Piątek, 31 maja 2024 r., imieniny Anieli, Marietty, Petroneli

Pogotowie Reporterskie

Łódzkie buduje markę. Jesteśmy na największych targach budowlanych w Belgii

(fot. Piotr Wajman)
(fot. Piotr Wajman)
(fot. Piotr Wajman)

 

Setki wystawców i tysiące odwiedzających – w Brukseli trwają Targi Budownictwa, Renowacji i Wyposażenia Wnętrz BATIBOUW 2023. Jak od kilku lat, jest tam też stoisko Łódzkiego, a na nim oferta czterech firm budowalnych z naszego województwa.

– Chcemy, żeby nasi lokalni przedsiębiorcy mieli bezpośrednią możliwość nawiązywania nowych kontaktów biznesowych poza Polską i zdobywania nowych rynków – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa, który odwiedził stoiska polskich firm. W Brukseli, dla przedstawicieli branży z Łódzkiego, odbyło się także forum budowlane, w którym wziął udział ambasador Polski w Belgii. 

Targi BATIBOUW to jedna z najważniejszych europejskich imprez dla branży budowniczej. To tu, co roku, firmy z sektora budownictwa czy wyposażenia wnętrz mają niepowtarzalną okazję, aby zaprezentować swoje produkty i usługi odbiorcom z całej Europy, a nawet spoza niej. Od 5 lat, podczas targów swoje stoisko ma też województwo łódzkie, które do udziału w tej imprezie zaprasza przedsiębiorców z naszego regionu.

W tym roku swoją ofertę w Brukseli prezentowały cztery firmy: PPHU Eurex z Brąszewic, P.U.H. Partner Anrallogin z Wieruszowa, Fasada System z Łodzi i Izodom 2000 ze Zduńskiej Woli. To część projektu „Łódzkie go Benelux”, którego celem jest wsparcie lokalnej działalności gospodarczej. To jednak nie koniec, bo na zaproszenie samorządu województwa łódzkiego, w ramach projektu „Łódzkie w Brukseli wspiera łódzki biznes”, targi odwiedzili także przedsiębiorcy reprezentujący cztery kolejne spółki z naszego regionu: Kuchinox Polska, Legar P.K., Kasmo oraz Hantverkapoolen – to także producenci oraz dostawcy materiałów budowlanych, domów i mebli.

Ze wszystkimi przedsiębiorcami - uczestnikami targów, spotkali się Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego i radni sejmiku: Janusz Ciesielski oraz Edward Kiedos. „Łódzkie stoisko” na targach odwiedził również ambasador RP w Brukseli, Rafał Siemianowski.

- Jesteśmy w Brukseli razem z przedsiębiorcami z województwa łódzkiego, których zaprosiliśmy na te targi. Bardzo nas cieszy, że są tu wystawcy, którzy biorą udział w tym wydarzeniu po raz kolejny, bo   chwalą sobie tę formę ekspozycji i kontaktu z zagranicą – zaznacza marszałek Grzegorz Schreiber.

Taką firmą jest m.in. Anrallogin z Wieruszowa, producent mebli m.in. łazienkowych, do sypialni i garderoby, która wystawia się w Brukseli, na stoisku Łódzkiego, już drugi raz.

-  Promujemy swoją markę i umacniamy się na rynku, nawiązujemy kontakty z większymi i mniejszymi kontrahentami – mówi Andżelika Kamińska, współwłaścicielka przedsiębiorstwa. Jak dodaje, rok temu promowali na stoisku Łódzkiego meble pokojowe, a ponieważ to przyniosło efekty, teraz pokazywali wyposażenie łazienek.  – Wyszliśmy poza Polskę, mamy odbiorców w Niemczech, Izraelu  i Austrii, teraz chcielibyśmy „zdobyć” Belgię.

Okazją do nawiązania bliższej współpracy międzynarodowej było V Forum Budownicze, które zostało zorganizowane w Łódzkie House w Brukseli. Polscy przedsiębiorcy spotkali się tam z przedstawicielami Izby Handlowej Bepolux i z dyrektor amsterdamskiego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Podczas spotkania omówiono belgijski sektor budowlany, a także różne formy wsparcia dla polskich firm, które chcą eksportować tu swoje produkty. Również wszystkie firmy z Łódzkiego miały możliwość zaprezentowania siebie i swoich usług.

- Udział w takich wydarzeniach, jak targi czy to forum, bardzo nam pomaga, bo wyrabiamy sobie renomę. W przypadku mojej firmy to podniesienie wiarygodności, bardzo potrzebnej np. przy stawianiu do przetargów – mówi Edyta Kaśkiewicz, właścicielka firmy Legar z Opoczna zajmującej się produkcją mebli na wymiar. Jak dodaje, podczas targów i forum zyskała nowe kontakty branżowe. – Liczę, że to wkrótce zaowocuje.

Skomentuj [ 0 ]
18:00, 17.03.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET