Łaskovia. Trójki na jubileuszu Nadarzyńskiej Mini Siatkówki
W minioną sobotę, 22 kwietnia nasze trójeczki z rocznika 2011 wsparte dwójeczkami z rocznika 2012 udały się do Nadarzyna, by wziąć udział w ogólnopolskim turnieju organizowanym przez Siatkarki GLKS Nadarzyn. W zawodach wzięło udział aż 48 zespołów z całej Polski!
Jak zawsze w wypadku naszych dwójek i trójek nie mogło zabraknąć obszernej relacji, za którą bardzo dziękujemy Pani Mai i dziewczynkom:
W sobotę, 22 kwietnia, z samego rana grupa naszych siatkarek z rocznika 2011 i 2012 wyruszyła do Nadarzyna na Jubileusz Nadarzyńskiej Minisiatkówki. Turniej jak zwykle bardzo silnie obsadzony. Znając organizację nadarzyńskiej ręki prezesa Damiana Krzemińskiego i jego ekipy, nie ma co się dziwić, że zjeżdżają tam zespoły dosłownie z całej Polski.
Reprezentacja Łaskovii wybrała się trzema zespołami w trochę doświadczalnych składach, by móc się sprawdzić przed zbliżającymi się rozgrywkami Kinder+ Sport.
Pierwszy zespół w składzie: Julka Kubiak, Maja Grzywnowicz, Nikola Grzywnowicz, Ewa Niewieczerzał i Julka Jadczak wygrał 9 meczów w grupie 12 zespołowej i tylko mniej korzystny stosunek małych punktów sprawił, że dziewczęta zajęły 3. miejsce w grupie, co niestety nie dało awansu do grupy finałowej. Bardzo szkoda meczu z koleżankami z Tomaszowa, ponieważ porażka w tym spotkaniu 1 punktem nie pozwoliła, na zajęcie premiowanego awansem miejsca, które dałoby szansę rozegrania kilku dodatkowych spotkań z najlepszymi drużynami. Wyciągamy wnioski, zostawiamy stresy pod poduszką w domu i walczymy dalej!
Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Łaskovii II, która trafiła do silnie obsadzonej grupy. Dzielnie walczyły z rywalkami, wygrywając 3 z 11 spotkań. Może wynik nie odzwierciedla ich gry, ale zaprezentowały się naprawdę walecznie i co cieszy, każda z nich zagrała wyraźnie lepiej, niż na poprzednim turnieju.
"Dzisiaj nie byłam do końca zadowolona z tego turnieju. Mało się trochę cieszyłyśmy, lecz zdobyłyśmy na pewno więcej doświadczenia i poprawiłyśmy swoją grę. Ciężko mi trochę opisać ten turniej. Miałyśmy czasem kryzysowe momenty ale dawałyśmy z siebie wszystko." - dość krytycznie podchodzi do sprawy Oliwka Janicka, nazywana przez koleżanki "Pudzianem", bo w małym ciałku mieści się u niej bardzo dużo siły.
Trzeci zespół Łaskovii to reprezentacja rocznika 2012: Nadia Witkowska, Nikola Malinowska i Julka Sałagacka, wspomagane przez Maję Włodarczyk. Dziewczęta po niepewnym początku szybko przełamały swoje stresy i wygrały 5 z 11 rozegranych spotkań, plasując się w połowie stawki w grupie. Minisiatkarki na co dzień grają na boisku o 2 metry krótszym, ale nie przeszkodziło im to w pokazaniu się z bardzo dobrej strony. "Ogólnie turniej był super. Popełniłyśmy trochę błędów, ale postaramy się ich już nie robić. Jestem dumna z całej mojej drużyny. Julia, Nadia i Nikola pomimo, że były młodsze świetnie sobie poradziły. Turniej uważam za udany." - wypowiada się o rok starsza od reszty zespołu Maja Włodarczyk.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w turnieju z przeciwniczkami grającymi na bardzo wysokim poziomie. Na pewno wyciągniemy wnioski i przełożymy je na boisko.
Dziękujemy serdecznie klubowi GLKS Nadarzyn za zaproszenie. Jak zwykle warto było Was odwiedzić!
Klasyfikacja końcowa:
1. Dwójka 1 Zawiercie
2. Gdyńska Akademia Siatkówki 1 Gdynia
3. Dębina 1 Nieporęt
4. Saska 1 Warszawa
5-6. MOS Wola 2 Warszawa
5-6. Gdyńska Akademia 2 Siatkówki
7-8. Trójka 1 Kobyłka
7-8. BAS 1 Białystok
9-12. Łaskovia I Łask
9-12. GLKS 1 Nadarzyn
9-12. ŁKS I Łódź
9-12. Dębina 2 Nieporęt
13-16. UKS Gmina 1 Miękinia
13-16. Dwójka 2 Zawiercie
13-16. Tytan 1 Ostrowy
13-16. Sparta 1 Warszawa
17-20. Tytan 2 Ostrowy
17-20. MOS Wola 1 Warszawa
17-20. Dargfil 2 Tomaszów Maz.
17-20. BAS 2 Białystok
21-24. Łaskovia 3 Łask
21-24. GLKS 2 Nadarzyn
21-24. Trójka 2 Kobyłka
21-24. Saska 2 Warszawa
25-28. 13 Joker 2 Tomaszów Maz.
25-28. Dargfil 1 Tomaszów Maz.
25-28. Orlęta 1 Raszyn
25-28. MOS Wola 3 Warszawa
29-32. Łaskovia 2 Łask
29-32. Olimp 1 Tłuszcz
29-32. SPS 1 Konstancin Jeziorna
29-32. SP 9 Białystok 1
33-36. NOWA Dęba 1
33-36. Orlęta 2 Raszyn
33-36. ŁKS II Łódź
33-36. ŁKS III Łódź
37-40. ESPERANTO 1 Warszawa
37-40. 13 Joker 1 Tomaszów Maz.
37-40. Volley 1 Turek
37-40. Trójka 3 Kobyłka
41-44. Grom 1 Rembertów
41-44. MOS 2 Wieliczka
41-44. BAS 3 Białystok
41-44. Łapska Akademia Siatkówki 1
45-48. MOS 1 Wieliczka
45-48. GLKS 3 Nadarzyn
45-48. Olimp 2 Tłuszcz
45-48. Akademia Siatkówki Setball 1
Źródło: Łaskovia
- Skomentuj [ 0 ]
- 19:05, 26.04.2023 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Łask. Odeszli do wieczności
- Szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich
- Łask. Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026
- Łask. Nowy kierownik ŚDS
- Bezpłatny wyjazd na Targi Rolnicze AGRO SHOW Bednary 2025
- Wieczór Klasyki na Dworze Szweycera
- Dawno temu w Okupie i okolicach- wspólne odkrywanie historii
- Zdarzenie drogowe na przejściu dla pieszych – apelujemy o ostrożność!
- Orliki w Łódzkiem odzyskują blask
- Zaproszenie na Pieczenie Ziemniaka z WK PTTK
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Sprzedam mieszkanie
- pomoc domowa
- Budynek do wynajecia garaz
- Cichy
- Sprzedam betoniarkę sprawna
- Cisy krzewy
- KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694972047
- Kupię wojskowe medale,ordery,odznaki,odznaczenia
- Malowanie
- STODOLA
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Hahaha dobrze ,dobrze wystarczy troszkę podkręcić i gra gitara .
- Naczelny kłamca tego forum do obrony lasu Doliwa zapowiadał sprowadzenie Ostatniego Pokolenia. Ten
- Patrząc na naszych urzędników, to raczej udają że pracują. I tak im pyka codziennie 8 godzin.
- Wiesz coś o tym bo też korzystałaś,ale papiery psychiatryczne rozwiązały sprawę.
- Moim zdaniem największym osiągnięciem cynizmu i robieniu z ludzi głupków jest wysłanie burmis
- To wymień ich osiągnięcia.
- Moim zdaniem ta niechęć łaskiego elektoratu Platformy Obywatelskiej do Pana Wojta, do gminy i mie
- Słabe to porównanie KPO do etatowych, dwóch etatowych rocznie, bo za darmo nie dostają.
- Dwóch etatowych członków Zarobki prawie pół miliona rocznie!!
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej