Wtorek, 28 listopada 2023 r., imieniny Zdzisława, Lesława, Gościerada

Pogotowie Reporterskie

Łask uczcił 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (video)

11 listopada w całym kraju świętowano 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień łaskowianie zebrali się w kolegiacie, gdzie odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny. Następnie przy akompaniamencie orkiestry dętej z ŁDK przemaszerowano na łaski rynek, tam w asyście kompanii honorowej nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. 

Głos zabrał burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek. Burmistrz podziękował zgromadzonym licznie na łaskim rynku uczestnikom wydarzenia za obecność, wspólne świętowanie i refleksję nad znaczeniem słowa „wolność”. Włodarz gminy nawiązał w swoim przemówieniu do objawień gietrzwałdzkich, które stały się dla działaczy narodowych swoistym wezwaniem o zachowanie polskości, a jednocześnie impulsem do odrodzenia kraju. Po wystąpieniach okolicznościowych i apelu pamięci oddano salwę honorową, a przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Uroczystość zakończyła defilada pocztów sztandarowych.

Wieczorem w Łaskim Domu Kultury odbył się Recital Chopinowski. Wystąpił dr hab. Tomasz Bartoszek, profesor Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

 

Materiał filmowy 8TVR

 

Skomentuj [ 2 ]
08:30, 14.11.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Wrr @ 11:12, 14.11.2023r. IP: *.*.8.27

Widziałem przemarsz wojska. Prowadzące ręce i nogi w jednym kierunku, a kompania w całkowicie w drugim i to samo na zakończenie. Czy dowódca byłby skłonny powiedzieć prowadzącej że ruszą się z lewej nogi. Instytucja gdzie powinno to być na medal wyglądało najgorzej że wszystkich pozostałych. Na plus w tym roku to to, że salwa wyszła równo. Ale odnośnie przemarszu to na nauki do szkoły w Ostrowie

Alla Pugaczowa @ 19:37, 15.11.2023r. IP: *

Co tu czcić

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET