Wtorek, 27 lutego 2024 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Rowerzysta z 2 promilami spowodował kolizję

 

Policjanci cały czas apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i powstrzymywanie się od jazdy wszelkimi pojazdami, jeśli wcześniej spożywało się jakąkolwiek ilość alkoholu. We wtorek, 55-letni pijany rowerzysta spowodował kolizję. Został ukarany dwoma mandatami karnymi o łącznej kwocie 4000 złotych. W chwili zdarzenia miał 2 promile alkoholu w organizmie.

We wtorek, 21 listopada 2023 roku, około godziny 17:00 w miejscowości Ochle Kolonia doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty oraz samochodu osobowego. 55-letni cyklista z gminy Widawa, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok samochodu osobowego marki Renault, którym kierował 71-letni mieszkaniec gminy Warta. Jak się okazało rowerzysta miał 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawca zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. Natomiast w samochodzie uszkodzeniu uległa obudowa lusterka bocznego oraz nadkole. Za spowodowanie kolizji oraz za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, 55-latek został ukarany dwoma mandatami karnymi o łącznej kwocie 4000 złotych.

Przypominamy, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jeśli jego stężenie w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Natomiast w chwili, gdy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu wzrasta aż do 2500 złotych. Od stycznia 2022 roku, kierujący, który nie zachowa należytej ostrożności na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu i spowoduje zagrożenie bezpieczeństwa może zostać ukarany mandatem w kwocie 1000 zł, powiększonym o kwotę wykroczenia skutkowego, które popełnił.

Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, dlatego policjanci apelują o rozsądek, wyobraźnię a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu po spożyciu alkoholu.

 

sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski

Skomentuj [ 0 ]
15:10, 22.11.2023 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET