ŁDK. Pabianicki Salon Muzyczny „Złota godzina”
Złota godzina to wyjątkowa chwila. Z jednej strony zachwyca kolorami i światłem, a z drugiej zwiastuje nieuchronny koniec dnia i nadejście ciemności. Moment ten, tak lubiany przez artystów, posłużył jako inspiracja do stworzenia unikatowego wydarzenia. Zapraszamy na wernisaż i koncert w Galerii z Fortepianem. 3 listopada 2023 r. Godzina: 18:00.
KUP BILET TERAZ!
„Złota godzina” to koncert otwierający wystawę malarstwa Agnieszki Hoja-Jurewicz. Muzyka wraz ze sztuką stworzą spójny pejzaż artystyczny, który wprowadzi słuchaczy w świat kolorów, emocji i ulotnych wrażeń.
Gospodarzem wydarzenia będzie Pabianicki Salon Muzyczny, goszczący już drugi raz w Łaskim Domu Kultury. Jest to autorska inicjatywa pianistki Marty Kubickej-Skurpel, powstała z pasji do muzyki, sztuki i relacji międzyludzkich. Zainspirowana jest ideą XIX-wiecznych salonów artystycznych, będących miejscem wzajemnego przenikania się różnych dziedzin sztuki oraz przestrzenią do spotkań melomanów.
Usłyszymy utwory kameralne na wiolonczelę i fortepian, w tym dzieła Fryderyka Chopina, czy Gabriela Faure, oraz pieśni i znane arie sopranowe z oper Giaccomo Pucciniego i Giuseppe Verdiego. Kompozycje ułożą się w jedną opowieść, która poprowadzi słuchaczy przez barwny, emocjonalny krajobraz.
Agnieszka Hoja-Jurewicz jest absolwentką architektury oraz architektury wnętrz na Politechnice Łódzkiej oraz stypendystką programu pomocy wybitnie zdolnym- Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Pracuje jako architekt i architekt wnętrz, ale od najmłodszych lat jej pasją jest sztuka.
Jako ulubiony środek wyrazu wskazuje akwarelę, jednak wśród jej prac znajdziemy także wielkoformatowe malarstwo akrylowe, fotografie oraz liczne szkice powstałe pod wpływem chwili. Inspiruje ją natura, której piękno oraz emocjonalność ukazuje na pejzażach, jak też pracach dążących do formy niefiguratywnej.
Wykonawcami koncertu będą:
Marta Kubicka-Skurpel – fortepian, słowo o muzyce
Małgorzata Nojek-Miszkiewicz – sopran
Krzysztof Łatwiński – wiolonczela
- Skomentuj [ 0 ]
- 09:30, 17.10.2023 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Zaginiona Natalia Wilczyńska - AKTUALIZACJA
- Łask. Odeszli do wieczności
- Oddaj, nie wyrzucaj – Łask stawia na zero waste
- Łask. Odeszli do wieczności
- Plan kolędy na nadchodzący tydzień
- Śmiertelny pożar w Pruszkowie
- MPWiK. Relacja z konferencji naukowo - technicznej w Łasku (video)
- 32 BLT. Ostatni z pierwszej ósemki polskich F-35
- Łask. Ostatnia inwestycja drogowa w roku 2025
- Oszustwo za pomocą przesyłki pobraniowej
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Szukam osoby do wyprowadzania psa
- Odśnieżanie
- Kupię małą działkę
- Mieszkanie do wynajęcia
- Odśnieżanie
- KUPIĘ WOJSKOWE MEDALE,ORDERY,ODZNAKI,ODZNACZENIA
- KUPIĘ SZABLE,BAGNETY,KORDZIKI,NOŻE STARE WOJSKOWE
- Porzodki
- male kotki
- GARAZ do wynajecia
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej

