Sobota, 23 września 2023 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Pogotowie Reporterskie

Łask upamiętnił 84. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

 

Kiedy 84 lata temu na śpiący Wieluń spadły bomby lotnicze, nie podejrzewano, że rozpoczął się największy konflikt zbrojny w historii świata. Zaledwie kilkanaście dni później, 17 września 1939 r., ze wschodu nadszedł kolejny cios, który złamał obowiązujący wówczas polsko-sowiecki pakt  o nieagresji. Państwo polskie zaatakowane z dwóch stron nie było w stanie obronić swojego terytorium. 

Tego dnia władze Rzeczypospolitej z prezydentem Ignacym Mościckim, premierem Felicjanem Sławojem Składkowskim i ministrami oraz naczelnym wodzem Edwardem Rydzem-Śmigłym zdecydowały o opuszczeniu kraju. W celu zachowania ciągłości państwa polskiego siedziba władz RP miała zostać przeniesiona na terytorium Francji. Europa stanęła w ogniu, a Polacy ruszyli do ofiarnej walki o wolność i tożsamość.

84 lata po tych wydarzeniach łaskowianie spotkali się na cmentarzu parafialnym, aby uczcić pamięć ofiar września 1939 r. Zorganizowana 17 września przez gminę Łask oraz 32. BLT uroczystość rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego. O historycznym znaczeniu rocznicy mówił burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek. Następnie list Marcina Przydacza – szefa Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP odczytał Przemysław Urban – radny Rady Miejskiej w Łasku. Za bohaterów modlił się ks. ppłk Marek Drabik. Po apelu pamięci i oddaniu salwy honorowej delegacje instytucji, organizacji, szkół i mieszkańców Łasku złożyły kwiaty pod pamiątkową tablicą.

Skomentuj [ 6 ]
11:30, 18.09.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Paskudnie i Smrodliwie @ 11:50, 18.09.2023r. IP: *

Z "jakiej paki" odczytano list Marcina Przydacza szefa Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP? Co jakiś urzędniczyna w Kancelarii prezydenta, mający na co dzień zajmować się polityką międzynarodową, ma do łaskich obchodów rocznicy napaści sowieckiej na Polskę?
Czy czasami facet nie powinien zajmować się polską polityką międzynarodową, nota bene leżącą na plecach, a przede wszystkim pilnowaniem polskiej polityki wizowej, od kilku miesięcy wywija po naszych miasteczkach i wioskach, bo cyntrala z Nowogrodzkiej rzuciła go na sieradzki łodzinek wyborów... w wizy do polski na afrykańskich bazarach chodzą już podobno po 5 000 dolarów i to tysiącami?

Paskudnie i Smrodliwie c.d. @ 11:52, 18.09.2023r. IP: *

Ostatni fragment powinien brzmieć - a wizy do Polski na afrykańskich bazarach chodzą już podobno po 5 000 dolarów i to tysiącami?

Barbara @ 17:10, 18.09.2023r. IP: *

Co mnie interesuje handel wizami i tak zagłosuje na PiS bo dają właśnie odebrałam 14stke i jest ok a czy kradną nie interesuje mnie to bo choć kradną to się dzielą a Platforma jak kradła dzieliła się między swoimi nigdy więcej wojny i rządów Platformy

Do Barbara @ 17:37, 18.09.2023r. IP: *.*.206.210

Cieszę się że na mojej drodze nie ma takich osób jak ty.

O! @ 22:38, 18.09.2023r. IP: *

Mam nadzieję że Barbara to stara panna bo jeśli nie to szkoda jej dzieci i wnucząt bo to one będą kiedyś gorzko płakały za babci głupotę a będzie tak na pewno.

Wąs @ 15:49, 20.09.2023r. IP: *.*.104.78

Wąsaty to długo jeszcze będzie udawał że mu zależy :) Brawo PIS

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET