Mundurowy Dzień Dziecka
28 maja 2024 roku, w sąsiedztwie obiektów sportowych imienia Włodzimierza Smolarka w Uniejowie, odbył się Mundurowy Dzień Dziecka. Ten wyjątkowy piknik został zorganizowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz Burmistrza Miasta i Gminy Uniejów. Przedsięwzięcie to już wpisało się w kalendarz imprez plenerowych. W wydarzenie zaangażowane zostały wszystkie służby mundurowe.
Podczas prezentacji swoich umiejętności oraz stanowisk wyposażonych w sprzęt specjalistyczny przybliżali zebranym swoją pracę oraz promowali ideę bezpiecznego stylu życia.
Pogoda była idealna, a na małych i dużych czekało wiele atrakcji, konkursy, wystawy oraz pokazy.
Jak co roku, organizatorzy dołożyli wszelkich starań i przygotowali dla dzieci wiele różnych atrakcji. Na festynie pojawili się przedstawiciele formacji mundurowych i tych związanych z bezpieczeństwem. Byli policjanci, strażacy, żołnierze, strażnicy miejscy, funkcjonariusze Służby Więziennej, Izby Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego, a także przedstawiciele Centrum Powiadamiania Ratunkowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Nie zabrakło motocyklistów z Klubu Motocyklowego Knight Riders
Nieodłącznym wsparciem naszych przedsięwzięć jest Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Łódzkiego oraz Kapelan Ośrodka Duszpasterskiego Policji w Łodzi. Piknik przyciągnął setki dzieci, oferując bogaty program atrakcji i pokazów edukacyjnych.
Każda z formacji wystawiła stoisko tematyczne, gdzie na odwiedzających czekało wiele niespodzianek. Były konkursy, gry zręcznościowe, animacje, malowanie twarzy i zaplatanie włosów. Dzieci mogły wziąć udział nie tylko w zabawach, ale także w praktycznych szkoleniach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Można było zobaczyć z bliska sprzęt używany przez różne formacje, przymierzyć ich stroje i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Była to wyjątkowa okazja, żeby wsiąść do służbowych pojazdów. Jednak główną atrakcją festynu były pokazy przygotowane przez organizatorów. Wśród atrakcji oglądaliśmy pokaz taktyki i technik interwencji i taktyki bojowej przygotowany przez młodzież z Mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Kolejną atrakcją tego dnia był pokaz wyszkolenia psów służbowych. Można było zobaczyć, jak pies pomaga policjantowi podczas zatrzymywania agresywnych przestępców. Straż Miejska w Łodzi wraz z funkcjonariuszami z Oddziału Konnego KPP w Tomaszowie Mazowieckim przygotowali widowiskowy pokaz wyszkolenia koni służbowych, podczas którego nie zabrakło również przeszkód z ogniem, który tuż po pokazie ugasili obecni na miejscu strażacy.
Funkcjonariusze Kadry Sztuk Walki KWP w Łodzi zaprezentowali profesjonalny pokaz taktyki i techniki interwencji. Policjanci z Wydziału Konwojowego KWP w Łodzi przygotowali pokaz zatrzymywania osób niebezpiecznych. W trakcie festynu byliśmy świadkami niesamowitego pokazu współpracy Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Policji, Straży Pożarnej oraz Pogotowia Ratunkowego podczas symulacji wypadku drogowego. Było to widowisko ukazujące, jak ważna jest znajomość numeru alarmowego 112. Nie zabrakło także bitwy na armatki wodne pomiędzy policją a strażą pożarną. Policyjna armatka Oddziału Prewencji Policji w Łodzi oraz bojowy wóz strażacki z OSP Uniejów dały orzeźwiający pokaz uczestnikom pikniku.
Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami tłumnie odwiedzały miejsce imprezy, a każdy milusiński wrócił do domu z otrzymanymi pamiątkami i uśmiechem na twarzy.
asp. Ewelina Mazur
foto: podkom. Dominik Stanek
- Skomentuj [ 0 ]
- 14:00, 31.05.2024 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Odszedł Przemysław Sosnowski
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Odeszli do wieczności
- Metamorfoza łaskiego urzędu - komfort i dostępność dla wszystkich
- Łask. Przebudowa ulicy Szpitalnej – podpisano umowę
- Łaskovia. Martyna Bulzacka z powołaniem do Reprezentacji Polski do lat 19
- Łask. Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych w Ostrowie
- Pożar busów w Petronelowie
- Utrudnienia w ruchu na placu 11 Listopada w Łasku
- Sędziejowice. Oferta pracy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Sprzatanie
- Do wynajecia
- Podnajmę lokal
- Plastikowe łubianki na owoce
- Oprawa muzyczna ślubów - skrzypce na ślub
- Wynajmę mieszkanie 46m2 w Łasku na Przylesiu
- Toyota Yaris 1,5 prod. 2024 rok jak nowa
- Spszotanie
- Porzadki
- Garaz do wynajecia
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Można spotykać się u Ciebie, tylko trochę ogarnij bałagan.
- W lutym 2024 r. zakończono modernizację apteki szpitalnej. Środki pieniężne na ten cel zostały
- Skoro zamieszczony został ten artykuł, powtórzę komentarz o kolejnej edycji kawy biznesowej z p
- O czym w ogóle bajdurzysz? Napisz może jeszcze raz ale tym razem po polsku.
- "30 stycznia 2025 roku /.../ w szpitalu w Łasku odbyło się uroczyste otwarcie Oddziału Pediatrii
- Jeśli malowanie ścian nazywa się remontem, to zamiatanie chodników winno nazywać się ich przeb
- Czyli Gmina nie ma wpływów z podatków. Właściciele nieruchomości mają zaległości podatkowe.
- Pozostając przy gminnych sprawach, na stronach fb można już przeczytać o kolejnej edycji kawy bi
- W moim świecie jeśli ktoś ma swoją prywatną działkę i jeśli nawet na tej działce rosną drz
- Ciekawe, który zaprzyjaźniony deweloper będzie te wille dla elit stawiał? Oby tylko projekt nie
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
-
Obchody 85. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Łasku
-
Kiermasz Wielkanocny 2025 w Łasku
-
Łask oddał cześć "Żołnierzom Wyklętym"
-
X Sesja Rady Powiatu Łaskiego
-
Oddział pediatrii po remoncie
-
33. finał WOŚP w Łasku
-
Spotkanie Świąteczno-Noworoczne 2025
-
IX sesja Rady Miejskiej w Łasku