Czwartek, 30 maja 2024 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pogotowie Reporterskie

Pijany rowerzysta w centrum miasta - miał prawie 3,5 promila

 

Z dotkliwą karą finansową spotkał się 39-letni rowerzysta, który został zatrzymany w centrum Łasku. Otrzymał 2500 złotych mandatu. W ostatnich dniach pogoda sprzyja cyklistom. Apelujemy o rozsądek i trzeźwość na drodze!

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary dla kierowców są zdecydowanie wyższe, o czym przekonują się osoby łamiące przepisy. Wejście w życie nowego taryfikatora mandatów z pewnością zapadnie w pamięć 39-latkowi, który został zatrzymany przez policjantów, kiedy pod wpływem alkoholu jechał rowerem. 20 marca 2023 roku policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego łaskiej komendy patrolując centrum miasta, otrzymali anonimowe zgłoszenie, że ulicą 9 maja porusza się rowerzysta, który ma problemy z utrzymaniem toru jazdy. Wszystko wskazywało na to, że może być pod wpływem alkoholu. Te przypuszczenia potwierdziły się, bo badanie stanu trzeźwości 39-letniego mieszkańca powiatu łaskiego wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym cyklista został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie!

Pamiętajmy: pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 0 ]
15:42, 21.03.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET