Sobota, 3 czerwca 2023 r., imieniny Klotyldy, Leszka, Tamary

Pogotowie Reporterskie

Piknik rodzinny z udziałem policjantów

 

W sobotnie majowe popołudnie na boisku Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Teodorach odbył się piknik rodzinny pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Na wydarzeniu, nie zabrakło również stoiska profilaktyczno-promocyjnego Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Policjanci oprócz prezentacji sprzętu policyjnego, dzielili się wiedzą na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz bezpiecznego poruszania się po drodze w ramach akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu".

Zainteresowani mogli dowiedzieć się również, jakie wymogi trzeba spełnić by zostać policjantem.

20 maja 2022 roku, piękna sobotnia pogoda sprzyjała uczestnikom pikniku rodzinnego pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch” zorganizowanego przez Dyrekcję Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Teodorach. Podczas imprezy na boisku szkolnym, nie zabrakło służb mundurowych, w tym również policjantów. Każdy kto odwiedził nasze stoisko profilaktyczne otrzymał cenne rady dotyczące bezpiecznego zachowania się na drodze oraz podczas zabaw w miejscu zamieszkania. Policjanci dzielili się wiedzą jak nie stać się ofiarom oszustwa, a także jak zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą. Zainteresowani mogli dowiedzieć się również, jakie wymogi trzeba spełnić by zostać policjantem.

Nie zabrakło również rozmów przybliżających funkcjonowanie aplikacji „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Policjanci zaprezentowali uczestnikom pikniku, jak łatwo za pomocą komputera bądź telefonu komórkowego, można zgłosić zauważone przez nich zagrożenia w ich najbliższej okolicy.

Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby. Dzieci odwiedzające stoisko otrzymały od mundurowych elementy odblaskowe.

Plenerowa forma działań prewencyjnych pozwala mundurowym na bliższy kontakt z lokalną społecznością oraz daje możliwość wskazania mieszkańcom, że to w dużej mierze oni sami mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy.

 

sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

Skomentuj [ 0 ]
18:02, 24.05.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET