Środa, 24 lipca 2024 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

ŁKA odbiera nowe minibusy. Kolejne mercedesy we wrześniu

(fot. Transport publiczny )

Do Łodzi sukcesywnie trafiają zamówione przez województwo autobusy Mercedes-Benz Sprinter. Firma Creobus właśnie dostarczyła trzy kolejne pojazdy, które będą wykorzystywane na liniach dowozowych. Następne dostawy zaplanowano na wrzesień i listopad.

Sukcesywnie rozbudowywana jest sieć połączeń dowozowych Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej obsługiwanych własnym taborem autobusowym. W zeszłym miesiącu wystartowały nowe linie obsługujące rejon Bedonia, dzięki którym można dojechać m.in. do Andrespola i Brzezin. W planach jest zaś wprowadzenie do systemu kolejowej komunikacji autobusowej trasy z Pabianic do Lutomierska.

 

Czytaj dalej: Transport Publiczny 

Skomentuj [ 6 ]
17:35, 06.07.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Mieszkaniec @ 18:09, 06.07.2024r. IP: *.*.216.110

ŁKA to kolej. Po co inwestować w autobusy jeśli od tego są inni przewoźnicy. Chyba że jakiś mądry urzędnik wpadł na pomysł jak jeszcze zmniejszyć rentowność przewozów pasażerskich. Zapłacimy wszyscy za te fanaberie.

Do Mieszkaniec @ 07:44, 07.07.2024r. IP: *

Kulturalni ludzie stosują zasadę, że przed wydaniem opinii czy napisaniem komentarza, zwłaszcza krytycznego, po prostu czytają tekst, o którym się wypowiadają a czytając starają się robić to że zrozumieniem. W przypadku powyższej informacji jej zrozumienie nie jest szczególnie trudne, jest krótka, jasna, rzeczowa a jej tematem jest dowożenie, może jeszcze raz DOWOŻENIE pasażerów ŁKA z miejscowości, w których kolei nie ma, w celu zwiększenia liczby osób korzystających z połączeń kolejowych aglomeracji łódzkiej. Te autobusy nie są żadną fanaberią ani tym bardziej konkurencją dla innych przewoźników, w tym zwłaszcza dla słynnych Pekaesów zapowiadanych swego czasu przez Kaczyńskiego, które to wg niego miały docierać wszędzie w Polsce. Pekaesów Kaczyńskiego nie ma a minibusy do Bedonia, Andrespola czy Brzezin będą.

Mieszkaniec @ 13:54, 07.07.2024r. IP: *.*.217.174

@UP
Gdybyś czytał lub czytała moją wypowiedź ze zrozumieniem to nie byłoby Twojego komentarza. To nie jest zadanie kolei.

Do Mieszkaniec @ 16:49, 07.07.2024r. IP: *

Łolaboga! Wielce szanowny Panie dziaders! Mam nadzieję, że jesteś zwykłym szarym człowiekiem i nie decydujesz o działaniach innych ludzi, nie kierujesz innymi osobami i nie masz większego wpływu na ich przyszłość, bo żeby nie zauważyć, że świat, że życie ucieka do przodu i dla ciebie jest ono już daleko, daleko za horyzontem i to twoje oraz dziadygi z Żoliborza - "żeby było tak jak kiedyś", na pewno się nie ziści? Naprawdę nie zauważyłeś, że np. telefon nie jest już telefonem, telewizja nie jest telewizją, przewozy Taxi nie są starą Taxi a kolej coraz mniej jest już tą koleją z dworcami, zawiadowcami, bagażowymi, bileterką, bufetową, babką klozetową i żeby kolej nie podzieliła losu tych twoich mitycznych "innych przewoźników", musi zabiegać sama o pasażerów, także z miejscowości niekoniecznie leżących tuż przy trasach kolejowych. Ci twoi mityczni "inni przewoźnicy", ja bym ich nazwał yeti, nie wywiązują się ze swych ról bo im się nie opłaci a najczęściej ich po prostu nie ma, więc ŁKA nie ma wyjścia i próbuje robić biznes na dowozie swych ewentualnych pasażerów. Może jej to wyjdzie, może nie, nie wiadomo ale jako kolej aglomeracyjna działa coraz lepiej, coraz prężniej. Brawo.

Niewidoma @ 17:32, 07.07.2024r. IP: *.*.132.136

Dla mnie każda pomoc przy transporcie do innego miasta, miejscowości to luksus, którego nie mogę doświadczyć jak 90% ludzi, gdyż nie mam samochodu a swego czasu nie było mi dane dojechać do Łodzi nawet do lekarza gdyż PKS zlikwidowany a do pociągu aby się dostać trzeba by było iść 2 h po drodze szybkiego ruchu. Bardzo dobra inicjatywa. Nie każdy może jeździć samochodem lub liczyć na TAXi. Pozdrawiam.

Do Mieszkaniec @ 20:08, 07.07.2024r. IP: *

A słyszałeś, że w ŁKA można kupić bilet na autobusy komunikacji miejskiej? Co to się nawyrabiało! Straszne! Przecież to też nie zadanie kolei!!! Może by jakiś donosik do prekuratury? Jak oni mogo?

Wspólny Bilet Aglomeracyjny, który pozwala na nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami ŁKA w obszarze wybranej strefy taryfowej oraz pojazdami MPK Łódź. MPK Łódź to firma autobusowa! Ponadto dostępne są bilety pozwalające na korzystanie z pojazdów lokalnych przewoźników autobusowych, takich jak MZK Pabianice, MUK Zgierz, ZKM Łask, MPK Zduńska Wola, MPK Sieradz oraz komunikacji w Strykowie i Głownie... szok!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


DoĹźynki 2024

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook
Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET