Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Pogotowie Reporterskie

Potrącenie pieszej na pasach

 

Łascy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Objazdowej w Łasku. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 18-latki. Kobieta trafiła do szpitala. Apelujemy do kierowców o ostrożną i bezpieczna jazdę a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych!

Do zdarzenia doszło wczoraj chwilę po godzinie 17:00 na ulicy Objazdowej w Łasku. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci kierujący samochodem osobowym fordem który jechał od strony Zduńskiej Woli w kierunku Pabianic nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych młodej kobiecie i potrącił ją. 18-letnia zduńskowolanka trafiła do szpitala. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 37-letni kierujący, mieszkaniec powiatu łaskiego był trzeźwy. W miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady, rozpytali też świadków, a kierującemu zatrzymali prawo jazdy. 

Apelujemy o ostrożność! 

Trwający okres zimowy powoduje, że warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze - zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia.

Apelujemy również do pieszych o noszenie elementów odblaskowych. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20-30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. #DAJ SIĘ ZAUWAŻYĆ! #NOŚ ODBLASKI!

 

sierż. szt. Bartłomiej Kozłowski

 

Skomentuj [ 6 ]
12:30, 23.02.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Kierowca @ 15:00, 23.02.2024r. IP: *.*.217.225

Tam jest ciemno jak w d. Przejście nieoświetlone, a pajace z ZDW zamiast zainstalować oświetlenie nad przejściem montują odblaski na pasach które g. dają (tak zrobiono przy Orlenie). Pieszych tam nie widać. Piesi pamiętajcie, że wy samochód zobaczycie zawsze, WAS NIE WIDAĆ i gadanie bzdur w TV niczego nie zmieni. Zdrowie jest ważniejsze niż głupie pierwszeństwo, którego tak na marginesie nie powinniście nigdy dostać.

Jaś @ 18:36, 23.02.2024r. IP: *

Art. 26.
Zachowanie kierującego przed i na przejściu dla pieszych
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a.

Agata @ 19:34, 23.02.2024r. IP: *.*.168.139

A jak oni sobie wchodza z geba w telefonienalbo wbiegaja to tez wina kierowcy

Red @ 21:02, 23.02.2024r. IP: *.*.70.219

Ciemno tam jak ch.
Co za... wymyślił w naszej szerokości geograficznej pierwszeństwo dla pieszych

Fran @ 23:37, 23.02.2024r. IP: *.*.233.169

Czy wy nie umiecie czytać? "kierujący samochodem osobowym /.../ nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych młodej kobiecie i potrącił ją", więc o jakim wbieganiu bajdurzycie?

Do Kierowca i Red @ 18:49, 24.02.2024r. IP: *

Jeśli wiecie w którym to dokładnie miejscu i że rzeczywiście jest tam ciemno, to nie klapoczcie na pusto w necie ale oznaczcie, zgłoście to miejsce w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET