Niedziela, 16 czerwca 2024 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Pogotowie Reporterskie

Szkolenie dla pedagogów z wykorzystaniem walizki edukacyjnej

 

Jak wyglądają narkotyki, w czym są przechowywane? Jak poznać czy uczeń jest pod wpływem środków odurzających i jakie są rodzaje uzależnień - na te i inne pytania odpowiadał policjant z łaskiej komendy na spotkaniu z gronem pedagogicznym łaskich szkół. Sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski przeprowadził praktyczne szkolenie z wykorzystaniem walizki profilaktycznej zawierającej imitacje środków odurzających.

Policjant z łaskiej komendy zajmujący się zagadnieniami profilaktyki społecznej, w gościnnych progach Biblioteki Publicznej w Łasku, uczestniczył w spotkaniu z gronem pedagogicznym łaskich szkół. Podczas prezentacji multimedialnej, funkcjonariusz omówił z jakimi niedozwolonymi substancjami mogą mieć do czynienia oraz na co powinni reagować. Policjant przekazał nauczycielom podstawowe informacje na temat rodzajów narkotyków lub dopalaczy, a także na temat symptomów i objawów, które mogą świadczyć o zażywaniu środków psychoaktywnych. Zwrócono uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą zażywanie omawianych środków. Podczas dyskusji mundurowy przekazał też, jak należy postępować w przypadku ujawnienia niedozwolonych substancji w szkole. Nie zabrakło również informacji o dopalaczach, po które coraz częściej sięga młodzież, nie zdając sobie sprawy z tego jakie zagrożenie niesie ich zażywanie. Policjant zaprezentował walizkę narkotykową, która zawiera substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania i przechowywania. Dzięki takiemu narzędziu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza, a zapoznanie się z zawartością walizki pozwala uświadomić dorosłym jak wymyślne metody i sposoby znajduje dzisiejsza młodzież na to, aby skutecznie ukrywać przed swoimi najbliższymi narkotyki lub inne substancje psychoaktywne. Oprócz tego zaprezentował narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i omówił zasady jego funkcjonowania.

Mamy nadzieję, że wiedza o narkotykach i problemach związanych z uzależnieniami pozwoli być bardziej wrażliwym i uważnym w ocenie zdarzeń mających miejsce w naszym otoczeniu.

 

asp. szt. Katarzyna Staśkowska

Skomentuj [ 0 ]
09:00, 18.03.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET