Środa, 24 lipca 2024 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Czeka nas weekend pełen atrakcji!

Przed nami pierwszy lipcowy weekend. Zapowiada się gorąco i to nie tylko ze względu na pogodę, ale ilość wydarzeń w Łódzkiem. Sprawdziliśmy, jakie koncerty, festyny i imprezy sportowe szykują się w całym regionie, a będzie się działo dużo w każdej części województwa. Niebo nad Piotrkowem przez cały weekend będzie tłem samolotowych pokazów i akrobacji, Łask zakwitnie różami, w Sulejowie będzie można zatańczyć tango, a w Rawie Mazowieckiej potańczyć do muzyki z lat 80.  Będzie też kino na leżakach, mistrzostwa Polski na rolkach oraz koncerty – zarówno muzyki poważnej, jak i gwiazd muzyki popularnej.

 

 

 

Tango w Sulejowie

 

Na początek weekendu Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie zaprasza na koncert plenerowy zespołu „W Salonie Jazzu”. Na skwerze przy ulicy Rynek 1 będzie można posłuchać nie tylko dobrej muzyki, ale też zatańczyć tango.

 

 

Kiedy: piątek, 5 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 19 

 

 

Letnia Scena Artystyczna w Tomaszowie Mazowieckim

 

Zespół Kwintesencja (w składzie: Wojciech Wolniak – trąbka, Bernard Zdonek – trąbka, Emil Nocuń – puzon, Fryderyk Bodzianowski – waltornia, Marcin „Putu” Wojsznarowicz – tuba, gościnnie Kacper Kazimierski – perkusja) otworzy cykl wakacyjnych koncertów na Przystani nad Pilicą w Tomaszowie Mazowieckim.

 

 

Kiedy: piątek, 5 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 20

 

 

Taneczny wieczorek w stylu lat 80. i 90. w Rawie Mazowieckiej

 

To będzie wyjątkowy wieczorek taneczny, bo dopełnieniem muzyki z lat 80. i 90. będzie konkurs na przebranie z tamtych lat. Oprawę muzyczną zapewni DJ Matix, będą też wybory najlepszych tancerzy.

Miejscem zabawy będzie plac Piłduskiego.

 

 

Kiedy: piątek, 5 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 19

 

 

Trybunalskie Granie w Piotrkowie – koncert zespołów 4Szmery i Boobsucker

 

Piątkowy wieczór w Piotrkowie Trybunalskim upłynie rockowo. Na scenie Amfiteatru Miejskiego o godz. 19 zagra Boobsucker, a o godz. 20 – 4Szmery. Przed koncertem, o godz. 17, w Księgarni Rynek Trybunalski 2 odbędzie się spotkanie z zespołami z możliwością podpisywania płyt. Na zakończenie wieczoru, o godz. 23, 4Szmery wystąpią akustycznie w Skyy Pub przy ul. Rycerskiej 8.

 

 

Kiedy: piątek, 5 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 19

 

 

Filmowy maraton w gminie Łęczyca

 

Mieszkańców trzech sołectw w gminie Łęczyca w ten weekend odwiedzi kino plenerowe. Jest to projekt „Filmowa gmina – wakacje w plenerze” realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „Łódzkie na Plus” na 2024 rok.

W piątek seanse odbędą się na terenie OSP w sołectwie Lubień. O godz. 21 mieszkańcy będą mogli obejrzeć film "Kumple z dżunglii", a o godzinie 23 komedię "Czym chata bogata". W sobotę kino na leżakach przeniesie się do sołectwa Leźnica Mała, gdzie o 21 zostanie wyświetlony "Ziemia obiecana". Projekcja filmu "Kos" rozpocznie się o godz. 23. W niedzielę plenerowe kino odwiedzi sołectwo Topola Królewska. O godz. 21 rozpocznie się projekcja animacji "Astelix i Obeliks. Osiedle bogów", a o godzinie 23 – filmu "Powidoki".

Będą także konkursy z nagrodami oraz bezpłatny popcorn.

 

 

Kiedy: piątek, sobota, niedziela, 5-7 lipca

Wstęp wolny, początek seansów o godz. 21

 

 

Załęcze UltraRun i Majller Bike Race w Bobrownikach (gm. Działoszyn)

 

W sobotę na terenie Załęczańskiego Parku Narodowego zaroi się od biegaczy i uczestników maratonu rowerowego, który jest organizowany w ramach programu „Rowerowe Łódzkie”. Uczestnicy wyścigów biegowych zmierzą się na trzech dystansach: 60 km (start o godz. 6:30), 42 km (start o godz. 9:10) oraz 21 km (start o godz. 12). Rowerzyści wystartują o godz. 9:30, a do pokonania będą mieli 42 kilometry. Wszyscy zawodnicy będą potrzebować wsparcia kibiców!

 

 

Kiedy: sobota, 6 lipca

Początek od godz. 6.30

 

 

Międzynarodowa Wystawa Lotnicza Fly Fest w Piotrkowie Trybunalskim

 

Fly Fest to od lat obowiązkowy punkt dla miłośników lotnictwa. Przez dwa dni lotnisko w Piotrkowie będzie sceną pokazów i akrobacji samolotowych m.in. śmigłowca BO105, samolotów 5 ZLIN czy Dromadera. Swoje umiejętności oraz moc maszyn zaprezentują piloci wojskowi i grupa akrobacyjna Orlen Żelazny Team. Będzie też wystawa sprzętu lotniczego, fiesta balonowa, symulatory lotu, lotnicze wesołe miasteczko oraz food trucki.

 

 

Kiedy: sobota-niedziela, 6-7 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 12; pokazy lotnicze w godz. 13-20

 

 

II Festiwal Folklorystyczny „Uśmiechy pod strzechy” w Szczukocicach

 

W sobotę w gminie Gorzkowice w powiecie piotrkowskim będą rządzić ziemniaki. Dzięki wsparciu z budżetu Województwa Łódzkiego, w świetlicy wiejskiej w Szczukocicach odbędzie się „Dzień Prażoka”. Organizatorzy zaplanowali m.in. rodzinne zawody sportowe, jarmark produktów regionalnych czy konkurs na najlepszą potrawę z ziemniaków. Swoimi popisowymi daniami pochwalą się miejscowe KGW, będą atrakcje dla dzieci i pokaz woltyżerki. Nie zabraknie też muzyki – wystąpi zespół wokalny seniorów z Gorzkowic, kapele folklorystyczne i duet operetkowy. A na koniec zaplanowana jest dyskoteka pod gwiazdami.

 

 

Kiedy: sobota, 7 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 15

 

 

 

 

Zawody na pumptrackach w Bełchatowie

 

Po raz kolejny Bełchatów będzie gospodarzem największego w Polsce cyklu zawodów na pumptrackach pn. „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”. Na pumptracku przy ulicy Turkusowej na osiedlu Binków zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w pięciu kategoriach, a także o wyjazd na Mistrzostwa Świata. Na uczestników, oprócz walki czekać będą na uczestników liczne atrakcje jak: strefa chillout’u, food trucki, a także spiker znany z pokazów Sound of Gravity. Zapisy już trwają i odbywają się tylko online na stronie internetowej www.pompuje.pl. Wpisowe jest w wysokości 15 zł. Niepełnoletni zawodnicy na udział zawodów muszą dostarczyć pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego. Na bełchatowskim torze pojawią się kolejny raz najlepsi zawodnicy z całej Polski, więc będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć ich umiejętności.

 

 

Kiedy: sobota, 6 lipca

Odbiór numerów startowych w godz. 13:00 – 16:00, start zawodów 16:00

 

 

Jubileusz KGW Romanówka w gm. Rozprza

 

KGW „Słoneczna Romania” już od 55 lat integruje i aktywizuje mieszkańców dwóch sołectw w gm. Rozprza w powiecie piotrkowskim. W sobotę, 6 lipca, na placu przy miejscowym domu ludowym panie będą świętować swój jubileusz. I to hucznie, bo oprócz części oficjalnej, będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, pokaz motolotni, a także dwa koncerty. Dla mieszkańców i gości wystąpią zespół Wuj Walana oraz Tarzan Boy. Nikt nie wyjdzie także głodny, bo będzie szwedzki stół oraz ognisko z kiełbaskami. Wydarzenie otrzymało wsparcie z budżetu Województwa Łódzkiego.

 

 

Kiedy: sobota, 6 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 16

 

 

Powiatowy piknik wakacyjny w Dąbrówce Dużej (pow. brzeziński)

 

Miejscowe KGW szykuje imprezę dla całych rodzin. Będzie spartakiada sołecka, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, dmuchańce, animacje i loteria fantowa. Nie zabraknie też strefy wystawowej, a swoją ofertę zaprezentują m.in. Miejski Dom Kultury w Brzezinach, Nadleśnictwo w Brzezinach, grupa motocyklowa i Muzeum Żołnierza Polskiego z Dmosina.

Impreza zapowiada się również bardzo smakowicie, bo o przekąski zadbają panie z KGW w Dąbrówce Dużej.

 

 

Kiedy: sobota, 6 lipca

Początek o godz. 16

 

 

Dni Złoczewa

 

Już po raz 32. Mieszkańcy Złoczewa zapraszają na święto swojej gminy. Dwudniowa impreza startuje w sobotę. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo atrakcji jest mnóstwo, ale największym magnesem będą gwiazdy sceny. W sobotę wystąpią: Przybyłek, Tymek, Zeamsone i Kizo, a w niedzielę podopieczni MOK w Złoczewie, zespół Złoczewianie i grupa Zbóje. Gwiazdami imprezy będą zespoły Video i Dżem.

 

 

Kiedy: sobota-niedziela, 6-7 lipca

Wstęp wolny, w sobotę koncerty zaczynają się od godz. 17:15 , a w niedzielę od godz. 14:30

 

 

Dni Kamieńska

 

W ten weekend bawią się też mieszkańcy Kamieńska w pow. radomszczańskim. Gwiazdami pierwszego dnia dwudniowej imprezy, która odbędzie się już po raz 24., będą zespoły Grzmiąca Półlitrówa, Dziani i Gwiazdy Cygańskie i Loka. Sobotni wieczór zakończy dyskoteka pod chmurką. W niedzielę wystąpią m.in. harcerze, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, a także uczniowie lokalnych szkół. Wieczorem scena będzie należeć do zespołów: Hwootch, Mariachi Los Amigos, S.O.S. ABBA Show oraz Video.

 

 

Kiedy: sobota-niedziela, 6-7 lipca

Wstęp wolny, początek koncertów w sobotę o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 15

 

 

Kolory Polski w Łowiczu i Lutomiersku

W ubiegły weekend mieliśmy preludium do 25. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, a w tę sobotę mamy jego oficjalną inaugurację. Odbędzie się ona w murach Kościoła Pijarów pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Wojciecha w Łowiczu. Wystąpi tam jeden z najważniejszych polskich zespołów wykonujących muzykę dawną, czyli {oh!} Orkiestra. 

Następnego dnia „Kolory Polski” zawędrują do Lutomierska. Tam, w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP Royal String Quartet zagra utwory m.in. Mozarta.

To już 25. edycja cieszącej się ogromnym zainteresowaniem muzycznej podróży po Łódzkiem. W tym roku zaplanowano 18 letnich koncertów. Organizatorem jest Filharmonia Łódzka, instytucja kultury samorządu Województwa Łódzkiego.

 

 

Kiedy: sobota i niedziela, 6 i 7 lipca

Wstęp wolny, oba koncerty rozpoczną się o godz. 19

 

 

Sportowe rozpoczęcie wakacji w Opocznie

 

Turniejem siatkówki plażowej rozpocznie się niedzielny festyn nad zalewem w opoczyńskim. To także wydarzenie charytatywne, bo zabawa zostanie połączona ze zbiórką pieniędzy na zakup defibrylatora dla przedszkola. W turnieju weźmie udział 12 drużyn, ale atrakcji jest więcej. Jednostka strzelecka zaprezentuje wyposażenie wojskowe, a każdy będzie mógł spróbować sił na strzelnicy ASG. Będą pokazy konne, atrakcje wodne, dmuchańce, a nawet kącik dla miłośników książek zapewniony przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Wstęp bezpłatny, początek o godz. 8

 

 

Kulturanki u Herbsta

 

Od tego weekendu, w przypałacowym ogrodzie Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi znów rozbrzmi muzyka na żywo. W tym roku repertuar zaskakuje różnorodnością – obok tradycyjnego jazzu i muzyki klasycznej, posłuchamy bluesa, a także nowoczesnego folku sięgającego korzeniami do muzyki słowiańskiej i poezji śpiewanej. W tę niedzielę wystąpi Sweet & Hot JazzBand.

Dwupokoleniowa formacja to jedyny zespół w Łodzi wykonujący muzykę lat 20 – 40 ubiegłego wieku. Kolejne koncerty w każdą wakacyjną niedzielę.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Bilety: 1 zł – w kasie muzeum, na koncerty obowiązują zapisy (edu.herbst@msl.org.pl, tel. 506 941 803/42 674 96 98 w. 35). Początek o godz. 11

 

 

Mistrzostwa Polski w jeździe na rolkach w Widawie k. Zduńskiej Woli

 

Pełne emocji zawody dla dzieci i młodzieży odbędą się już po raz 3. Starsi zawodnicy zmierzą się na dystansach: 10, 21 i 42 kilometry, a dla dzieci do 14 lat przewidziano 3 wyścigi: na 300, 500 i 1000 metrów. Dodatkowo uczestnicy do 16 roku życia będą mogli wziąć udział w zawodach rowerowych na dystansie ponad 5,5 km, bez podziału na kategorie wiekowe.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Początek o godz. 10

 

 

Festiwal Róż w Łasku

 

W najbliższą niedzielę Łask rozkwitnie tysiącami róż. To wielka impreza integrująca mieszkańców, połączona z wystawą róż, kiermaszem rękodzieła, warsztatami florystycznymi, a także koncertami. Podczas tegorocznej, 9. edycji festiwalu, na placu 11 Listopada na uczestników czeka wiele niespodzianek m.in. wyjazdy na pola różane, konkursy oraz widowiskowa parada koni i bryczek konnych. Wydarzenie uświetnią występy lokalnych artystów: Orkiestry Dętej Łaskiego Domu Kultury, Zespołu Pieśni i Tańca Dobroń oraz grupy taneczno-teatralnej Ad Rem z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także zespołów Czarnina i BUM BUM ORKeSTAR.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 10

 

 

888 lat Łowicza

 

Pierwsza źródłowa wzmianka o Łowiczu „Loviche” została wspomniana w bulli gwarancyjnej dla archidiecezji gnieźnieńskiej wydanej w Pizie przez papieża Innocentego II - 7 lipca 1136 roku. W tę niedzielę miasto będzie celebrować 888. rocznicę tego wydarzenia, a uroczystości rozpocznie hejnał Łowicza z ratusza. Będzie tort i występy zespołów, gra terenowa, zwiedzanie – także wieczorne – miasta z przewodnikiem.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Wstęp wolny, początek uroczystości o godz. 12, a o godz. 10 startuje jubileuszowy bieg (start przy muszli koncertowej, zapisy od godz. 9)

 

 

Powiatowy Koncert Strażackich Orkiestr Dętych w Spale

 

Koncert organizowany na terenie przy stawie, na stałe wpisał się w wakacyjny kalendarz gminy Inowłódz. Wydarzenie rozpocznie paradny przemarsz wszystkich orkiestr, które później wykonają hymn strażacki. W części oficjalnej nastąpi wręczenie strażackich odznaczeń, a po tym muzycy rozpoczną występy. Będzie też strażacka grochówka.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 14

Podłowickie Folk(l)ove w Jackowicach

 

To już 4. edycja festiwalu, który jest nie lada gratką dla miłośników muzyki folkowej. Wystąpią: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Zduny, The Supersingers Studio Piosenki BDK, Zespół Wokalny "Wrzos", Grupa Wokalna Folkowianki, Etno Duet Sansevieria, Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca Leszczynki, Kapela Jeremiego Kowalskiego, Kapela Ludowa Dobrzeliniacy, After Party i Baciary, a na finał o godz. 22 grupa Boys.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, będzie ścianka wspinaczkowa, karuzela i przejażdżki konne. Dopełnieniem święta łowickiego folkloru będzie poczęstunek przygotowany przez lokalne KGW. Wydarzenie swoim patronatem objęła marszałek Joanna Skrzydlewska.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 15

 

 

Otwarcie wystawy w Osadzie Dwa Młyny w Talarze (Ldzaniu) w gm. Dobroń

 

Ceramika, przedmioty zabytkowe i eksponaty dziedzictwa ziemi łódzkiej – to wszystko będzie można zobaczyć na wystawie w otwieranym w niedzielę muzeum w Osadzie Dwa Młyny w Talarze. Drugą atrakcją będzie zwiedzanie jednego z najstarszych w Polsce zabytkowych młynów wodno-elektrycznych.

Patronem muzeum jest Jan Radgowski, który był inicjatorem idei odbudowy osady młyńskiej w dolinie rzeki Grabi.

Dzień wcześniej, z okazji otwarcia muzeum, Dwa Młyny zapraszają na koncert grupy Dwóch, nie licząc akordeonu. W programie m. in. piosenki rockowe, polskie, włoskie, warszawskie, góralskie czy bałkańskie.

Kiedy: sobota (koncert) i niedziela (otwarcie muzeum), 6 i 7 lipca

Wstęp wolny. Sobotni koncert rozpocznie się o godz. 16, a początek zwiedzania muzeum od godz. 15

 

 

Piłka siatkowa łączy pokolenia w Woli Mąkolskiej

 

W niedzielę Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Woli Mąkolskiej (gm. Głowno) dla mieszkańców okolicznych miejscowości organizuje piknik sportowy. W programie zawody sportowe, grill oraz atrakcje dla najmłodszych. Miejscem zabawy będzie działka sołecka w Woli Mąkolskiej 64.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 15

 

 

Kapele zagrają w Szadku

 

To będzie już XX Ogólnopolska Gala Kapel Podwórkowych. Wydarzenie odbywa się pod patronatem marszałek Joanny Skrzydlewskiej. Do amfiteatru w Szadku, zjadą zespoły z całego kraju m.in. Fakiry z Piotrkowa, Sędziej z Sędziejowic, Śląskie Bajery z Ornontowic czy Radomszczańska Kapela Podwórkowa.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 15

 

 

Kulturalny Rynek w Sieradzu

 

W niedzielę odbędzie się pierwszy z trzech letnich, plenerowych koncertów. Publiczność usłyszy „Muzykę Paryża z czasów Antoine’a” oraz koncert Knopik&Ścierański Duo. Kolejny koncert w ostatnią niedzielę lipca, a ostatni 18 sierpnia.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 18

Koncertowe lato w Kolegiacie w Wolborzu

 

To już 17. edycja koncertów muzyki poważnej w Wolborzu. W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwszy – wystąpią Zelowskie Dzwonki. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu Województwa Łódzkiego.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Wstęp wolny, początek o godz. 19

 

 

Earth Festiwal w Uniejowie

 

Po raz kolejny w Uniejowie odbędzie się wielki koncert gwiazd – „Earth Festiwal”. Wystąpią m.in.: Maryla Rodowicz, Alicja Majewska, Kamil Bednarek, Zakopower, Staszek z Gór, Julia Pietrucha, Wiktor Dyduła, Kaliber 44 feat. Fokus & Rahim & Kleszcz, Natalia Nykiel, Majka Jeżowska, Mała Armia Janosika, Stokłosa Collective Orchestra pod dyrekcją Jana

Stokłosy. Występy będzie na żywo transmitowała telewizja Polsat. Koncert zacznie się o godz. 20, ale przez cały weekend Uniejów będzie polską stolicą postaw proekologicznych. Już od soboty, 6 lipca, w godz. 11-18 będzie tu ekomiasteczko i mnóstwo atrakcji pokazujących co każdy z nas może zrobić dla środowiska.

 

 

Kiedy: niedziela, 7 lipca

Wstęp wolny, początek koncertu o godz. 20

Skomentuj [ 10 ]
10:40, 05.07.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

PKP @ 11:16, 05.07.2024r. IP: *

Oj przewodniczący pojeździ konno z kołem gospodyń wiejskich się będzie dzialo

Saks @ 12:31, 05.07.2024r. IP: *

Przewodniczący to pozwala wybrankom ,, pojeździć  na swoim koniku ,,.

wwer @ 12:32, 05.07.2024r. IP: *

Urzędowe koło gospodyń wiejskich z szefem kuchni na czele... hej

Do ww. @ 14:05, 05.07.2024r. IP: *

Głupek w akcji!

Ewe @ 12:36, 07.07.2024r. IP: *.*.132.143

właśnie wróciłam z Festiwalu. Jestem zachwycona. Mnóstwo wystawców, można kupić wiele gatunków róż i nie tylko. Dużo atrakcji dla dzieci i fajne atrakcje dla wszystkich. Brawa dla organizatorów.

Ola @ 16:01, 07.07.2024r. IP: *.*.184.49

Festiwal róż super. Fajna atmosfera

kacper @ 19:12, 07.07.2024r. IP: *.*.206.28

Przednia zabawa. Doskonała praca ŁDK, Biblioteki Publicznej, wszystkich, którzy mieli udział w organizacji. Rośliny piękne. Stoiska różnorodne.

Ulka @ 08:22, 08.07.2024r. IP: *

Koło gospodyń wiejskich z naczelnym kucharzem zorganizowali imprezę na miare swoich możliwości osiągneli szczyt

Nick @ 10:12, 08.07.2024r. IP: *

PKP, Saks, wwer, Ulka - aż tyle nicków potrzebujesz aby zaprezentować wszystkim wkoło stan swego umysłu?

Ala ta od Asa @ 11:16, 08.07.2024r. IP: *.*.184.49

Ja np nie mam póki co zaufania do pani Burmistrz, a przewodniczącego nie darzę sympatią, ale muszę szczerze przyznać, że festiwal róż był zorganizowany na wysokim poziomie i potrafię to docenić. Doskonała współpraca. Wiele atrakcji dla wszyskich. Fajna atmosfera, uśmiechnięci, wyluzowani ludzie. Doskonała okazja do wielu fajnych spotkań i rozmów. . Przyznam też, że nie byłam na rozpoczęciu, by oszczędzić sobie tych wszyskich przemów. Za to wystawa róż była piękna. Może wygrali moi faworyci? Mam nadzieję gdzieś o tym przeczytać.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


DoĹźynki 2024


Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET