Niedziela, 16 czerwca 2024 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Pogotowie Reporterskie

Jubileusz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego

 

Dzisiaj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym świętowano wyjątkowy jubileusz. Obchody upamiętniające 50-lecie istnienia placówki połączono z uroczystością nadania imienia oraz sztandaru temu Ośrodkowi. Patronem szkoły obrano Prymasa Jana Łaskiego i to wizerunek tego kanclerza i reformatora widnieje na nowym sztandarze, zaś jego działalność będzie inspiracją dla działalności społeczności szkolnej.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła msza święta w Kolegiacie Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Łasku. Po jej zakończeniu zaproszeni na uroczystość goście udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, przy ul. Mickiewicza 6 na ceremonię nadania imienia oraz przekazania sztandaru społeczności uczniowskiej. W trakcie wydarzenia została przedstawiona postać patrona Ośrodka – Prymasa Jana Łaskiego i krótka historia szkoły. Przygotowano oczywiście również część artystyczną, podczas której goście mogli podziwiać tradycyjny taniec – polonez w wykonaniu uczniów Ośrodka oraz występ zaprzyjaźnionego zespołu „Sikorki”. Ceremonię zakończyło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej. W tym dniu można było też zwiedzić szkołę, obejrzeć prace uczniów i wpisać się do szkolnej księgi pamiątkowej.

Zaproszenie na uroczystości przyjęli również przedstawiciele Powiatu Łaskiego m.in.: Starosta Łaski Piotr Wołosz, Przewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Grzegorz Dębkowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Łaskiego Robert Szczepaniak oraz Członek Zarządu Powiatu Łaskiego Barbara Potasiak.

 

Powiat Łaski

Skomentuj [ 2 ]
18:30, 15.09.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Zenek @ 21:13, 16.09.2023r. IP: *.*.215.73

Gość specjalnej troski, największy kłamca IV RP nie przyjechał? Rozczarował zapewne wielu sowich fanów, którzy moczyli się na samą myśl już od kilku nocy.
Bardzo dobrze bo nikt go tu nie chce.

ryba @ 23:16, 16.09.2023r. IP: *.*.197.55

A czy w ogóle zaproszono byłego pana dyrektora, który z tych 50 lat połowę spędził w tej Placówce? A potem po konflikcie z panem Urbanem został bezpardonowo wyrzucony przez pisowski Zarząd Starostwa? Nawet jego "przyjaciółka" Teresa głosowała za zwolnieniem. A potem jeszcze ten incydent na schodach. I o dziwo znowu pan Urban w roli głównej. Tak właśnie pisowska ośmiornica zawłaszcza różne instytucje. Obudźcie się zanim będzie za późno.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET