Niedziela, 16 czerwca 2024 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Pogotowie Reporterskie

Policyjna akcja "Bezpieczny Weekend – Boże Ciało"

 

Przed nami długi weekend. Wiele osób korzysta z tego czasu i wyjeżdża na wypoczynek. Dla policjantów, szczególnie z drogówki, to czas wzmożonej pracy, spowodowany zwiększonym ruchem pojazdów samochodowych oraz motocykli. Policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem, jednocześnie apelując o zdjęcie nogi z gazu.

„Bezpieczny Weekend – Boże Ciało”, to kolejny długi weekend w maju. Wiele osób postanawia odpocząć w tym czasie z dala od domu i codziennych obowiązków. Policjanci apelują, aby w tym czasie zadbać o bezpieczeństwo – zarówno to na drodze jak i w domu.

Akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało” potrwa od 29 maja do 3 czerwca. Policjanci spodziewają się zwiększonego ruchu już w środę, a także w niedzielę w godzinach popołudniowych. Funkcjonariusze ruchu drogowego w tym czasie będą zwracać szczególną uwagę na kierujących pojazdami. W czasie kontroli sprawdzą stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i wyposażenie, a także sposób przewożenia pasażerów, szczególnie dzieci w samochodach. Planując podróż, nawet tą krótką, należy wziąć pod uwagę wszystkie utrudnienia, jakie mogą wystąpić w czasie wycieczki. Pamiętajmy, o tym, że w czwartek na wielu drogach odbywać się będą procesje Bożego Ciała. W wielu miejscach, na ten czas może zostać zmieniona organizacja ruchu i mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. Prosimy zachować szczególną ostrożność i stosować się do poleceń osób, które kierują ruchem.

Funkcjonariusze prewencji będą czuwać nad bezpieczeństwem w miejscach wypoczynku oraz podczas odbywających się w tym czasie imprez, festynów. Pamiętajmy, aby podczas nieobecności w miejscu zamieszkania – mieszkaniu / domu, zabezpieczyć właściwie swoje mienie przed dostępem osób niepowołanych. Pozamykajmy okna i drzwi. Nie nagłaśniajmy informacji o planowanych wyjazdach. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniach wartościowych przedmiotów czy gotówki.

Apelujemy do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego:

- stosowania się do ograniczeń prędkości

- dostosowywania prędkości do warunków panujących na drodze

- korzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa

- zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych, zmniejszania prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych

- niekorzystania podczas jazdy z telefonów komórkowych, wymagających trzymania słuchawki lub mikrofonu w rękach przez kierującego pojazdem

 

asp. szt. Anna Piechota

Skomentuj [ 2 ]
17:25, 29.05.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Driver @ 18:12, 30.05.2024r. IP: *.*.60.218

Na rondzie i w okolicach pełno kamieni. Każdego dnia jeżdżą tam ciężarówki i sypią po całej jezdni. Pies z kulawą noga się tym nie zainteresuje tylko kolejne akcje na pokaz.

Driver1 @ 20:55, 30.05.2024r. IP: *.*.32.147

Masz Krajową Mapę Zagrożeń to zgłoś to, zrób zdjęcie .

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET