Środa, 24 lipca 2024 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Widawa. Obchody 11 Listopada

Na widawskim rynku przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki odbyły się 11 listopada br. obchody 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych, mieszkańców oraz gości przy akompaniamencie Widawskiej Orkiestry Dętej i asyście mażoretek do kościoła pw. św. Marcina gdzie odprawiona została Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Na placu przed pomnikiem orkiestra odegrała Hymn Państwowy. Poczet flagowy wciągnął flagę państwową na maszt.

Wójt Gminy Widawa wygłosił okolicznościowe przemówienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, następnie harcerze odczytali Apel Pamięci.

 

Delegacje złożyły przed pomnikiem kwiaty symbolizujące pamięć o Twórcach Państwa Polskiego i o wszystkich, którzy oddali swe życie za wolną i niepodległą Ojczyznę.

Po raz pierwszy został zorganizowany Widawski Jarmark Świętomarciński. Ogłoszony został konkurs na najsmaczniejszego Tradycyjnego Rogala Widawskiego.

Stoiska z pysznymi rogalami oraz tradycyjnymi widawskimi smakami wystawiło 9 Kół Gospodyń Wiejskich wraz z przedstawicielami sołectw z terenu naszej gminy. Dodatkowo wystawiły swoje stoiska: Środowiskowy Dom Samopomocy z Dąbrowy Widawskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Widawie oraz pracownie rękodzieła.

 

Jarmark cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przygotowane rogale były przepyszne. Wszystkie Koła zdobyły pierwsze miejsce egzekwo. Wręczyłem wspólnie z Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Mateuszem Barwaśnym, Dyrektorem GOK Kamilem Kudzinem oraz Panią Kapelmistrz Anną Smolarek-Łągiewczyk przedstawicielom KGW pamiątkowe Dyplomy i nagrody rzeczowe.

Podczas Jarmarku mieszkańcy kupowali ciasta upieczone przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany niepełnosprawnej Karolinie Goździewicz. To wielki i szlachetny gest ze strony mieszkańców naszej gminy.
Dziękuję bardzo wszystkim którzy przyczynili się do organizacji Święta oraz tego wyjątkowego Jarmarku, szczególne podziękowania kieruje pod adresem dyrekcji GOK w Widawie oraz Pani Kapelmistrz.

 

Dziękuję wszystkim za obecność.

Dziękuję KGW Wesołe Widawianki za pozyskanie środków finansowych na organizację Jarmarku w kwocie 5000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, 1000 złotych, ze Starostwa Powiatowego w Łasku, 500 złotych z Ludowego Banku Spółdzielczego Oddział Widawa, pozostałe środki pochodziły z budżetu Gminy Widawa.

 

Już dziś zapraszam na Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy, który zorganizujemy w naszym widawskim parku 10 grudnia br.
Michał Włodarczyk - Wójt Gminy Widawa

Skomentuj [ 0 ]
15:35, 19.11.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook


DoĹźynki 2024

Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET