Niedziela, 16 czerwca 2024 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Pogotowie Reporterskie

Podsumowanie Harcerskiej Akcji Letniej w Hufcu ZHP Łask

(fot. Hufiec ZHP Łask)

 

Czuwaj! Wrzesień to czas na podsumowanie Harcerskiej Akcji Letniej w Hufcu ZHP Łask, ponieważ przez cały lipiec i sierpień zuchy, harcerze i wędrownicy z naszego hufca uczestniczyli w aż 6 różnych obozach! We wszystkich formach letnich wypoczynków organizowanych w naszym hufcu, brało udział łącznie prawie 350 harcerzy!

Wieluńscy harcerze i zuchy z 5 Szczepu Harcerskiego "Piątka" uczestniczyli w obozie w Załęczu Wielkim, gdzie poznawali tajniki kultury i zwyczajów Indian. Ale to nie wszystko, ponieważ 5 Szczep dużo również wędrował podczas dwóch kolejnych obozów wędrownych! Harcerze Starsi mieli okazję podziwiać uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, natomiast wędrownicy wyruszyli na wyprawę w malownicze Bieszczady!

Dwa obozy odbyły się w drugiej połowie lipca na terenie dobrze nam znanej HBO Lucień. Na jednym z nich członkowie 8 Szczepu Harcerskiego "Płomień" oraz goście w postaci Widzewskiego Szczepu "Flo" oraz skautów z Francji mieli okazję do wspólnych gier, integracji i wymiany międzynarodowych doświadczeń. Nie zabrakło również chwili na wycieczkę do Torunia. Na drugim z lucieńskich obozów harcerze z pozostałych drużyn z Łasku, Widawy i Woli Wiązowej odbyli podróż dookoła świata, poznając życie i kulturę mieszkańców różnych krajów w trakcie mnóstwa zajęć sportowych, artystycznych i gier terenowych!

Ostatnim z obozów, był mający miejsce w drugiej połowie sierpnia obóz wędrowny 6DW Huragan. Był to ich pierwszy obóz wędrowny, w trakcie którego wędrownicy zwiedzali urokliwe Kaszuby. Obóz ten był wyjątkowy z jeszcze jednego powodu, ponieważ jego zwieńczeniem był pierwszy w historii hufca udział w Zlocie Wędrowniczej Watry, który miał miejsce w Czernicy!

 
Hufiec ZHP Łask

Skomentuj [ 0 ]
13:22, 15.09.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET