Wtorek, 28 listopada 2023 r., imieniny Zdzisława, Lesława, Gościerada

Pogotowie Reporterskie

Rozkład jazdy linia ŁA1 Zelów - Łask

 

W niedzielę (12 listopada) ruszyły połączenia autobusowe Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej z Łasku do Zelowa. Dzięki nim, na jednym bilecie, będzie można szybko dojechać ze stolicy województwa na jego południe. Do końca roku przejazdy autobusami będą bezpłatne. 

Połączenie autobusowe Łask — Zelów to pierwsza linia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która ma dowozić pasażerów do pociągów. Dzięki niej mieszkańcy Zelowa, na jednym bilecie, będą mogli dojechać do samej Łodzi. Do pociągu przesiądą się w Łasku. Rozkład jazdy autobusów został skonstruowany tak, żeby na przesiadkę nie trzeba było długo czekać. Co ważne, kursów będzie całkiem sporo, bo aż 14 w ciągu dnia. Oznacza to, że na południe województwa będzie można dostać się prawie o każdej porze. Do końca roku przejazdy autobusami będą bezpłatne. Później za bilet w jedną stronę trzeba będzie zapłacić niespełna 4 zł. Bilet na trasie Łódź Kaliska — Zelów to niecałe 9 zł.

Nowoczesne autobusy
Połączenie z Zelowem to pierwsza dowozowa linia autobusowa ŁKA, ale na pewno nie ostatnia. Wkrótce mają zostać ogłoszone kolejne kierunki. Jakie dokładnie? Nieoficjalnie mówi się m.in. o połączeniach między Łodzią a Strykowem, czy między Bedoniem a Brzezinami. Wszystkie będą obsługiwane nowoczesnymi autobusami, które Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła specjalnie po to, żeby dowozić pasażerów do swoich pociągów. Chodzi o 20 nowoczesnych i hybrydowych Solarisów Urbino. Jak na razie do województwa dotarło 7 autobusów.

 

Źródło: Lodz.pl

 

Tabele rozkładów jazdy Zelów - Łask - Zelów oraz skomunikowania pociągów

Skomentuj [ 5 ]
18:32, 14.11.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Irena @ 22:11, 15.11.2023r. IP: *

Kogo to interesuje?
Komu to potrzebne?
Przecież i tak mało kto będzie z tego korzystać.
Pomysł skazany na niepowodzenie.

Do Irena @ 08:14, 16.11.2023r. IP: *

Uważam to za świetny pomysł, spróbuj dojechać na któryś z pociągów do dworca Łask PKP autobusem powodzenia

Tadeusz @ 13:52, 16.11.2023r. IP: *

Dojazd do dworca i komunikacja miejska to zadanie ZKM Łask. Na co idą pieniądze? Jeżeli jest brak sensownego zarządzania w ZKM Łask to może skończyć z zatrudnianiem z polecenia,a czas zatrudnić osobę mającą pojęcie o komunikacji miejskiej. Niestety jak jest i jak to wygląda w naszym mieście to każdy myślący mieszkaniec naszego miasta wie.
Tabor wymieniony,a postępów w funkcjonowaniu firmy brak. Autobusy jeżdżą jak chcą. Jazda przed czasem 5-7,a nawet 10 minut to norma. Wożenie powietrza to też norma. Dlaczego tak jest?
Bo brak właściwej osoby na właściwym miejscu.

Jaksa @ 14:33, 16.11.2023r. IP: *.*.186.183

Tadeusz, dawaj swoją kandydaturę. Uzdrowisz wszystko i wszystkich!

Dude @ 10:04, 18.11.2023r. IP: *.*.185.73

Czy ten autobus jeździ w soboty?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2023 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET