Wtorek, 27 lutego 2024 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Trwa ostatni weekend ferii zimowych w województwie łódzkim

 

Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Zimowy wypoczynek zaczynają takie województwa jak :kujawsko-pomorskie, lubuskie ,małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.

Na drogach, zwłaszcza w centralnej Polsce gdzie przecinają się główne szlaki komunikacyjne, należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.
 

W ubiegłoroczne ferie, które w łódzkim przypadały w okresie od 16 stycznia do 29 stycznia 2023 roku doszło na naszym terenie do 57 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 67 zostały ranne.

W tym roku w okresie od 29 stycznia do 11 lutego 2024 roku policja interweniowała w związku z 51 wypadkami, w których zginęło 5 osób, a 53 zostały ranne. Trwa weekend powrotów i wymiany turnusów. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w niedzielę, 11 lutego funkcjonariusze będą kontrolować główne ciągi komunikacyjne, a także zwrócą uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez kierujących oraz właściwe przewożenie dzieci.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie będą stosować się do przepisów ruchu drogowego, a szczególnie ci, którzy będą rażąco przekraczać prędkość muszą liczyć się z konsekwencjami.

Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

sierż. Mateusz Pilińśki

Skomentuj [ 0 ]
16:50, 11.02.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET