Wtorek, 27 lutego 2024 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Kolejne spotkanie z policjantem z cyklu "Bezpieczne Ferie"

 

Ferie zimowe w naszym województwie powoli dobiegają końca, a ponieważ nie ma „wakacji od bezpieczeństwa” dzieciom i młodzieży podczas tych wolnych dni, łascy policjanci przypominali o bezpiecznej zabawie na dworze, w domu, na śniegu i lodzie oraz o bezpieczeństwie na drodze.

Dla wszystkich najważniejsze jest bezpieczeństwo najmłodszych, dlatego przez cały rok policjanci z Łasku prowadzą wiele różnych działań, aby dzieci i młodzież mogły uczyć się, bawić i wypoczywać bezpiecznie. Także przed zimowymi feriami stróże prawa prowadzili w szkołach i przedszkolach spotkania, podczas których rozmawiali o bezpieczeństwie. Kolejne spotkania odbywały się już podczas ferii, na zimowiskach i półkoloniach. Oprócz spotkań z dziećmi policjanci kontrolowali także miejsca zorganizowanego wypoczynku. Sprawdzali czy młodzież, która gromadzi się w różnych lokalizacjach na terenie miasta nie jest zagrożona demoralizacją. Tak jak przez cały rok, także w czasie ferii policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali autobusy wożące dzieci na wypoczynek.

W środę na kilka dni przed zakończeniem ferii policyjny profilaktyk odwiedził gościnne mury Biblioteki w Sędziejowicach. Spotkał się tam z dziećmi, które czas wolny spędzały na organizowanych przez placówkę półkoloniach. Mimo, że tegoroczne ferie zimowe w województwie łódzkim okazały się, póki co bezśnieżne, policjant w czasie tych zajęć omówił zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Przypominał o sprawdzeniu sanek tak aby nie wystawały z nich gwoździe, śruby, inne części metalowe lub połamane szczeble, gdyż mogą one zagrażać bezpieczeństwu użytkowników. Mundurowy zwracał uwagę, aby dokładnie wybierać miejsce do zabawy, po to, aby zjazd sankami lub na nartach nie kończył się pod kołami samochodów lub w miejscach, gdzie poruszają się osoby piesze. Zachęcał do odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania się na stoku, korzystania z wyznaczonych tras zjazdowych, a dodatkowo wskazywał na konieczność zakładania kasku chroniącego głowę oraz gogli, dzięki którym ostre kawałki lodu nie wpadną do oczu.

Funkcjonariusz przypomniał dzieciom numer telefonu alarmowego i omówił sposób udzielenia informacji o zdarzeniu wymagającym pomocy ze strony służb ratowniczych. Na zakończenie policjant opowiedział o wyposażeniu policjantów, które jest wykorzystywane w ich codziennej służbie oraz rozdał swoim słuchaczom elementy odblaskowe, które zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze. 

 

sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski 

Skomentuj [ 1 ]
18:29, 08.02.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Jan @ 22:33, 08.02.2024r. IP: *

Z tymi stokami i sankami to już bym powoli dał spokój, natomiast znów zwrócił uwagę dzieciom na zachowanie się na drodze, na przejściach dla pieszych, na przystanku po wyjściu z autobusu, gdzie wtedy powinna być komórka...

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET