Niedziela, 16 czerwca 2024 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Pogotowie Reporterskie

Matka Boża patronką Miasta i Gminy Łask

 

W święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kolegiacie Łaskiej odbyła się niecodzienna uroczystość ogłoszenia patronatu Matki Bożej nad miastem i gminą.

Tej podniosłej uroczystości przewodniczyli dwaj metropolici – arcybiskup metropolita senior Władysław Ziółek, który przyczynił się do 

do ustanowienia sanktuarium w Łasku oraz do koronacji płaskorzeźby Pani Łasku koronami papieskim w 2005 roku oraz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, dzięki staraniom którego patronat został nadany.

- Dykasteria ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Dykasteria ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, na mocy władzy udzielonej jej przez Ojca Świętego Franciszka, mając na uwadze przedłożone okoliczności oraz fakt, że wybór i aprobata zostały dokonane zgodnie z przepisami prawa, prośbę przyjmuje i Najświętszą Maryję Pannę Łaską ogłasza jako Patronkę Miasta i Gminy Łask. Jakiekolwiek prawa nie mogą się temu sprzeciwiać. – czytamy w dekrecie watykańskiej Dykasterii ustanawiającym Matkę Bożą Łaską patronką Łasku i Gminy Łask.
 

Tekst i fot. Paweł Mnich Kłys

Skomentuj [ 2 ]
16:15, 01.06.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Mieszkaniec @ 11:30, 02.06.2023r. IP: *

Piękna uroczystość.

Sowa @ 22:59, 02.06.2023r. IP: *.*.22.93

o k....wa, to już od tej pory w Łasku będzie już tylko lepiej?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET