Piątek, 31 maja 2024 r., imieniny Anieli, Marietty, Petroneli

Pogotowie Reporterskie

XI Supermaraton Jastrzębi Łaskich – memoriał Wojciecha Bąka

 

Serdecznie zapraszamy na XI Supermaraton Jastrzębi Łaskich – memoriał Wojciecha Bąka. Jak zwykle odbędzie się w pierwszą niedzielę czerwca tj. 4.06.2023 r. Oczywiście wszystkie istotne szczegóły można znaleźć w Komunikacie technicznym, ale pozwolę sobie zwrócić uwagę na istotne zmiany. 

Kryzys finansowy jaki dotyka przede wszystkim imprezy o charakterze rozrywkowym powoduje wprowadzenie pewnych uproszczeń i ograniczeń mających istotny wpływ na koszty naszego maratonu.

Po pierwsze, ograniczamy liczbę dystansów do dwóch: MINI (72 km) i MEGA (144 km). Po drugie na dystansie MEGA prowadzona będzie pełna klasyfikacja tylko dla Panów i tylko na rowerach szosowych. Panowie którzy mimo wszystko wystartują na rowerze innym niż szosowy też zostaną sklasyfikowani razem z „szosowcami”. Panie które wystartują na dystansie MEGA sklasyfikowane zostaną również jak dla rowerów szosowych oraz tylko w kategorii Open. Statystyki z ostatnich maratonów wyraźnie pokazują, że zarówno Panowie na rowerach innych jak i Panie – na dystansie MEGA to zaledwie po kilka (mniej niż 10) osób. Wszystkich zawiedzionych bardzo przepraszamy. Być może wrócimy do pełniejszej klasyfikacji w lepszej przyszłości Na dystansie MINI wszystko bez zmian – pełne klasyfikacje jak dotychczas. Postaramy się, aby nie zabrakło posiłków i nagród. Będą medale okolicznościowe i zamówimy koszulki…

Pogoda jak zwykle w Łasku też będzie odpowiednia. Tylko przebrnięcie przez bardzo skomplikowane procedury rejestracyjne z firmą obsługującą płatności powoduje, że jeszcze nie są uruchomione zapisy. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach wszystko zafunkcjonuje bo jeśli coś jeszcze wymyślą to wybierzemy opcję tradycyjną chociaż dla nas bardziej pracochłonną. Umowę na pomiar czasu z firmą ULTIMASPORT już zawarliśmy.

Przy okazji namawiamy do startu w maratonie w Koźminie Wielkopolskim gdzie możemy się spotkać tydzień wcześniej (28.05.) Serdecznie zapraszamy również do Choszczna gdzie 2 września odbędzie się trzeci maraton w naszym mini cyklu. Wszystkich którzy wystartują minimum w dwóch z wymienionych imprez i uzyskają w swojej kategorii najlepszy wynik zamierzamy uhonorować specjalnymi wyróżnieniami. Nasze regulaminy – komunikaty techniczne są w części dotyczącej dystansów i kategorii zbieżne.

Serdecznie zapraszamy na jak zwykle fajną zabawę kolarską.

Komunikat techniczny

 
Klub Rowerowy Jastrzębie Łaskie

 

Skomentuj [ 0 ]
08:45, 15.04.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET