Niedziela, 16 czerwca 2024 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Pogotowie Reporterskie

XIX Kąpiel w dźwięku – gong i misy Petera Hessa

 

Nie przegapcie kolejnego spotkania z Benitą Smarzek w Kulturalnej Kamienicy ŁKD. Wyłączcie się z otaczających dźwięków miasta na rzecz kojącej kąpieli w dźwiękach podczas koncertu. Zapraszamy 13 czerwca 2024 r. o godzinie 19:00.

Co to jest dźwiękoterapia?

Dźwiękoterapia to stymulacja wibroakustyczna, która oddziałuje na psychikę i ciało człowieka poprzez instrumenty idiofoniczne potocznie nazywane misami tybetańskimi. Dźwiękoterapii doświadcza się fizyczną obecnością. Regularne sesje są dla uczestnika metodą na pozbycie się nagromadzonych napięć, redukcję stresu, poprawę samopoczucia i relaks umysłu. 

 
Czym są misy tybetańskie?

Są to misy dźwiękowe, terapeutyczne potocznie nazywane tybetańskimi. Należą do grupy instrumentów akustycznych – idiofonów. Ich cechą charakterystyczną jest to, że wytwarzają wielotony nieharmoniczne. Są zatem instrumentami, które wytwarzane są w oparciu o tradycyjne technologie z zachowaniem powtarzalności stopu i wartościowych parametrów akustycznych. W zależności od wielkości i rodzaju misy zawierają od 5-12 różnych metali i są wykuwane ręcznie.

 

Kup bilet teraz!
 
Zabierzcie ze sobą kocyk, karimatę, poduszkę i coś do picia.

Naturoterapeutka Benita Smarzek wyjaśnia: „Misy, których używam posiadają atest jakości terapeutycznej i relaksacyjnej nadany przez Peter  Hess Institute w Uenzen w Niemczech”.

Opowiada dalej:

„Gong, na którym gram to terapeutyczny Tam Tam Petera Hessa o średnicy 90 cm. To klasyczna forma gongu chińskiego ( Chao Lou). Dźwięki tego gongu posiadają szerokie spektrum ponad dźwięków – alikwoty.  Jest związany z ziemią i energią męską. Gong wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki spośród  znanych instrumentów. Ma zdolność zwiększania mocy intuicji człowieka i odmładzania komórek. Pierwotne dźwięki zwiększają siły witalne, uwalniają od lęków, budzą wiarę w siebie, rozbudzają intuicję i wyzwalają twórcze inspiracje”.

Koncert i spotkanie poprowadzi Benita Smarzek Naturoterapeutka, Trenerka Rozwoju Osobistego, Trenerka Mentalna, Szczęśliwa Kobieta kochająca życie.
„Podchodzę holistycznie do każdego człowieka, mając świadomość, jak ważny jest balans pomiędzy duszą, ciałem i umysłem. W indywidualnym podejściu do każdego Człowieka wykorzystuję dźwiękoterapię, bioenergoterapię, rozmowę, wsparcie mentalne, pracę z wahadłem, rytuały oczyszczające”.

Skomentuj [ 1 ]
15:35, 08.06.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Anette @ 18:02, 08.06.2024r. IP: *

Byłem, to coś dla ludzi specyficznych. Osobiście nie polecam. To bardziej pod kątem zarobkowym niż leczniczych kąpieli.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET