Środa, 24 lipca 2024 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Nasze Czyste Powietrze - podsumowanie projektu w województwach mazowieckim i łódzkim

70 warsztatów eksperckich, 30 ekopikników oraz 31 zaangażowanych ekoliderów i ekoliderek – tak wygląda podsumowanie projektu Nasze Czyste Powietrze prowadzonego przez Fundację Zwalcz Nudę w 2022 i 2023 roku. Przez ten okres animatorzy oraz eksperci odwiedzili miejscowości i miasta w województwach mazowieckim i łódzkim, aby edukować najmłodszych na temat dbania o środowisko podczas ekopikników oraz bezpłatnie pomagać w wypełnianiu wniosków w programie „Czyste Powietrze” podczas warsztatów.

7 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Czystego Powietrza ustanowiony przez ONZ. Z okazji tego dnia Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podsumował działania w ramach programu „Czyste Powietrze”: do tej pory złożono już niemal 700 000 wniosków na kwotę ponad 17 mld zł, a wypłacono już ponad 6,8 mld zł. Od 3 stycznia 2023 r.  wdrożono zmiany w Programie „Czyste Powietrze”, które wprowadzają m.in. wyższe poziomy dofinansowania. Obecnie w najwyższym poziomie dofinansowania na kompleksową termomodernizację i wymianę kopciucha można otrzymać nawet do 136 200 zł bezzwrotnej dotacji. Do liczby złożonych wniosków w ramach programu przyczyniły się również działania Fundacji Zwalcz Nudę w województwach mazowieckim i łódzkim.

 

Projekt Nasze Czyste Powietrze

Nasze Czyste Powietrze to kampania Fundacji Zwalcz Nudę, która miała na celu promocję programu „Czyste Powietrze” i wsparcie mieszkańców obszarów miejsko-wiejskich w modernizacji budynków mieszkalnych. W ramach tych działań od czerwca 2022 roku w województwie mazowieckim i łódzkim odbyły się ekologiczne pikniki i warsztaty, które Fundacja organizowała wspólnie z Lokalnymi Eko Liderami – czyli osobami działającymi na danym terenie. W ramach tych wydarzeń zorganizowano spotkania z ekspertem, który wyjaśniał, jak poprawnie wypełnić wniosek i opowiedział, jakie korzyści niesie udział w programie „Czyste Powietrze”. Na piknikach oprócz wiedzy merytorycznej odbyły się animacje dla dzieci. Projekt zamknęła uroczysta gala w Warszawie, podczas której nagrodzono najlepsze Lokalne Eko Liderki i Lokalnych Eko Liderów.

Od lat jako Fundacja Zwalcz Nudę pracujemy z dziećmi w Warszawie. Cieszymy się, że mogliśmy swoje doświadczenie w edukacji najmłodszych wykorzystać też poza stolicą. Projekt 

Nasze Czyste Powietrze to przede wszystkim był projekt edukacyjny – na ekopiknikach przygotowywaliśmy specjalną strefę, w której dzieci mogły dowiedzieć się, jak dbać o środowisko, oszczędzać prąd czy wodę. W tym czasie rodzice czy opiekunowie mogli skorzystać z bezpłatnej konsultacji w sprawie wypełnienia wniosku w programie „Czyste Powietrze” ­– podsumowuje projekt Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę. – Chociaż ekopikniki i warsztaty już się zakończyły, to ciągle pomagamy w wypełnianiu wniosków w programie „Czyste Powietrze” – wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 884 939 880 lub mailowo biuro@zwalcznude.pl, a nasz ekspert bezpłatnie udzieli wskazówek i wypełni wniosek.

Więcej informacji o projekcie oraz odbywających się w ramach niego wydarzeniach znajduje się tutaj: www.zwalcznude.pl/nasze-czyste-powietrze/. Kwota dofinansowania projektu to 1 250 000 zł, a wartość przedsięwzięcia wynosi 1 390 000 zł. Więcej informacji o programie „Czyste Powietrze” na www.czystepowietrze.gov.pl/. 

Niniejszy materiał został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Zwalcz Nudę.

 

Skomentuj [ 0 ]
08:45, 16.09.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


DoĹźynki 2024

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET