Niedziela, 14 kwietnia 2024 r., imieniny Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Pogotowie Reporterskie

Pijany złapany

(fot. KPP Łask)

Policjanci z łaskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego mitsubishi, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma w organizmie 3 promile alkoholu i posiada 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo jego pasażer był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Wczoraj około godziny 11:00, policjanci z wydziału ruchu drogowego łaskiej komendy prowadzili pomiar prędkości na drodze wojewódzkiej 482 w miejscowości Orchów. W trakcje trwającego posterunku funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego mitsubishi, który dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość przekroczył o 24 km/h.
Podczas rozmowy z kierującym policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Podczas legitymowania kierujący podał fałszywe dane, dopiero gdy policjant poinformował go, że popełnia wykroczenie, za które grozi 500 złotych mandatu, mężczyzna wyciągnął dowód osobisty. Po sprawdzeniu 44-latka w policyjnej bazie danych, okazało się, że kierujący objęty jest trzykrotnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Ponadto w pojeździe nietrzeźwego zduńskowolanina siedział pasażer, który jak się okazało był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Wieluniu, do celów prawnych.
Policjanci uniemożliwili 44-latkowi kontynuowanie podróży za kierownicą mitsubishi. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 3 lat więzienia. Ponadto, odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu, za które ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności. Zostanie także ukarany finansowo za przekroczenie prędkości oraz umyślne wprowadzenie funkcjonariusza w błąd co do swoich prawdziwych danych osobowych. Natomiast poszukiwany mieszkaniec powiatu wieluńskiego złożył stosowne oświadczenie o miejscu, w którym obecnie przebywa i po wykonaniu niezbędnych czynności, został zwolniony. 

 

sierż. szt. Bartłomiej Kozłowski

Skomentuj [ 4 ]
16:35, 27.02.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Kris @ 16:46, 27.02.2024r. IP: *.*.160.38

Jakie zakazy powinien siedziedz już za kratami zamknięty ...

Marina @ 18:54, 27.02.2024r. IP: *.*.18.166

Śmieszne to prawo ...

Piotr @ 07:54, 28.02.2024r. IP: *.*.28.36

"poszukiwany mieszkaniec powiatu wieluńskiego złożył stosowne oświadczenie o miejscu, w którym obecnie przebywa i po wykonaniu niezbędnych czynności, został zwolniony"... tak, to rzeczywiście jest śmieszne i takie... rozczulające.

W @ 22:57, 01.03.2024r. IP: *

3 sądowe zakazy! To jest patologia. Znając życie dostanie czwarty i nadal będzie jeździł...

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET