Sobota, 23 września 2023 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Pogotowie Reporterskie

Podsumowanie łódzkiego finału wojewódzkiego XXIII edycji Pucharu Tymbarku

Poznaliśmy zwycięzców finału regionalnego XXIII edycji Pucharu Tymbarku w województwie łódzkim. Najlepsze drużyny dziewczynek i chłopców w kategoriach U-10 i U-12 czeka teraz finał ogólnopolski w Warszawie, w którym zmierzą się z rówieśnikami z całego kraju. Kto zagra w stolicy o wielki finał na stadionie PGE Narodowym?

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku w województwie łódzkim odbyły się w dniach 25-27 maja w Łodzi. Do rywalizacji przystąpiło 113 drużyn podzielonych na trzy kategorie wiekowe – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewczynek i chłopców.
Uczestników rozgrywek odwiedzili piłkarze ŁKS-u Łódź, na którego obiektach odbywały się mecze. Wśród nich był Piotr Janczukowicz – 23-latek w 2010 roku zwyciężył w ogólnopolskim finale Pucharu Tymbarku w kategorii U-10 jako zawodnik Sparty Sycewice. W piątek z kolei wspólnie z drużyną ŁKS-u świętował awans do PKO BP Ekstraklasy.
Wśród najstarszych uczestników Pucharu Tymbarku najlepszym zespołem dziewczynek okazała się być Szkoła Podstawowa nr 10 w Sieradzu, która w finale pokonała 11:1 Szkołę Podstawową nr 8 w Zgierzu. W kategorii U-12 chłopców zwyciężyli z kolei zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Marcina Gortata – w ostatnim meczu wygrali 2:0 z drużyną Szkoły Podstawowej w Ujeździe.

 

trzy dziewczynki mają większe doświadczenie w grze – jedna trenuje w lokalnej akademii, a dwie w klubie, w którym pracuję. Mimo to wszystkie pokazały hart ducha i charakter. Jestem z nich bardzo dumna. Po meczu finałowym wpadły w euforię, są szczęśliwe i bardzo zmotywowane przed wyjazdem do Warszawy. Czeka je niesamowite przeżycie – powiedziała Karolina Zawada, trenerka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opocznie, zwycięskiej drużyny w kat. U-10 dziewcząt.

– Na rozgrywki nastawiałem się optymistycznie, moja drużyna przetarła już szlaki w zeszłym roku. Wygrała wówczas w kategorii U-10 i brała udział w fiale krajowym, więc tym razem wiedzieliśmy czego się spodziewać. Mimo to, podchodziliśmy do rywalizacji z pokorą. Chłopaki świetnie sobie poradzili. Każdy grał na wysokim poziomie, więc jestem bardzo zadowolony. W poprzednim finale w Warszawie przegraliśmy 2:3. Porażki uczą, dlatego w tym roku jesteśmy bardzo zmotywowani, żeby jeszcze raz zmierzyć się z najlepszymi w kraju – mówi Adam Gołaczewski, szkoleniowiec Szkoły Podstawowej Marcina Gortata w kategorii U-12 chłopców, która zwyciężyła w rozgrywkach wojewódzkich.
Finały ogólnopolskie Pucharu Tymbarku odbędą się 14-16 czerwca w Warszawie. Wielki finał na stadionie PGE Narodowym zaplanowano na 16 czerwca – tego samego dnia zostanie na nim rozegrany mecz towarzyski Polska – Niemcy.

Skomentuj [ 1 ]
12:40, 01.06.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

LWB @ 17:30, 01.06.2023r. IP: *

Nabory do międzynarodowych grup przestępczych odbywają się w szkołach we Wrocławiu, w Giewartowie, w Strzałkowie, w Słupcy, w Witkowie, w Powidzu, w Gnieźnie.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET