścicielka przedsiębiorstwa. Jak dodaje, rok temu promowali na stoisku Łódzkiego meble pokojowe, a ponieważ to przyniosło efekty, teraz pokazywali wyposażenie łazienek. – Wyszliśmy poza Polskę, mamy odbiorców w Niemczech, Izraelu i Austrii, teraz chcielibyśmy „zdobyć” Belgię.
Okazją do nawiązania bliższej współpracy międzynarodowej było V Forum Budownicze, które zostało zorganizowane w Łódzkie House w Brukseli. Polscy przedsiębiorcy spotkali się tam z przedstawicielami Izby Handlowej Bepolux i z dyrektor amsterdamskiego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Podczas spotkania omówiono belgijski sektor budowlany, a także różne formy wsparcia dla polskich firm, które chcą eksportować tu swoje produkty. Również wszystkie firmy z Łódzkiego miały możliwość zaprezentowania siebie i swoich usług.
- Udział w takich wydarzeniach, jak targi czy to forum, bardzo nam pomaga, bo wyrabiamy sobie renomę. W przypadku mojej firmy to podniesienie wiarygodności, bardzo potrzebnej np. przy stawianiu do przetargów – mówi Edyta Kaśkiewicz, właścicielka firmy Legar z Opoczna zajmującej się produkcją mebli na wymiar. Jak dodaje, podczas targów i forum zyskała nowe kontakty branżowe. – Liczę, że to wkrótce zaowocuje.
- Skomentuj [ 0 ]
- 18:00, 17.03.2023 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Z Łasku do Teodorów już wkrótce szybciej i bezpieczniej
- Nowy park handlowy Osada w Łasku
- Nagrody Starosty Łaskiego dla wyróżnionych nauczycieli
- Łask. Odeszli do wieczności
- Odszedł Jerzy Kotarski
- Dzień Edukacji Narodowej w szkołach prowadzonych przez Powiat Łaski
- Nowa róża "Matka Polka" posadzona w łaskim ogrodzie różanym
- Nowe połączenia kolejowe w Łódzkiem
- Powiatowy Dzień Profilaktyki w Łasku
- Wypadek trzech pojazdów w Łopatkach – jedna osoba w szpitalu
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Sprzedam ogródek działkowy
- Sprzątanie
- Oprawa muzyczna - skrzypce na ślub i inne okazje
- Sprzedam Opel Astra J
- Nissan Primera P12 1.8 combi. Salon Polska. Okazja!!!
- Opieka nad osobą starszą
- Malowanie
- kupie silnik 2.9 td do sprinter 212 / 312 do kwoty 7000
- Znaleziono kołpak Renault 15'
- Kocurki oddam do adopcji
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Czemu nic o tym nie wiedziałem ? 😡
- Przepraszam ale mam trochę spraw, muszę jednak przyznać, że doceniam opinie domagające się moi
- "gdzie w Zduńskiej Woli jest takie coś jak Vento czy ta nowa Osada i dlaczego u nich nie powstaje"
- mogliby tam ogarnąć jakieś kino z prawdziwego zdarzenia, może będzie jakaś sieciówka
- Jeszcze Matka Polka Róża Niewydymka.
- Przemoc w szkole będzie się nasilać za sprawą poczucia bezkarności opracowców, którzy są akt
- Kacperek, kocham Cię xd
- Oprócz pozowania do zdjęć na tle cudzych sukcesów i zaciągania kredytów oraz pouczania pani bu
- Czyli że jest szansa, aby do nowego centrum przyjeżdżali klienci z Pabianic, może Tomaszowa jak
- A jeśli można wiedzieć kiedy rusza budowa nowego centrum handlowego?
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej