Niedziela, 19 maja 2024 r., imieniny Iwa, Piotra, Celestyna

Wygrana w Prima Aprilis

W minioną Sobotę tj. 01.04 o godzinie 15:00 na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku swój mecz w ramach 15 kolejki Sieradzkiej Klasy „B” rozegrał UKS Wiewiórczyn, podejmując zespół LKS Kamienna. Na początku I połowy goście po rzucie rożnym dość mocno zagrozili bramce Kuby Gołębiowskiego Czujność bramkarza UKS uratowała gospodarzy przed stratą pierwszej bramki w meczu.

Zespół UKS odpowiadał strzałami z daleka, które były sparowane do linii bocznej boiska przez bramkarza gości.  Kilka minut później poprzeczkę w bramce gości ustrzelił Bartek Janicki, któremu nie udało się ustalić wyniku na 1:0.

Pod koniec I części meczu kontuzji doznał jeden z zawodników drużyny z Kamiennej, prze co przyjezdni zmuszeni byli grać w 10-tkę.
Druga połowa należała już do zespołu UKS, który z akcji na akcje rozkręcał się coraz bardziej. Goście jednak nadal wychodzili z defensywy i próbowali stwarzać zagrożenie.

W 60’ na boisku wszedł pomocnik UKS Patryk Łakomski, który 15 minut później popisał się technicznym strzałem po ziemi w długi róg bramki. Wynik 1:0. Od tego momentu zespół gospodarzy przeważał jeszcze bardziej lecz każdy strzał nie podwyższał wyniku meczu.

W końcówce spotkania goście próbowali wyrównać, ale obrona UKS kolejny raz spisała się na 0 z tyłu. Mecz zakończył się wynikiem 1:0

Goście mimo gry w 10-tkę pokazali charakter i chęć walki w tym meczu   Warunki atmosferyczne nie sprzyjały, a boisko po ulewnych deszczach nie wyglądało zbyt korzystnie.

Mimo złej pogody to dwie drużyny miały takie same warunki do gry o 3 punkty

Dziękujemy przeciwnikowi za spotkanie i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!

Źródło: UKS Wiewiórczyn

14:05, 04.04.2023 r.