Środa, 24 lipca 2024 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Konkurs na nazwę dla drzewka dwuodmianowej jabłoni – rośliny promującej Województwo Łódzkie

 

Zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego do udziału w Konkursie na nazwę dla drzewka dwuodmianowej jabłoni – rośliny promującej Województwo Łódzkie. W ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”, podejmujemy szereg działań mających na celu polepszenie warunków życia mieszkańców, poprzez zwiększanie terenów zielonych w ogólnodostępnych przestrzeniach. 

Zazieleniając łódzkie szczególną uwagę przywiązujemy do drzew owocowych. Te piękne drzewa nie tylko wzbogacają krajobraz, ale także pełnią ważną funkcję ekologiczną. Dostarczają pożywienia owadom i ptakom, stanowiąc jednocześnie schronienie dla drobnych zwierząt, które znajdują w nich ochronę przed drapieżnikami. Drzewa owocowe odgrywają ważną rolę w walce z suszą, pomagają zatrzymać wodę w glebie oraz korzystnie wpływają na kształtowanie przyjaznego mikroklimatu.

Specjalnie na potrzeby naszego województwa, w Ośrodku Elitarnego Materiału Szkółkarskiego Instytutu Ogrodnictwa – Prusy sp. z o.o. powstała wyjątkowa dwuodmianowa jabłoń, której owoce kolorami nawiązują do barw herbu Województwa Łódzkiego. Idea dwuodmianowych jabłek z jednego drzewka, nawiązuje do myśli prof. Szczepana Pieniążka, twórcy nowoczesnego polskiego sadownictwa, długoletniego dyrektora Instytutu Sadownictwa w Skierniewicach. Nasza jabłoń łączy w sobie odmianę owoców o żółtej barwie skórki i aromatycznym miąższu, dojrzewających latem, z odmianą jesienno-zimowych jabłek z czerwonym rumieńcem.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego do wzięcia udziału w Konkursie na nazwę dla drzewka dwuodmianowej jabłoni – rośliny promującej Województwo Łódzkie. Roślina ta będzie naturalnym ambasadorem Województwa Łódzkiego reprezentującym jego walory przyrodnicze, kulturę i historię. Jesteśmy przekonani, że z pomocą mieszkańców znajdziemy nazwę dla tej niezwykłej rośliny. Autor zwycięskiej nazwy otrzyma nagrodę główną w postaci bonu upominkowego o wartości 1000 zł brutto. 

Zgłoszenia konkursowe należy przesłać do 31 października na adres: ogrody@lodzkie.pl lub w formie papierowej na adres: Województwo Łódzkie – Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Klimatu i Turystyki, al.

Więcej szczegółów na www.lodzkie.pl

Skomentuj [ 0 ]
19:06, 18.09.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusjiDoĹźynki 2024

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET