Wtorek, 27 lutego 2024 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Zduńskowolscy policjanci uratowali mężczyznę

Policjanci drogówki, jechali przez centrum Zduńskiej Woli na interwencję. Nagle zobaczyli, że jadący z naprzeciwka samochód stanął na drodze. Policjanci zatrzymali radiowóz i podbiegli do kierowcy. Okazało się, że mężczyzna miał atak i wymaga pilnej pomocy. Dzięki wzorowej postawie zduńskowolskiego patrolu, otrzymał ją na czas.

We wtorek 6 lutego 2024 roku, o godzinie 14.30, patrol drogówki, został skierowany przez dyżurnego, na interwencję. Jadąc przez centrum miasta, na ulicy Szadkowskiej, zauważyli, że jadący z naprzeciwka kierowca samochodu, z niewiadomych przyczyn nagle zatrzymał się na środku drogi. To wzbudziło niepokój policjantów. Zatrzymali radiowóz i ruszyli z pomocą. Okazało się, że kierujący samochodem ma drgawki, nie ma kontaktu z rzeczywistością i sam nie jest w stanie wydostać się z auta. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy, jednocześnie powiadamiając o zdarzeniu służby ratunkowe. 49-letni mieszkaniec powiatu łaskiego, został wyniesiony z pojazdu, ułożony w bezpiecznej pozycji. Przybyła na miejsce jednostka ratownictwa medycznego, przetransportowała 49-latka do szpitala w Łasku.

Policjanci podczas szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zdobywają wiedzę w tym zakresie i jak widać, dzięki swoim umiejętnościom, pomagają w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

 

sierżant sztabowy Katarzyna Biniaszczyk

Skomentuj [ 0 ]
18:33, 09.02.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET