Policjantka z Pabianic finalistką konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego
Z dumą informujemy, że st. post. Roksana Rózga, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach podczas zawodowych obowiązków wypełnia misję służenia społeczeństwu a obok służby… jest jedną z 18 kandydatek w wojewódzkim konkursie Miss Polonia. Gala, która odbędzie się 24 marca 2024 roku, na terenie Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, wyłoni trzy finalistki, które w finale ogólnopolskim zawalczą o tytuł Najpiękniejszej Polki.
Jeszcze do niedawna krążący stereotyp, że Policja to męski świat, dziś nie istnieje. Kobiety chętnie zakładają policyjny mundur. Podejmując decyzję wstąpienia do służby muszą przejść takie same testy sprawnościowe i psychologiczne jak mężczyźni. Służba policjantek, ich zakresy obowiązków, niczym się nie różnią od pracy mężczyzn w tym zawodzie. Tak samo muszą być odporne na stres, dobrze sobie radzić w sytuacjach kryzysowych, nie licząc na traktowanie z pobłażaniem. Kobiety i mężczyźni w codziennej służbie uzupełniają się. Zdarzają się interwencje, podczas których cechy typowo kobiece okazują się nieocenione, szczególnie kiedy chodzi o małe dzieci, pomoc osobom doznającym przemocy. Łagodne, cierpliwe podejście, ma wtedy duże znaczenie i decyduje o skutecznym działaniu.
Kobiety w mundurze to niewątpliwie piękna strona niebieskiej formacji. Nie trzeba też nikogo przekonywać, że są wielozadaniowe. W mundurze patrolują ulice, jeżdżą na interwencje domowe, biorą udział w zabezpieczeniach imprez masowych, konwojują zatrzymanych, wspierają ofiary przemocy, a w czasie wolnym realizują się w wielu pasjach. Przykładem jest nasza st. post. Roksana Rózga z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. 22-letnia Roksana, Od trzech lat jest policjantką, pełniącą służbę w ogniwie patrolowo – interwencyjnym KPP w Pabianicach. Poza służbą trenuje w 2 lidze kobiet w Basket Forever Ksawerów. W koszykówkę gra już 11 lat, i jak sama mówi, pokochała tą dyscyplinę a przyglądając się sportowym sukcesom Roksany nietrudno się domyślać, że jest to miłość odwzajemniona. Marzenie o zawodzie policjanta, wysłało Roksanę najpierw do klasy policyjnej liceum, po którym przeszła rekrutację by wstąpić w upragnione policyjne szeregi. Zapytaliśmy Roksanę, jak odpoczywa. Nie zaskoczyła nas odpowiadając, ze kosz to nie jedyne jej zajęcie w czasie wolnym. Uwielbia jazdę motocyklem, która pozwala rozładować stres i budzi ogrom pozytywnych emocji. St. post. Roksana Rózga jest piękną młodą kobietą. Jej urodę doceniło jury konkursu piękności, w którym Roksana przeszła do finału wojewódzkiego Miss Polonia. Kibicujemy naszej policjantce, i trzymamy kciuki za zwycięstwo. To już drugi konkurs piękności na jej koncie. W 2019 roku została Miss Fitness w Miss Ziemii Łódzkiej Nastolatek. Roksana startuje w konkursie z numerem 16, głosować można wysyłając sms o treści ,,IGOART.16” na numer 7248.
Wspieramy i trzymamy kciuki!
Dagmara Mościńska
- Skomentuj [ 2 ]
- 19:00, 23.03.2024 r.
Wasze komentarze
Bxxx @ 05:08, 24.03.2024r. IP: *.*.132.142
No faktycznie ładniutka. Mandacik z autografem chętnie bym wziął.Gratulacje.
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Łask. Odeszli do wieczności
- Uwaga! Zmiana cen wody i ścieków
- Łask. Awanse na stopień nauczyciela mianowanego
- Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację i przejęli 30 kilogramów narkotyków
- Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego
- Buczek. 50 lat minęło
- Łask. Odeszli do wieczności
- Buczek. Jarmark Bożonarodzeniowy – relacja
- Podatki w powiecie łaskim: Gdzie portfel mieszkańca odpocznie najbardziej?
- Od 1 stycznia droższe bilety autobusowe
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- male kotki
- GARAZ do wynajecia
- Domek drewniany całoroczny letniskowy 4,8m/7,2m 15/20
- Zaginął młody kotek
- Mieszkanie do wynajęcia
- Petsitter poszukiwany
- Do wynajecia
- Dziaki budowlane
- Pożondki
- Oprawa muzyczna - skrzypce na ślub i inne okazje
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- A gdzie są posty na temat wczorajszej sesji Rady Miejskiej i uchwalonego budżetu Gminy Łask na 20
- To sie pani Halina popisala
- Widzę że nieprzychylne powiatowi komentarze są kasowanie wiec zapytam jeszcze raz. Czy ktoś wie
- Celina | 15:31, 16.12.2025 r. Nie NFZ zbankrutował, tylko Państwo prawie zbankrutowało... i nie p
- A to kłamało, kłamie i będzie kłamać.
- Rozważę propozycje Pani Roma, natomiast Panu Olek zalecam wizytę u lekarza choć rozumiem, że mo
- Ja też Celinka jestem obolała.Kłopoty zdrowotne nie pozwalają mi należycie przygotować się do
- Celina kiedy przyjdziesz mi umyć okna na święta? Podobno jesteś wrażliwy na sprawy mieszkańcó
- Kolejny raz powtórzę moje pytanie. Dlaczego tylko jedna grupa społeczna w Łasku jest uprzewilejo
- Piękna inicjatywa. Chapeau bas dla wolontariuszy! ?? Oby Święty Mikołaj spełnił również Wasz
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej



