Wtorek, 27 lutego 2024 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Za nami zebranie sprawozdawcze w OSP w Brzykowie

 

Serdecznie dziękuję druhom i druhnom za bezinteresowną służbę na rzecz Wspólnoty Samorządowej Gminy Widawa. Gratuluję uzyskanego przez Zarząd absolutorium oraz wspaniałych inwestycji, które dokonały się w Waszej jednostce w 2023 roku, przede wszystkim zakupu nowego lekkiego samochodu ratowniczego-gaśniczego za kwotę 330.000 złotych. Gmina Widawa dołożyła do zakupu auta 160.000 złotych. 

Pozostałe środki finansowe strażacy pozyskali z WFOŚIGW W ŁODZI oraz od Komendanta Głównego PSP w Warszawie. Został zakupiony nowy sprzęt, który stanowi wyposażenie nowego auta z dwóch źródeł : z WFOŚIGW W ŁODZI OSP pozyskało 25.000 złotych, Gmina Widawa pozyskała dla OSP w Brzykowie 25.000 złotych z Funduszu Sprawiedliwości. Razem wartość auta z wyposażeniem to 380.000 złotych. Gmina Widawa zamontowała na dużej sali nowy kominek opalany drzewem za 10.000 złotych, które pozyskaliśmy w ramach programu ,,Sołectwo na plus".

Na rok 2024 planuje się pomalować pomieszczenia w budynku OSP, położyć nowe płytki w kuchni. W tym celu złożyłem wraz z Panią Sołtys Mariolą Majczyk wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach grantu,,Sołectwo na plus" na kwotę 15.000 złotych. Prezes Krzysztof Brocki złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o dofinansowanie zakupu bojowych ubrań na kwotę 20.000 złotych. Planuję się również montaż klimatyzatorów w głównej sali strażnicy. Zobowiązuję się pomóc w montażu klimatyzatorów.

Życzę zdrowia, wszelkiej pomyślności, realizacji wszystkich planów, tyle samo szczęśliwych powrotów z akcji co wyjazdów.

W zebraniu wzięli udział : Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łaskiego Mateusz Barwaśny oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Widawa Tadeusz Pacholik, oficer z Komendy Powiatowej PSP w Łasku kapitan Kamil Świątczak.

 

Michał Włodarczyk 

Skomentuj [ 1 ]
12:20, 12.02.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Tych @ 21:45, 12.02.2024r. IP: *.*.147.113

Tych prominentów więcej jak strażaków ,przy pustym stole a jak do grobego przyjeżdzają pisowskie niemoty ,to stoły się uginają ,to jest ta równość pisu

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET