Środa, 24 lipca 2024 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Za nami kolejny Motocyklowy Dzień Dziecka

 

Lody, słodycze, dmuchane zjeżdżalnie, konkursy z nagrodami — te wszystkie atrakcje i wymarzoną zabawę już po raz kolejny zorganizowano dla najmłodszych na placu przy dawnym Elektryku. Całe wydarzenie odbyło się przy finansowym wsparciu Powiatu Łaskiego.

Choć święto dzieci przypadało na pierwszy dzień czerwca, to dzięki wspólnej inicjatywie wielu osób kilka dni później, 8 czerwca udało się zorganizować dla najmniejszych tę wyjątkową imprezę. Fani motorów chcieli zrobić coś dobrego dla najmłodszych, a przy okazji zarazić swoją pasją innych ludzi, zaszczepić w nich miłość do motorów oraz obalić panujące stereotypy dotyczące motocyklistów. Festyn z okazji Dnia Dziecka przygotowali wspólnie Starosta Łaski Piotr Wołosz, Klub Motocyklowy Wild Hogs Gang from Grabia oraz Radny Przemysław Urban.

Dzieci z powiatu na imprezę przybyły oczywiście w towarzystwie rodziców i dziadków. Dla najmłodszych największą atrakcją okazał się ustawiony w hali ośrodka ogromny dmuchany plac zabaw, który był jedną z inicjatyw Powiatu Łaskiego. Na placu przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Łasku zgromadzili się natomiast fani motoryzacji oraz sami motocykliści. Organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy spędzili czas w fantastycznej atmosferze. Na stoisku Powiatu Łaskiego przygotowano dla dzieci soki oraz słodycze. Młodzież ustawiała się za to w kolejkach do symulatora jazdy motocyklem na jednym kole, zainteresowanie dorosłych budziły liczne konkursy i występy muzyczne. Zapaleni miłośnicy jednośladów, mieszkańcy i inni zainteresowani tematem mieli też okazję obejrzeć ciekawe motocykle oraz usłyszeć dźwięk ich silników.

 

Skomentuj [ 27 ]
16:15, 11.06.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Piotr @ 20:33, 11.06.2024r. IP: *.*.132.164

Ilość osób powala , mniej PiS i będzie ludzi więcej . Nie sztuką zrobić trzeba to rozkręcić . Koledzy z Klubu Motocyklowego Wild Hogs Gang from Grabia nie dajcie się w to wkręcać sporo tracicie

JR @ 21:06, 11.06.2024r. IP: *.*.67.104

A za SLD było jeszcze mniej osób. I co ty na to Piotrze?

Paweł @ 22:38, 11.06.2024r. IP: *

Ich nikt nie wkręca, oni już tam są.

Igor @ 23:30, 11.06.2024r. IP: *.*.132.141

Panie Starosto dofinansował Pan kogoś kto Pana wykiwał? Chyba za dużo kasy w budżecie

Kaziu @ 07:34, 12.06.2024r. IP: *

Oczywiście, że oni już tam są i nie tylko oni bo przecież blisko 43% poparcia dla pis w powiecie łaskim w wyborach do PE 2024 nie wzięło się z niczego.
Nawet w samej tylko gm. Łask pis też wygrał - rozumiecie to? Ludzie z miasta (no bo chyba to jest miasto?) głosowali chętniej na pis!
A 17 osób w gm. Łask i 40 w powiecie zagłosowało na Polexit!!! To jest dopiero kuriozum! Głosować na listę, na której nie ma nikogo z woj. łódzkiego, to jak zagłosować na kosmitów.

Celina @ 09:23, 12.06.2024r. IP: *

Czy dzieci, rodzice, mieszkańcy Łasku mogą liczyć na współpracę także gminy Łask w organizacji takich atrakcji? To dzieci są najważniejsze, to nasza przyszłość.

Barbara @ 09:44, 12.06.2024r. IP: *.*.132.141

Celina co to za atrakcje? Dla mnie to rozdmuchane ego jednego z bezpartyjnych radnych po korytarzach starostwo słychać że zwalnia się podobno stanowisko kierownika sali w byłym elektryku

Celina @ 11:13, 12.06.2024r. IP: *

,,Najlepiej" to zakazać organizacji i świętowania Dnia Dziecka. Następnie pozamykać szkoły - pewnie marzyło się dziadkowi premiera.
To rozdmuchane ego jednego z radnych od kilkunastu lat motywuje do pracy społecznej dla młodzieży: Urban hause a teraz także darmowe dmuchance dla dzieci. Ten radny dla mnie to taki miejscowy społecznik , taki Owsiak. Choć zawsze można zrobić więcej przy współpracy z gminą.

Stasiek @ 13:12, 12.06.2024r. IP: *.*.239.78

Ktoś wie gdzie można zapisać się do Bezpartyjnych Pisowców?

Piotr @ 20:52, 12.06.2024r. IP: *.*.132.164

Może pan Urban ze starostą zakupią motocykle i zaczną czuć co to znaczy . Zloty to jak nie przez kościół to przez politykę - to zaczyna drażnić . Organizowanie oki ale troszkę w innym klimacie niech to będzie - pokazać to się można w starostwie na korytarzu . Tu ma być muzyka ryk silnika i uśmiechy . Same zdjęcia pokazują kto tam był i co sobą reprezentuje

Do Piotr @ 08:06, 13.06.2024r. IP: *

Może burmistrzowa z swoim przewodniczącym również dołączy do nich na rowerze (mogą na jednym) i w tak miłej atmosferze zaczną się rozmowy o współpracy gminy z powiatem na rzecz mieszkańców?
Póki co wszelkiego rodzaju polityki jak i zapraszanych polityków mamy po kokardę.
Oprócz lansu zaproszonych i zapraszających nic to nie wnosi w nasze życie, a my mieszkańcy oczekujemy działania, tak po ludzku, bez polityki, nadęcia, patosu, abyśmy wiedzieli, że to my i nasze sprawy są ważne.
I tego właśnie oczekujemy - współpracy ponad podziałami, wojenek politycznych nam nie potrzeba.

312 @ 09:33, 13.06.2024r. IP: *.*.86.88

Czy wy naprawdę nie widzicie co tu się dzieje, czy macie klapki na oczach? Pan Wołosz zmęczony kolejną porażką wyborczą namaścił pana Urbana na kolejnego kandydata PIS! w wyborach na burmistrza. Stąd ten dziwny ruch i założenie jakiegoś bezpartyjnego koła w radzie miejskiej, stąd te pikniki. Takich imprez, gdzie będzie pan Urban zobaczycie do pożygu.
Celina PRowiec starostwa robi wszystko, żeby odwrócić uwagę od problemów, które tam się piętrzą, a wy łykacie te jej/jego rzewne posty i karmicie trolla, ku uciesze całego starostwa, bo każdy trudny temat jest zastąpiony przez Celinę ścieżką rowerową do Buczku.
Dlaczego nikt nie mówi o dworku w Ostrowie? 3 razy otwierany w kampanii wyborczej teraz stoi zamknięty, ogrodzony i pełen tabliczek kto i z kim nie może wejść. 15 baniek w piach i cisza.
Zaraz Celina wyleje ty żółć, ale bądźcie czujni i dajcie sobą manipulować!

Celina @ 09:49, 13.06.2024r. IP: *.*.237.95

@Do Piotr bardzo Ci dziękuję za Twoją postawę, oczekującą współpracy ponad podziałami, oczekującą zakończenia tych wojenek politycznych, oczekującą zgody i pokoju. Podobnych osób i podobnych opinii jest coraz więcej w Łasku, ludzie zaczynają rozumieć co jest najważniejsze. Wszystkiego najlepszego i do zobaczenia w Dobroniu na koncercie Sztywny pal Azji. Mam nadzieję na wspólny taniec ze Starostą przy piosence:
,, Nie gniewaj się na mnie Polsko.
Nie gniewaj się!
Ja naprawdę bardzo kocham Cię.
Naprawdę kocham Cię!
Więc wybacz mi Polsko, że spóźniłam się.
Więc wybacz, że na spotkanie, spóźniłam się.
Nie wstydź się mnie Polsko.
Nie wstydź się!
Od jutra przyrzekam Ci., Polsko zmienię się ..."
Pogo w wykonaniu pani burmistrz raczej jest niewykonalne.

Andrzej @ 12:14, 13.06.2024r. IP: *.*.238.172

Oni serio myślą że ktoś się nabierze na projekt "Bezpartyjni z PiSu"? Swoją drogą szkoda że przy radnym Urbanie nigdy nie jest doprecyzowane że to radny gminny. Ale głupio by wyglądało że radny gminny organizuje imprezy dla powiatu a nie dla gminy.

Celina @ 13:20, 13.06.2024r. IP: *.*.237.95

Dla mnie radny Urban organizuje imprezy dla DZIECI a nie dla polityków z gminy albo powiatu. Powtórzę jeszcze raz żeby każdy zrozumiał: radny Urban zawsze organizował imprezy dla DZIECI. Od początku kampanii wyborczej mowa była o dyplomacji, o współpracy, o zgodzie dla dobra mieszkańców i Łasku. Tego oczekujemy i wymagamy od lokalnych polityków. Jeśli ktoś z polityków ma niezgodny i fanatyczny charakter, to niech zmieni pracę, bo w Łasku chcemy spokoju i pracy.
Prywatnie: wspominam często o tej ścieżce rowerowej do Buczku, bo to jeden z głównych projektów zapowiadanych przez panią burmistrz. Nie moja winą jest, że ten projekt ścieżki jest obecnie źródłem wstydu i ma ocenę zbędnej katastrofy wśród mieszkańców. Równie dobrze można zaproponować mieszkańcom na okolicznych łąkach budowę pól golfowych i do gry w palanta. Wszystko dla ich zdrowia i lepszej kondycji.
Pan Wolosz proponuje najpierw logiczną pracę i oszczędności a następnie ewentualne budowy ekstra drogich ścieżek. Czy ktoś z Państwem konsultował takie wydatki, czy ktoś się zapytał o nasze zdanie na temat kredytów jakie będziemy musieli spłacać za upór polityków w dążeniu do realizacji swoich niepotrzebnych nam planów. Może my nie chcemy wcale tej ścieżki a wolimy darmowe autobusy elektryczne.
Następnym razem może będzie o dworku w Ostrowie, który zostanie z nami na 100 kolejnych lat.
Tradycyjnie prosimy panią burmistrz o remont dworca kolejowego w Łasku.

Do Andrzej @ 14:14, 13.06.2024r. IP: *

Na bezpartyjność pani burmistrzowej ludzie się nabrali :P

321 @ 14:26, 13.06.2024r. IP: *.*.245.11

Celina! Doceniam Twoją sprawność w manipulacji, ale musisz poćwiczyć!
1 Ścieżka do buczku- obiecana, może poczekaj na realizację. Twój pryncypał obiecał naprawę sytuacji w łaskim szpitalu, może tę obietnicę spróbuj wyegzekwować (i moim zdaniem to była większa bajda niż pole golfowe na pustyni).
2. Dworek będzie służył 100 lat? Komu? Nie chodzi o jego remont, tylko o zagospodarowanie. Macie jakiś plan? Wątpię. Zrobione, bo kasa wpłynęła. Ile dokładnie był kosztorys, a ile wyniósł przetarg? Możesz nas oświecić?
100 lat powiadasz, a tam ciągle nie ma kanalizacji. Był wniosek MPWiK o przyłączenie, ale bez odzewu. Zrobicie hotel i codziennie będzie podjeżdżała beka czyszcząca szambo? No to fekofile już czekają na otwarcie!
3. Przestań manipulować. Dworzec PKP jest własnością PKP. Równie dobrze za remont może się wziąć starosta, tylko musi wiedzieć, że odpowie za to karnie! Dokładnie to wiesz, ale stosujesz metodę, którą wypunktowałem już wcześniej, czyli zmiana tematu, odwracanie kota ogonem.
Niestety ten numer nie przejdzie :)

Celina @ 15:16, 13.06.2024r. IP: *.*.237.95

Na początek szpital, który od 2012 za sprawą starostwa sprawowanego przez PSL - PO (wiadomo kogo), to PRYWATNA SPÓŁKA, która nie ma obecnie nic wspólnego z powiatem poza położeniem. W Łasku nie ma państwowego szpitala.

Celina @ 15:50, 13.06.2024r. IP: *

Mam więc nadzieję, że dalej sprawy szpitala, zatrudnianych tam polityków nie ma sensu dalej kontynuować.
PLAN na dworek w Ostrowie Pan Wolosz mial od początku, jest i czeka na realizację, która wymaga w obecnej sytuacji lokalnej zgody ponad politycznymi podziałami.
Takie same dworce kolejowe, dokładnie takie same zostały przejęte przez miasto, wyremontowane i zagospodarowane w sąsiedniej Zduńskiej Woli albo w Pabianicach.

@321 manipulacją jest odciąganie opinii publicznej od głównego tematu tego artykułu:
Organizacji przez radnego Ubrana imprezy z okazji dnia dziecka dla łaskich DZIECI.

Ala @ 17:26, 13.06.2024r. IP: *.*.236.20

A rodzice tych DZIECI mają się odwdzięczyć za 5 lat właściwie głosując. Mechanizm wszędzie jest ten sam. Nie ma co pudrować rzeczywiści :)

Celina @ 18:01, 13.06.2024r. IP: *

Wybór przy urnach wyborczych rodziców dzieci dla których organizowane są darmowe zabawy jest tylko i wyłącznie sprawą i decyzją rodziców. To dzień dziecka a nie promocja partii albo polityków. To tak jakby ktoś myślał, że szkoły powszechne są promocją polityczną. Mam nadzieję, że radny Urban dokładnie jak napisał @321 będzie organizować imprez dla dzieci do ,,pożygu" (przepraszam za dosłowny cytat). To dzieci są najważniejsze, to nasz największy skarb, to dla nich pracujemy i żyjemy. Ja jestem za wspieraniem rodzin i dzieci w Łasku do oporu. Dobre miasto, to miasto, które dba o jakość życia dzieci, które w nim mieszkają.

do kłamczuchy Celiny @ 18:51, 13.06.2024r. IP: *.*.200.153

Celina, czemu kłamiesz, że szpital to prywatna spółka???
Szpital jest nadal własnością powiatu. Został tylko wydzierżawiony spółce prywatnej - za czym wtedy (tu też kłamiesz) głosował w Radzie Powiatu także PiS !!!
Obejrzyj sobie i posłuchaj w internecie nagrania Wołosza jakie obietnice przed laty składał wobec szpitala i zacytuj tutaj co wtedy powiedział a potem podyskutujemy.
Kłam sobie dalej, pewnie twoi ciemniacy to kupią.

Celina @ 19:36, 13.06.2024r. IP: *.*.234.248

Tak szpital został TYLKO albo AŻ wydzierżawiony na 20 lat prywatnej spółce, do której obecnie należy 100,% decyzji jeśli chodzi o funkcjonowanie szpitala. Polska to wolny kraj, który przestrzega prawa handlowego. W umowie dzierżawy są zapisy o kwotach niezbędnych inwestycji w szpital, do których zobowiązana jest prywatna spółka, która z powodów kłopotów finansowych i braku umów na usługi medyczne z NFZ nie w pełni je realizuje. Sprawą interesuje się NIK, pewnie będą jakieś kary i odszkodowania ale to nie są kompetencje powiatu łaskiego. Jeśli coś to mogę spróbować to jeszcze prościej opisać.

312 @ 23:35, 13.06.2024r. IP: *.*.245.11

Celina, może czas odświeżyć ci pamięć. Otóż umowę podpisała koalicja PSL-PiS-SLD! To nie kto inny, ale pan Czyżak był wtedy wiceprzewodniczącym rady powiatu i na spotkaniu z pielęgniarkami twierdził, że ma indywidualną zgodę Jarosława Kaczyńskiego na tą prywatyzację! Przyjechal jakiś poseł PiS na interwencję, pan Czyżak wziął go do siedziby pisu w Łasku, aby pokazać mu ten dokument i obaj przepadli, nie wrócili już na protest pielęgniarek i personelu szpitala.
Ja pisałam o OBIETNICY wyborczej pana Wołosza, że zrobi porządek z Dializą i łaski szpital wróci do życia. To okazało sie pustą obietnicą, jak wiele innych.
I donieś się Celinko również do tego, co dalej z dworkiem w Ostrowie? Zniszczeje do końca kadencji pana Wołosza, czyli przez 5 lat :)?

Celina @ 09:07, 14.06.2024r. IP: *.*.234.140

Dobrze zakończmy ten temat, choć powtarzam, że artykuł jest o super imprezie z okazji dnia dziecka zorganizowanej DLA DZIECI przez radnego Ubrana przy współpracy z powiatem.
Chcę zaznaczyć, że to moja prywatna opinia. @321 warto pomyśleć co się do mnie pisze, bo piszesz o zgodzie Kaczyńskiego na PRYWATYZACJĘ. Przecież zawarta została umowa o kilkuletnią dzierżawę a nie prywatyzację. To dwie różne sprawy. Chyba nigdzie w Polsce, żaden szpital nie został sprzedany, ten nasz w Łasku na pewno nie. W 2012 pan Kaczyński był w opozycji i nie miał żadnej władzy, prawda? Ja nie krytykuje Pana Gabryjączyka za tamtą decyzję, bo na ocenę trzeba poczekać. W pobliskich Pabianicach, bogatym przemysłowym mieście to właśnie szpital pogrążył w zachowaniu całe miasto i choć teraz jest już lepiej, to estetyka miasta nadal odbiega w porównaniu do Łasku. Z oceanami proponuje poczekać.
W mojej opinii Pan Wolosz wykazał się naiwnością myśląc, że brak inwestycji zapisanych w umowie dzierżawy, uda się wymusić poprzez NIK albo wymiar sprawiedliwości. W jakimś celu ogólnopolska spółka zatrudnia byłych polityków. Sąd sądem, nasz szpital w świetle obowiązującego prawa handlowego niszczeje z dnia na dzień a społeczność łaska zamiast się jednoczyć, w tej sprawie głównie fanatycy polityczni prowadzą swoje wojenki. Mamy dość, mieszkańcy chcą wspolpracy ponad podziałami - dotarło do Ciebie @321???
Na dworek w Ostrowie jest plan w przeciwieństwie na dworek przy parku, który jest już zrównany z ziemią. Naprawdę powód do chwały i naśladowania.

321 @ 12:36, 14.06.2024r. IP: *.*.245.11

Celina! Ochłoń i doczytaj. W 2012 roku PiS i Jarosław Kaczyńscy byli w opozycji i z całą stanowczością twierdzili, że nie można prywatyzować (dzierżawić firmom) szpitali. Stąd ta indywidualna zgoda Jarosława. Rozumiesz? Jaśniej się nie da. Jeżeli firm dzierżawiąca nie wykonuje postanowień umowy, to taką umowę się WYPOWIADA! Ale przecież powiat nie weźmie sobie na głowę zbankrutowanego trupa, lepiej ciągle opowiadać, że się nie da. Prawda? I lepiej ciągle czepiać się pani burmistrz. To zobacz jak działa przychodnia w Łasku. Ma się dobrze. Może nie idealnie, ale DZIAŁA.
A co do "dworku" koło parku. Znasz jego historię? Już dawno powinien zniknąć z powierzchni ziem, choćby dla uszanowania ludzi, którzy w nim zostali zakatowani.

Piotr @ 17:47, 14.06.2024r. IP: *.*.132.164

Słuchajcie stałe żale kto z kim i co ma z tego . Organizowanie dla mieszkańców motocyklowego dnia dziecka ? Czemu tych motocykli było tak mało , sam jeżdżę miał bym chęć pojechać razem z przyjaciółmi ( około 40 motocykli ) klimat takiego czegoś dzieciakom zostanie na zawsze za 20 lat wspomną że było coś takiego itp , dzieci też mało . Czemu sąsiednią gmina Sędziejowice potrafi zrobić zlot i mieć z tego satysfakcję i pożytek ,z Cieślakiem ludzie idę - on stanie porozmawia zna ludzi klimat czuje - bawi się tym . A w Łasku co zły jeden na drugiego fochy itp . Kibicowałem pani Mrowinskiej ale tam jest zbyt wielu dziadków na przetrzymaniu - wywalić to wziąć ludzi o kierunku i robić coś dla Łasku . Starosta no jest ale co tam ma fochy ludzie ani gmina nie interesuje go - słodki był i obiecywał jak kandydował na burmistrza . Pozostała reszta klakierzy nie mający nic do zaprezentowania . Łask nie zmieni się nigdy . Podziały - trzeb wznieść się ponad nie . Może czas aby ktoś pokazał swoją mądrość wyciągnął pierwszy rękę i pogodził te dwa bałagany i zaczną coś razem robić dla ludzi w tym mieści . To mieszkańcy wybierali . Dalsze komentarze nic nie wnoszą plucie jeden na drugiego już było i co dało ?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook


DoĹźynki 2024

Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET