Kolumnada - zimowy spacer po Kolumnie "Trzema ulicami"
Zapraszamy na wydarzenie w ramach kolejnej Kolumnady! Niedziela 25 lutego 2024 r. o 11:00 widzimy się na Leśnym Skwerze w Kolumnie przy stacji PKP. Będzie historycznie, przyrodniczo i urbexowo. Porozmawiamy o dawnych pensjonatach, założeniach idei miasta -ogrodu, powspominamy i pokomentujemy.
Kasia i Ania ponownie mają przyjemność zaprosić Państwa na KOLUMNADĘ, czyli spacer sentymentalny po mieście-ogrodzie Las Kolumna. Tym razem będziemy spacerować trzema kolumieńskimi arteriami - ulicami Lubelską, Piotrkowską i Wileńską, opowiemy o pensjonatach znajdujących się przy tych ulicach i w ich okolicy, o zamyśle Janusza Szweycera i jego pamiętnikach, o historii i miastach ogrodach, o kościele, domu modlitwy i domu rabina, będzie epizod drugowojenny i wiele informacji o latach świetności Kolumny. Startujemy w niedzielę 25.02.2024 r. o 11:00 z Leśnego Skweru przy stacji kolejowej w Kolumnie. Dogodny dojazd pociągiem, autobusem, można wziąć rower oraz oczywiście dojechać samochodem. W Kolumnie są też stacje rowerów do wypożyczenia. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza lokalnych amatorów historii, aby podzielili się faktami i ciekawostkami o Kolumnie z innymi wielbicielami tej miejscowości. Spacer ma charakter niekomercyjny, brak zapisów.
Każdy uczestnik bierze udział w spacerze na własną odpowiedzialność i ubezpiecza się w swoim zakresie. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w spacerze pod opieką odpowiedzialnych za nie dorosłych. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki losowe czy zgubione mienie.
Wydarzenie może zostać odwołane, przełożone lub zmienione z ważnych przyczyn losowych lub niesprzyjającej pogody.
- Skomentuj [ 13 ]
- 15:30, 23.02.2024 r.
Wasze komentarze
de Funes @ 15:42, 23.02.2024r. IP: *
drodzy spacerowicze! proszę od razu zaopatrzyć się w maski p-gaz, nie takie srovidówki, bo one nie uchronią was przed smrodem , dymem i innymi atrakcjami oddechowo-krążeniowymi! miłego spaceru i zwiedzania
Jano @ 18:32, 23.02.2024r. IP: *.*.210.40
No jednak nie ma to jak świeże powietrze na łaskowskim rynku.
Wieslaw @ 18:30, 24.02.2024r. IP: *.*.41.126
Ło matko i córko. Czy tylko w Kolumnie są 3 ulice? Moja propozycja: zaprosić jaśnie panującego Gabriela Szkudlarka- Burmistrza Łasku i z przypadku -Miasta Ogrodu na spacer ulicami Kolumny , które mają nawierzchnie z czasów Szwaycera- wskazane jest zaopatrzyć się w "gumiaki" na wypadek pory deszczowej.
Jano @ 18:48, 24.02.2024r. IP: *.*.210.40
Wiesław, dawno nie byłeś w Kolumnie. Obecnie ŻADNA ulica nie ma już nawierzchni z czasów Szweycera.
jpk @ 04:03, 25.02.2024r. IP: *.*.211.195
Jano! twierdzisz że nie ma takiej ,,zabytkowej'' ulicy? no to zapraszam na Miodową, tam nawet kanalizacji nie ma
Cichy @ 06:37, 25.02.2024r. IP: *.*.132.153
Graniczna, Grzybowa, Wysoka, Ostatnia, Wczasowa, Ludowa, Cicha mam pisać dalej?
Karol @ 07:54, 25.02.2024r. IP: *.*.233.169
Tylko czy te ulice w ogóle istniały za Szweycera? Ponadto, używając bez pewnego rodzaju skrępowania czy zastanowienia terminu "za czasów Szweycera" należy pamiętać o tym, że do 1959 roku Kolumna-Las i Kolumna (tzw. stara Kolumna) a także Wierzchy, były zupełnie odmiennymi bytami administracyjnymi.
Jano @ 11:56, 25.02.2024r. IP: *.*.210.40
Na część już jest odpowiedź a co do Granicznej, Grzybowej, itd., to sprawdźcie ile jest tam kruszywa. A trawa, która była na środku tych ulic wszechobecna przed 1939 dawno nie istnieje.
Jano @ 11:58, 25.02.2024r. IP: *.*.210.40
A ul. Miodowej w projekcie Kolumny Szweycera w ogóle nie było.
Evita @ 12:44, 25.02.2024r. IP: *.*.75.90
Ludzie po co wypisujecie takie bzdury. Jak ktoś organizuje to widocznie ma dokumenty. A potomkowie Szwajcera jeszcze żyją .Z resztą te ulice już istniały, bo na jednej z nich się urodziłam
,
.
do Evita @ 21:17, 25.02.2024r. IP: *.*.210.40
No to jest dowód! Szczerze gratuluję ci wieku, wygląda na to, że masz już ponad 90 lat a i na kompie dajesz radę :))
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Nastolatka pod kołami nissana
- KAS znalazła w przesyłkach kurierskich nielegalnie przesyłane pieniądze
- Buczek. Zdaniem Wójta
- Łask. Odeszli do wieczności
- Nielegalny zrzut ścieków do kanalizacji sanitarnej
- KAS zabezpieczyła kontrabandę wartą ponad 50 tys. zł
- Przebudowa 11 ulic w Woli Łaskiej i Ostrowie – prace nabierają tempa
- Zjednoczona Prawica o podwyżce cen biletów ZKM
- Buczek. Setne urodziny Mariana Kępczaka
- Łascy kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym - wpadł z narkotykami
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Garaż do wynajęcia
- Sprzedam ogródek działkowy
- Sprzątanie
- Sprzedam Opel Astra J
- Opieka nad osobą starszą
- kupie silnik 2.9 td do sprinter 212 / 312 do kwoty 7000
- Znaleziono kołpak Renault 15'
- Kocurki oddam do adopcji
- Zagubione klucze
- Spszontanie
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Kilka lat za późno.
- Akurat te działania gminy nie powinny nikogo dziwić - podwyżki i kredyty. Wszystko dla szczęści
- Policja pracuje 24 godz. na dobę, nie ma wolnych sobót a ci panowie z asysty prawie na pewno nie b
- Szanowna Celino. To nie są mieszkania tych lokatorów. Ci ludzie wynajmują je od gminy, za czynsz
- Przecież tam mają być ładne ściany, centralne ogrzewanie, pompa ciepła. To wszystko dla jaki
- no nie, niektórzy to mają wyobraźnie.... w sobotę co mają co po niektórzy dzień wolny nie pow
- Stosunkowo niedawno zdarzało się, że gdy koledzy policjanci w takim samym przypadku podjeżdżali
- A zaraz po imprezie wylądował w szpitalu w Pabianicach
- To zdarzenie na pewno miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Warszawskiej?
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej

