Wtorek, 27 lutego 2024 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Widawa. Uroczyste otwarcie nowo wybudowanej drogi gminnej

W dniu 9 lutego 2024 r. w miejscowości Wielka Wieś A i B odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej drogi gminnej o długości 1 kilometra za ok. 1 milion złotych. Otrzymaliśmy na ten cel 80% dofinansowania z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Dokonaliśmy wspólnie z mieszkańcami uroczystego przecięcia wstęgi. Ale dobrych wieści nie koniec. Podsumowaliśmy bardzo ważną inwestycję, która została zakończona w ostatnich dniach grudnia 2023 roku. 

Jest nią kapitalny remont świetlicy wiejskiej w Wielkiej Wsi. Została odnowiona elewacja zewnętrzna budynku, wyremontowano kominy i dach budynku, wykonano nową instalację elektryczną w budynku, odnowiono wszystkie pomieszczenia, zamontowano nowe drzwi, ocieplono i położono gres na wszystkich podłogach, zamontowano nowy zbiornik bezodpływowy na nieczystości, położono nową kostkę brukową przed budynkiem oraz zamontowano dwa klimatyzatory w dużej sali budynku. Koszt całkowity remontu to ok. 370.000 złotych.

Gmina Widawa pozyskała na ten cel dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania Doliny Rzeki Grabii w ramach PROW w wysokości 63,63 % .Podczas uroczystości nowa droga oraz wyremontowany budynek zostały poświęcone przez ks. proboszcza Pawła Dorucha. Były toasty symboliczną lampką szampana, przemówienia, podziękowania, piękne kwiaty, przepyszny tort i pączki upieczone przez Panie z KGW w Wielkiej Wsi.

Serdecznie dziękuję Panu Radnemu Rady Gminy Widawa Eugeniuszowi Pokorskiemu wraz z małżonką za ogromne zaangażowanie w powstanie tych ważnych inwestycji. Dziękuję Sołtysom, Radnemu Rady Powiatu Łaskiego Mateuszowi Barwaśnemu, Przewodniczącemu Rady Gminy Widawa Sławomirowi Stępnikowi oraz Pani Sekretarz Agnieszce Galuś za obecność na tak ważnej uroczystości. Dziękuję bardzo mieszkańcom za kwiaty, gościnę i dobre słowo. W br. wiosną i latem zostanie wybudowane ponad 3 kilometry dróg.

Na odcinku Wielka Wieś-Charlawa do drogi wojewódzkiej za ok. 2 miliony złotych zostanie wybudowany 1 kilometr drogi oraz nowa nawierzchnia asfaltowa zostanie położona na odcinku Wielka Wieś - Brzyków o długości ponad 2 kilometry za ok. 2,4 miliona złotych. Razem to ponad 4 miliony złotych. Dofinansowanie pochodzi z Polskiego Ładu oraz Rządowego Programu Rozwoju Dróg.

 

Fotorelacja

 

Michał Włodarczyk

Skomentuj [ 4 ]
17:05, 09.02.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Rty @ 09:38, 10.02.2024r. IP: *.*.147.92

To ostatnie twoje Wojt podrygi w następnych latach byłbyś uciazeniem mieszkańców ,bo kasy ty już na lewo od pisiorow nie otrzymasz ,bo ich nie będzie a rozliczony będziesz z nieprawnie otrzymanych dofinansowaniach od pisiorow .Zwycięstwo Pana Tokarczyka tylko może uratować ta gmine

John @ 11:14, 10.02.2024r. IP: *.*.0.249

No tak, ksiądz musi być. Nie poświęci żeby się drogą po miesiącu nie rozpadła i żeby nie wsadzili nikogo za 1 km drogi za 1 milion

Jano @ 15:01, 10.02.2024r. IP: *.*.211.81

Spore grono "budowniczych".

JR @ 20:22, 10.02.2024r. IP: *.*.84.156

I jak zwykle spore grono komentujących i krytykujących. Ludziom trudno dogodzić w tych czasach.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET