Czwartek, 30 maja 2024 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pogotowie Reporterskie

I Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego

 

Niepowtarzalny charakter, kolorowe kwiaty i obrusy, a przede wszystkim przepyszne regionalne potrawy, takie cechy miały stoiska zaprezentowane przez gospodynie z regionu podczas I Pikniku Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego, który odbył się w niedzielę 10 września 2023 r. Dobrą zabawę zapewnił organizator imprezy – Starosta Łaski Piotr Wołosz. Po raz pierwszy zorganizowano takie wydarzenie i zebrano tak liczną reprezentację okolicznych kół gospodyń wiejskich. 

Do udziału w pikniku zgłosiło się aż 19:

Koło Gospodyń Wiejskich „Gorczynianki” w Gorczynie
Koło Gospodyń Wiejskich „Leśnica” w Leśnicy
Koło Gospodyń Wiejskich „Wrzesinianki” we Wrzesinach
Koło Gospodyń Wiejskich w Rososzy
Koło Gospodyń Wiejskich Wesołe Widawianki w Widawie
Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywne kobiety” w Łopatkach
Koło Gospodyń Wiejskich Brodłejki w Brodach
Koło Gospodyń Wiejskich „Cichy Zakątek” w Magnusach
Koło Gospodyń Wiejskich „Sięganowianki” w Sięganowie
Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Bałuckiej „Ptasica i Przyjaciele”
Koło Gospodyń Wiejskich w Gucinie Gucińskie Szeptuchy
Koło Gospodyń Wiejskich „Borowiki” w Józefowie Widawskim
Koło Gospodyń Wiejskich w Wiewiórczynie
Koło Gospodyń Wiejskich w Luciejowie
Koło Gospodyń Wiejskich „Sami Swoi” w Sarnowie
Koło Gospodyń Wiejskich Chorzeszowianki w Chorzeszowie
Koło Gospodyń Wiejskich w Teodorach
Koło Gospodyń Wiejskich Grabno-Zamość
Koło Gospodyń Wiejskich „Kustrzyce”
Piknik odbył się na terenie przy hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Łasku, przy ul. Warszawskiej. Impreza była okazją do świetnej zabawy, a przy tym do poznania zwyczajów kulinarnych regionalnych gospodyń.

Podczas wydarzenia organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy spędzili czas w fantastycznej atmosferze. Przygotowane atrakcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Mieszkańcy Powiatu na Piknik przybyli całymi rodzinami. Dla dzieci na hali MOS przygotowano ogromny dmuchany plac zabaw, gdzie mogły skakać i zjeżdżać. Organizatorzy zadbali również o inne atrakcje dla najmłodszych, takie jak: konkursy z nagrodami, animacje, gry, zajęcia stacjonarne oraz zabawę mydlanymi bańkami i malowanie buziek. Była również wata cukrowa i popcorn. Nie brakowało uśmiechów i pozytywnej zabawy.

Czynne były kolorowe kiermasze oraz stoiska wystawiennicze: Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Łasku, Komendy Powiatowej Policji w Łasku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łasku, Zespołu Szkół Mundurowo-Technicznych w Ostrowie, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Biuro Powiatowe Łask, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.Swoje stoisko miał również Powiat Łaski, gdzie można było otrzymać gazetki i broszury informacyjne o regionie, gadżety promujące powiat oraz skosztować świeżych jabłek i śliwek. Dzieci odwiedzające stoisko mogły poczęstować się lizakiem oraz otrzymać balon, wiatraczek z logo Powiatu Łaskiego oraz bańki mydlane.

Koła Gospodyń Wiejskich biorące udział w Pikniku rywalizowały w Konkursie Kulinarnym na „Najlepsze Danie Kończące Lato w Powiecie Łaskim”. Autorki konkursowych dań zachwyciły oceniających jesiennymi daniami. Wybór był tak trudny, że komisja ostatecznie zadecydowała o przyznaniu nagród następującym Kołom Gospodyń Wiejskich:

I miejsce ex aequo:  Koło Gospodyń Wiejskich „Gorczynianki” w Gorczynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich Wesołe Widawianki w Widawie – voucher o wartości 1500 zł.

II miejsce ex aequo: Koło Gospodyń Wiejskich „Leśnica” w Leśnicy oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Sami Swoi” w Sarnowie – voucher o wartości 1000 zł.

III miejsce ex aequo: Koło Gospodyń Wiejskich Brodłejki w Brodach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Gucinie Gucińskie Szeptuchy – voucher o wartości 500 zł.

W tej smacznej rywalizacji nie było jednak przegranych bowiem pozostałe koła również otrzymały vouchery o wartości 250 zł.

Część artystyczną wypełniły występy grup i zespołów z naszego regionu. Na scenie wystąpiły m.in.: Zespół Pieśni i Tańca Sędziejowiczanie, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Dzieci z Doliny Grabi”, „Niezapominajki”, Kapela Podwórkowa „Sędziej”, Orkiestra Dęta w Widawie wraz z Mażoretkami, Zespół GAMMA, a na zakończenie Kabaret Sakreble.

Wydarzenie zorganizowane po raz pierwszy cieszyło się tak wielkim zainteresowaniem, że Starosta Łaski podjął decyzję o kontynuacji Pikniku.

 

Skomentuj [ 13 ]
14:00, 12.09.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Nel @ 14:58, 12.09.2023r. IP: *.*.163.9

Brak słów! Niech każdy sam sobie odpowie co Ci ludzie sobą reprezentują. Jest tu może jedna osoba która rzetelnie wykonuje swoje obowiązki.
P.s. Teraz każda osoba z tego zdjęcia odpowiada sobie to ja, to ja jestem tą osobą. Nieeee q...a, nie ty!

Platforma Osłów @ 15:40, 12.09.2023r. IP: *.*.212.246

Donald Tusk, w najważniejszej kwestii dla polskiego rolnika, wysłał do Brukseli głąba... Kołodziejczaka. Przecież tego Bareja by nie wymyślił!!! Podobno rudy folksdojcz coś znaczy w Europie, a sam udowadnia, że jest zerem, którego wszyscy mają w ...!

. @ 15:49, 12.09.2023r. IP: *

Dlaczego na każdym jednym takim festynie jest lane piwo a nie ma np lanego Pepsi ?

Ewa @ 18:56, 12.09.2023r. IP: *.*.144.172

A gdzie te mądraliny z Orchowa?Brak nowych kandydatek bo wszystkie wypłoszyły jak się zaczęły panoszyć

Jaksa @ 07:31, 13.09.2023r. IP: *.*.186.183

Widocznie te z Orchowa nie popierają PiSu i nie zostały zaproszone.
A swoją drogą starosta widział jak sprzedawano nalewki bez akcyzy i nie powiadomił policji, która mając swoje stanowisko obok też nie widziała problemu?

Janek @ 08:53, 13.09.2023r. IP: *.*.164.36

Do JAKSA odezwał się donosiciel jak za PRLu

kacper @ 09:52, 13.09.2023r. IP: *.*.106.228

Bo Pepsi to wrogi kapitalista produkuje

Paskudnie i Smrodliwie @ 10:45, 13.09.2023r. IP: *

Widzieliście jak pewien żoliborski staruch, który od dziesięcioleci nie był samodzielnie na ulicy, tak, ten co kosi kilkadziesiąt tysięcy zł co miesiąc i w drugi koniec Polski potrafi pojechać w podartych butach, udawał że potrafi dzwonić z telefonu komórkowego?

mieszkaniec @ 13:23, 13.09.2023r. IP: *.*.9.142

Dmuchance byly super !
Dzieciaki zadowolone to i rodzice sie ciesza.
Fajny teren na imprezy.
Wiecej takich :)
Jarmarku nie bylo, a tam ciagle cos sie dzieje ! tak trzymac !

Platforma Osłów @ 16:50, 13.09.2023r. IP: *.*.114.125

Tadek jest tokarzem, ma 59l. W zawodzie pracuje od 18 roku życia czyli 41lat.
-PiS proponuje takim osobom emerytury stażowe, dla mężczyzn po przepracowaniu 43l, dla kobiet 38l.
-PO proponuje takim ludziom jak Tadek pracę do 67 roku życia albo i dłużej.
Na kogo zagłosuje Tadek?

Do specjalisty od osłów @ 17:50, 13.09.2023r. IP: *.*.224.6

Na pewno na PiS bo Tadek pragnie, aby być do końca życia na łasce państwa i dostawać zapomogi, bo ze swojej stażowej emerytury nie będzie miał za co żyć.

Paskudnie i Smrodliwie @ 22:21, 13.09.2023r. IP: *

Tadek jest tokarzem, ma 59l. W zawodzie pracuje od 18 roku życia czyli 41lat.

-PiS proponuje takim osobom emerytury stażowe, dla mężczyzn po przepracowaniu 43l, dla kobiet 38l, tylko że... gdy kobieta wybierze pisowską emeryturę stażową i w wieku 56 lat przejdzie na emeryturę otrzyma "gigantyczną, pisowską" kwotę 1 765, 50 zł BRUTTO, czyli aż o 875 zł mniej gdyby przeszła na emeryturę w wieku 60 lat. W przypadku mężczyzn, czyli Tadka pisowska emerytura stażowa będzie niższa aż o blisko 1 100 zł od emerytury otrzymanej w normalnym czasie!

- PO proponuje takim ludziom jak Tadek pracę do 65 roku życia a jak będzie chciał będzie mógł pracować dłużej. Każdy rok pracy może zwiększać emeryturę od 8% do nawet 15%. Pracując dłużej o 7 lat, można podwoić emeryturę.

Na kogo zagłosuje Tadek?

Tadek @ 23:11, 13.09.2023r. IP: *

Trzeba chyba być naprawdę niezłym tumanem, żeby tak głupio i prostacko nabierać się na pisiolskie chwyty o bidaemeryturach, a gdy się do tego jeszcze wypisuje o tym peany, może to też chyba świadczyć o totalnym skretynieniu?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET