Niedziela, 16 czerwca 2024 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Pogotowie Reporterskie

Rozpoczynamy kolejną inwestycję drogową w powiecie kutnowskim

 

To największa inwestycja drogowa Województwa Łódzkiego w powiecie kutnowskim i odpowiedź na prośby mieszkańców. Droga wojewódzka nr 583 w Żychlinie zostanie przebudowana aż do granicy naszego województwa z Mazowszem. - Dziś ten odcinek jest dramatycznie wąski, to najwęższy odcinek drogi wojewódzkiej w całym Łódzkiem, ma tylko 4 metry szerokości.

Zmienimy to, będzie bezpieczniej – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. 

Dziś droga wojewódzka nr 583 na odcinku od skrzyżowania z ul. Łukasińskiego do granicy województwa nie spełnia parametrów technicznych. W niektórych miejscach szerokość jezdni to tylko 4 metry, a zgodnie z przepisami, powinna wynosić 7 m. Poza tym nawierzchnia tego odcinka jest w złym stanie technicznym.

- Dzień podpisania przez Zarząd Dróg Wojewódzkich umowy na realizację tej przebudowy (4 czerwca 2024) to data historyczna, bo tak ważnej inwestycji drogowej nie prowadził dotąd na terenie Żychlina żaden samorząd – mówi marszałek. – Kierowcy i piesi będą bezpieczni, a to przecież najważniejsze.  

Zakres prac będzie naprawdę imponujący, bo to nie tylko sama rozbudowa drogi, ale także m.in.: budowa dwóch rond, chodników, ścieżki rowerowej, zjazdów wraz z rowami krytymi, zatok autobusowych i postojowych, rowów drogowych, kanalizacji deszczowej, przepustu drogowego, rowu melioracyjnego i oświetlenia, a także przebudowa infrastruktury technicznej (sieci elektroenergetycznych, teletechnicznych, sieci wodociągowej, kanalizacji  sanitarnej, sieci gazowej).

Wykonawcą „Rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 583 i 573 Bedlno - Żychlin - granica województwa - II etap, odcinek Żychlin - granica województwa” jest STRABAG z Pruszkowa. Wartość zadania to ponad 28 mln zł. Prace wkrótce się rozpoczną, a zakończą w 2025 r.

To nie koniec dobrych wieści. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021- 2027.

Przypomnijmy, że na początku 2024 r. zakończyliśmy inną ważną inwestycję drogową w powiecie kutnowskim – przebudowę skrzyżowania drogi 583 w pobliskim Dobrzelinie. Pojawiła się tam nowa nawierzchnia asfaltowa i nowe chodniki, a budowa ronda w tej niewielkiej miejscowości upłynniła ruch i znacznie podniosła poziom bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców.

- W ciągu tej samej drogi wojewódzkiej w Bedlnie (w pobliżu drogi krajowej nr 92 i dyskontu spożywczego) powstały nowe chodniki – dodaje Rafał Jóźwiak, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. – Droga łącząca Bedlno z Żychlinem staje się coraz nowocześniejsza i bezpieczniejsza.

 

foto: Piotr Wajman

 

Skomentuj [ 3 ]
09:19, 09.06.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Ewa @ 09:53, 09.06.2024r. IP: *.*.164.12

co to ma do łasku?

Aga @ 11:03, 09.06.2024r. IP: *

A co nas w Łasku to obchodzi.

W @ 12:05, 09.06.2024r. IP: *.*.234.237

Bardziej interesowałoby mnie to co się dzieje na moim podwórku...chyba nie mają o czym już pisać

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET