Wtorek, 27 lutego 2024 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Widawa. Owocne spotkanie z marszałkiem

 

Za nami owocne spotkanie Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera z mieszkańcami Gminy Widawa zorganizowane w GOK w Widawie w ramach projektu ,,Województwo Łódzkie Ogrodem Polski". Podczas spotkania Marszałek Grzegorz Schreiber odpowiadał na pytania mieszkańców naszej gminy. Poruszana była problematyka dotyczącą kwestii transportu lokalnego oraz inwestycji, które prowadzi Województwo Łódzkie. 

Omówione zostały możliwości pozyskania dofinansowań z budżetu Województwa Łódzkiego przez gminy oraz stowarzyszenia. Na koniec spotkania wygłoszona została prelekcja dotycząca tematyki roślin sadzonych w naszych ogrodach. Odbyły się warsztaty podczas których mieszkańcy mieli okazję wsadzić rośliny w przygotowane donice.

Przed spotkaniem uczestniczyłem z Panem Marszałkiem i Mateuszem Barwaśnym w spotkaniu z mieszkańcami Zborowa gdzie wyremontowany został z dofinansowania ,,Infrastruktura sołecka na plus" budynek wiejski. Panie z KGW przedstawiły swoje plany na 2024 rok, które będziemy realizowali dzięki dofinansowaniu w ramach programu,,Sołectwo na plus". Koszt remontu kuchni i doposażenie w sprzęt AGD to ok. 35.000 złotych, gdzie Gmina Widawa dołoży 10.000 złotych.

Następnie udaliśmy się do Zespołu Szkół w Widawie i tam odwiedziliśmy dzieci, które podczas ferii korzystają na sali sportowej z dmuchanego placu zabaw, który ufundowała Gmina Widawa za 9.000 złotych. W Zespole Szkół w Widawie wymieniona została nawierzchnia na podłodze w sali sportowej ok.150.000 złotych, powstał nowy plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu za 150.000 złotych, wymieniliśmy oświetlenie w sali sportowej, zakupiliśmy kotary, nową tablicę wyników oraz drzwi za kwotę ok. 150.000 złotych. Z Urzędu Marszałkowskiego pozyskaliśmy na wspomniane wyżej remonty 80 % dofinansowania za co dziękuję władzom Województwa Łódzkiego. Dalej w 2024 roku chcemy remontować toalety i szatnie przy sali sportowej. W tym celu został już w styczniu br. złożony przez Gminę Widawa wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na kwotę 200.000 złotych.

Następnie zwiedziliśmy kościół parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego w Widawie gdzie ostatnio pozyskane zostało 100.000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na remont ołtarza św. Antoniego.

Serdecznie dziękuję Panu Marszałkowi za wizytę w naszej Gminie.

 

Michał Włodarczyk

Skomentuj [ 2 ]
12:24, 09.02.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Rty @ 09:42, 10.02.2024r. IP: *.*.147.92

Gamoń PiS zaprasza gamonia PiS z Bydgoszczy ,tam jego miejsce, chociaż tez go tam nie chcą, jak my w łódzkim

Krzyś @ 13:36, 10.02.2024r. IP: *

Towarzystwo wzajemnej adoracji!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET