Niedziela, 16 czerwca 2024 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Pogotowie Reporterskie

Łask. Po sesji Rady Miejskiej: podwyżki podatków oraz opłaty targowej

 

Podatek od nieruchomości w górę. Opłata targowa w górę. Podczas środowej sesji Rada Miejska w Łasku obradowała nad podwyżką podatku od nieruchomości oraz opłaty targowej. Radni klubu Zjednoczona Prawica Łask wstrzymali się od głosu. Podczas trwania głosowania zaczęto formułować wnioski, poprawki do uchwał.

Gra polityczna niektórych radnych Bezpartyjnego Porozumienia Samorządowców rozpoczęła się na dobre - proponowanie przez Burmistrza PODWYŻKI podatków, a następnie oficjalne proponowanie ich OBNIŻKI przed kamerami, przez radnych klubu, z którego wywodzi się Burmistrz.

Tego typu sytuacja zdarza się zresztą nie po raz pierwszy podczas wprowadzania w życie podwyżek dla mieszkańców. W jednym z poprzednich głosowań również klub radnych BPS zaproponował podwyżkę, by chwilę przed głosowaniem na sesji wspaniałomyślnie złożyć formalny wniosek o jej obniżenie.

Klub Zjednoczona Prawica Łask nie będzie więcej brać udziału w tego typu cyrku! Szanowni Państwo biorąc pod uwagę, że decyzje radnych bezpośrednio wpływają na portfel mieszkańców Łasku, tego typu sytuacje są niedopuszczalne.

Podwyżki podatków oraz opłaty targowej zostały wprowadzone głosami kolegów.

 

Źródło:  Zjednoczona Prawica Łask

Skomentuj [ 28 ]
18:30, 14.09.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Edyta @ 19:04, 14.09.2023r. IP: *.*.33.199

Nic nowego. Działania i osiągnięcia rządzących naszym miastem każdy widzi.
Od dekady miasto cofa się, zamiast rozwijać. Szanowny Gburmisrz to porażka dla naszego miasta. Bez całkowitego oczyszczenia grupy tego Pana nasze miasto popadnie w totalne zniszczenie.
Przez lata swoich rządów zniszczył wszystko co tylko mógł.
W tej chwili nie ma nic czym można byłoby się pochwalić i być zadowolony.
Widać to na każdym kroku. Nawet porównując obsługę w urzędach dekadę temu,a dzisiaj to jest istna przepaść.
Niestety lata przywiązania do stołków i poczucia bezkarności i nieruszalnosci zrobiło swoje. Dzisiaj jest to inne miasto.
Zamiast lepsze, kwitnące i rozwijające to zmierzające ku całkowitemu zniszczeniu.

Karol @ 19:15, 14.09.2023r. IP: *.*.203.5

Zjednoczona Prawica czyli PiS, typowa dla nich hipokryzja. Przecież to PiS spowodował gigantyczną inflację i PiS ograbił samorządy z pieniędzy. Dziś udają znowu że stoją po stronie mieszkańców. Skumulowana inflacja za rządów PiS przekroczyła 50%. Przecież takie same zagrywki stosowali kiedy ceny opału wystrzeliły w górę dzięki decyzjom Morawieckiego.

Janek @ 20:11, 14.09.2023r. IP: *.*.210.64

Bezpartyjni samorządowcy to ukryci z Platformy Obywatelskiej - nie dajmy się im nabrać

Platforma Osłów @ 20:19, 14.09.2023r. IP: *.*.77.82

Karol, należy pokazywać, że za rządów KO 14,4% ludzi w ogóle nie zarabiało i mogło sobie kupić np. 0 bochenków chleba, 0 litrów mleka, 0 litrów paliwa itd. Musieli się zapożyczać.

JR @ 20:37, 14.09.2023r. IP: *.*.142.251

Do EDYTY
Przypomnij mi Edytko lata rozwoju naszego miasta. Kiedy to rozkwitało i były niesamowite i ciągłe inwestycje. Bo ja sięgam pamiecią do lat 80 i za cho..rę nie mogę sobie takich przypomnieć. A do Karolka mam tez pytanko.Kto odpowiada za inflację w innych państwach europy? No bo chyba nie wszędzie znienawidzony przez Ciebie PIS?

DO JR @ 21:35, 14.09.2023r. IP: *.*.224.163

A kto odpowiadał za inflację w naszym kraju jeszcze przed wojną? Można sobie sprawdzić dane.

JR @ 21:45, 14.09.2023r. IP: *.*.142.251

A jak to jest że za rządów PO budżetówka miała na 7 lat zamrożona płace a teraz pan T krytykuje budżet na 2024 rok że deficyt wielki i tak dalej a za chwilkę obiecuje 20% podwyżki dla budżetówki?!

JR @ 21:47, 14.09.2023r. IP: *.*.142.251

Teraz będzie obiecywał wszystko bo są wybory. A obiecuje 20% ale nie mówi że w przyszłym roku. Może za 3 lata...

Piotr @ 22:16, 14.09.2023r. IP: *.*.67.111

PiS kłamał kłamie i będzie kłamał. Kłamali na temat przyczyn inflacji, jak zauważył przedmówca przed wojną sięgała 10%, pinokio kłamał, że to Putin. Postawili płot na granicy ale ich skorumpowani urzędnicy wpuścili do Europy setki tysięcy nielegalnych imigrantów na lewe wizy za które brali pieniądze, Europa już nam zaczyna ich odsyłać. Ulice Polski na naszych oczach się zmieniają drastycznie w ciągu 2 kadencji pisu. Orlen tysiącami ściąga do Płocka "robotników" z Azji. Zapłacimy za to tak jak dziś płaci zachód, krwią polskich obywateli, a może naszych bliskich kiedy oni będą pławili się luksusach zdobytych na naszej krzywdzie!

OBSERWATOR 2023 @ 23:21, 14.09.2023r. IP: *.*.37.9

Ciekawe czy już na następnej sesji radni podniosą sobie uposażenia ??Czy po wyborach ? To wszystko nie dzieje się baz przyczyny. Najpierw trzeba ściągnąć z Nas pieniądze, żeby później było czym dzielić.....

kacper @ 09:57, 15.09.2023r. IP: *.*.106.228

Zanim radni sobie cokolwiek podniosą mam pytanie, czy my się spodziewamy nalotów bombowych?
Rozumiem oszczędności i wcześniejsze wygaszanie "iluminacji" w centrum , ale od jakiegoś czasu latarnie w ogóle się nie zapalają.

Paskudnie i Smrodliwie @ 11:19, 15.09.2023r. IP: *

Czyli co? Wkrótce dla Polaków Europa przywróci paszporty i wizy - tak, chcąc wyjechać na Kanary czy nad ciepłe morze do Chorwacji znów będziemy potrzebować wiz i paszportów, bo wkrótce wywalą nas z Schengen i oby na kilka lat a nie na stałe. Tak o to dorobiliśmy się na "walce" pisa z imigrantami!!!

Ruda @ 11:48, 15.09.2023r. IP: *.*.53.84

Radni zjednoczonej prawicy. Urban (kierownik sali powiatowej )Kolasa(dyrektor urzędu miar i wag w Łodzi) nauczycielka (której nazwiska nie pamietam), sportoiwc w kiepskim stanie, ten Wasz były radny(obecnie już wiezien) co wy sobą reprezentujecie? Potraficie tylko krzyczeć i załatwiać sobie ciepłe posadki przez partyjne zaplecze. Wasz rząd odebrał samorzada pieniądze, a teraz krzyczycie.

Do Kaczyńskiego i popleczników @ 13:44, 15.09.2023r. IP: *.*.186.183

Kaczyński dlaczego chcecie zalać kraj setkami tysięcy imigrantów bo to przynosi wam miliardy zysku? Nie dość, że kradniecie, łżecie tak, że słońcu wstyd świecić to jeszcze igracie z losem milionów Polaków. Jesteście nie tylko przestępcami ale i bandytami. Gdzie to bezpieczeństwo Polek, które niby chcecie chronić przed imigrantami? A tematu nie utniecie bo to zbyt daleko zaszło a w USA raczej nie będą tolerować by takie indywiduum jak Wawrzyk dokładało im imigrantów. Zdradzacie dla kasy nawet państwo o którym mówicie, że jest waszym strategicznym sojusznikiem. Niby reagujecie sadzając i zwalniając płotki gdy sprawa się wydała a wiedzieliście o niej od roku. A tak na dobrą sprawę to powinno się posadzić ciebie Kaczyński, Morawieckiego, Raua, że o Kamińskim i Wąsiku nie wspomnę. Was już władza i pieniądze tak zaślepiły, że gotowi jesteście sprzedać ten kraj Putinowi byle tylko mieć władzę i koryta. Jakoś tak dziwnie się składa, że w tej kampanii wszyscy są źli: Tusk, opozycja, Niemcy, UE ale jakoś nie padło ani jedno krytyczne słowo pod adresem Rosji i Putina. Wręcz przeciwnie pomimo embarga dalej robi się z nim interesy sprowadzając ropę i gaz. Czyżbyście się Kaczyński bali obrazić swego kremlowskiego protektora bo wtedy nawet kontakty Macierewicza nie pomogą?

Platforma Osłów @ 16:18, 15.09.2023r. IP: *.*.77.82

Ustalmy fakty o aferze wizowej:

1) System outsourcingu, czyli oddawania firmom zewnętrznym procesu selekcji kandydatów do otrzymania polskiej wizy wprowadził w 2011r. ówczesny szef MSZ Radosław Sikorski. Było to skutkiem absurdalnej redukcji personelu polskich ambasad i konsulatów na całym świecie. Wówczas kontrakty otrzymała, między innymi indyjska spółka, o której tak dużo mówią obecnie posłowie opozycji.

2) Główny wątek medialny to próba zdobycia nielegalnie kilkuset takich wiz, uprawniających do wjazdu do Schengen. Ostatecznie wydano kilkadziesiąt takich wiz - polskie służby od roku śledzą temat, ruszyło śledztwo CBA, 7 osób usłyszało zarzuty, 3 znajdują się w areszcie tymczasowym. Zero litości dla każdego przypadku nieuczciwych praktyk, choćby chodziło o kilkadziesiąt osób, pragnących przez Polskę dostać się na Zachód.

3) O wiele większą skalę mógł mieć proceder sprzedawania wiz na granicy polsko-białoruskiej. Pod zarzutem kierowania grupą, która za pieniądze pomagała imigrantom nielegalnie przekraczać granicę została zatrzymana lewicowa aktywistka Ewa M. Ta sama, która gorliwie promowała Zieloną granicę Agnieszki Holland i ta sama, za którą poręczyli, między innymi posłowie PO - Olichwier i Aniśko, jak też inni przedstawiciele salonu lewicowo-liberalnego. Członkowie grupy mieli pobierać 5000 euro (niemal 25 000 zł) od każdego nielegalnego migranta Łukaszenki i Putina!

Tak, zaczynamy obserwować jedną z większych afer XXI wieku. W zestawieniu z głosowaniem europosłów PO, Trzeciej Drogi i Lewicy za niemieckim paktem migracyjnym, rysuje nam się obraz gigantycznej hucpy Platformy Obywatelskiej, która dąży do destabilizacji państwa, a w tym celu stworzyła mechanizmy umożliwiające zalew Polski i Europy setkami tysięcy nielegalnych, islamskich migrantów! PO - Pełna Otwartość na hordy obcych kulturowo inżynierów i lekarzy!

Ta partia to zagrożenie dla Polski i Polaków!

Paskudnie i Smrodliwie @ 16:22, 15.09.2023r. IP: *

Wkrótce chcąc wyjechać na Kanary czy nad ciepłe morze do Chorwacji znów będziemy potrzebować wiz i paszportów, bo chyba wywalą nas z Schengen i dobrze by było aby tylko na kilka lat a nie na stałe. Tak o to dorobiliśmy się na "walce" pisa z imigrantami!!!

Pierdy i Smród @ 16:27, 15.09.2023r. IP: *

Chłopaki z pisa tak się rozpędzili, że w ciągu 30 miesięcy za gigantyczną kasę wydali 250 000 wiz! To oznacza, że mniej więcej co 10 dni z krajów Afryki i Azji, w większości muzułmańskich, PiS wpuszczał do Polski tylu migrantów, o ilu pyta się w swoim bzdurmym referendum.

Platforma Osłów @ 16:34, 15.09.2023r. IP: *.*.77.82

Publicysta ONETu i były dyplomata Witold Jurasz: "problemy z systemem wizowym istniały na długo przed tym, kiedy PiS objął władzę () wielokrotnie MSZ był informowany, i przeze mnie i ludzi z innych placówek, że system nie działa i z jakiegoś powodu tego systemu nie naprawiano - tylko, że to nie było za rządów PiSu.

Coś czuję, że zaraz ta sprawa wróci rykoszetem do Platformy Obywatelskiej bo pana Jurasza nijak nie da się posądzić o sprzyjanie rządowi, tylko to po prostu rzetelna ocena - i za to szacunek.

Bezmózgowiec bez IP, wyłącz tvn i zacznij posługiwać się rzeczywistymi faktami, statystykami itp.

Znowu zaczynam: płaca minimalna za PO 1680zł, płaca minimalna PiS 2024r 4300zł.

Pierdy i Smród @ 16:39, 15.09.2023r. IP: *

Pisiory,

GDZIE JEST

770 MLD ZŁ

Z UNII DLA POLAKÓW?

Paskudnie i Smrodliwie @ 17:54, 15.09.2023r. IP: *

Rozumiem, że pamiętacie oczywiście wszyscy, iż p. Wawrzyk, spec od polskich wiz dla muzułmanów, był pisowskim kandydatem na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich?

Platforma Osłów @ 20:56, 15.09.2023r. IP: *.*.114.125

Zebrali w zrzutce 100 tys na naprawę Seicento, które zaj...ło w kolumne Szydło ale przez sześć lat nie udało się go naprawić i wożą go na lawecie żeby walić w PiS, ...teraz ten złom będzie licytował Owsiak na aukcji.

Pierdy I Smród @ 23:23, 15.09.2023r. IP: *

P. Kaczyński,

GDZIE

JEST

WRAK!

Do Pierdy i Smród @ 19:09, 16.09.2023r. IP: *.*.234.155

Tusia spytaj to on oddał śledztwo Rosji;(((

yid @ 21:21, 16.09.2023r. IP: *

Jarek

GDZIE

JEST

WRAK!

Wiola @ 19:34, 17.09.2023r. IP: *.*.8.133

Janek, bezpartyjni samorządowcy to przybudówka PiS, jeśli byś nie wiedział. A ceny rosną nie przez samorządowców tylko przez politykę rządu, złodziejstwo na niespotykaną skalę, wystarczy wspomnieć wydawane miliardy poza budżetem, bez kontroli sejmu! Tak jak rozprawili się z państwową kasą pod pretekstem wirusa, jednocześnie nie lecząc ludzi. Tak jak sprzedawali nasze wizy po bazarach w Afryce. Oczywiście wszystko winatuska jakby co.

Platforma Osłów @ 20:20, 17.09.2023r. IP: *.*.234.180

OBRONA NA LINII WISŁY

Mieszkańcu Przemyśla, Rzeszowa, Zamościa, Lublina, Siedlec, Białegostoku, Olsztyna, Elbląga itd. 15 X zrezygnuj z Tuska
On już z Ciebie dawno temu zrezygnował.

Wiem @ 20:32, 17.09.2023r. IP: *.*.208.10

Polska na koniec 2015 r miała dług 860 miliardów przez 7 lat złodzieje pisowdkie doprowadzili i podwoili dług do 1 bilion 600 miliardów a wiec przez 30 lat wolnej Polaki było mniej jak ci za 7 lat tylko w 2021 roku poza budżetem nadrukowali 260 miliardów a za 23 rok 310 miliardow , Nasze dzieci I winking za pis beds splacac , szlak niech tech zlodziei wezmie Glosujmy na wszystkich tulip nie na tychwizowcow z pis

Pierdy i Smród @ 10:56, 18.09.2023r. IP: *

OBRONA NA LINII WISŁY

Mieszkańcu Przemyśla, Rzeszowa, Zamościa, Lublina, Siedlec, Białegostoku, Olsztyna, Elbląga itd. 15 X zrezygnuj z Kaczyńskiego
On już z Ciebie dawno temu zrezygnował, bo już w latach 2005-2007!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET