Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Pogotowie Reporterskie

Buczek. Grant dla sołectwa Brodnia

 

Gmina Buczek otrzymała dofinansowanie w ramach realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości dla jednostek sektora finansów publicznych na 2023 r. na realizację projektu przez Koło Gospodyń w Brodni w kwocie 5.000,00 zł.

W ramach otrzymanych środków zostały zakupione sprzęty, które doposażą kuchnię w miejscowej strażnicy OSP, w której mieści się siedziba koła.

Ponadto podczas festynu rodzinnego w dniu 14.08.2023 r. zostało zorganizowane  wydarzenie mające na celu przekazać poszerzyć wiedzę oraz świadomość okolicznych mieszkańców nt. zagrożeń jakie na nas czyhają zarówno na drodze jak i w internecie.

Przedstawiciele Policji przeprowadzili warsztaty z samoobrony oraz z bezpieczeństwa w ruchu drogowym dotyczącego pieszych i rowerzystów. Każdy chętny mógł  uzyskać informacje na temat zapobiegania cyberprzestępczości, zwłaszcza w kręgu osób starszych oraz przemocy w środowisku rodzinnym. Policjanci dzielili się wiedzą jak nie stać się ofiarą oszustwa, a także jak zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą.  Nie zabrakło rozmów przybliżających funkcjonowanie aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Ponadto przedstawiciel OSP Brodnia przeprowadził szkolenie z udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkową atrakcją dla dzieci był pokaz wozu strażackiego wykonany przez druhów z OSP Buczek. W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 osób oraz ok. 80 dzieci.

Skomentuj [ 0 ]
11:15, 16.09.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET