Środa, 24 lipca 2024 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

O bezpieczeństwie na półkoloniach w Okupie

(fot. KPP Łask)

Wakacje, to czas zorganizowanych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dbając o bezpieczeństwo odpoczywających, łascy policjanci przeprowadzą prelekcje wśród uczestników półkolonii zorganizowanych na terenie powiatu łaskiego. Tak też było w środę 3 lipca 2024 roku, gdzie w Szkole Podstawowej w Okupie, policjant rozmawiał z dziećmi o prawidłowych zasadach poruszania się po drogach.

Wakacje to beztroski czas odpoczynku i relaksu, dlatego w tym czasie, w szczególny sposób należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. W środę (3 lipca 2024 r.) w Szkole Podstawowej w Okupie, policyjny profilaktyk przeprowadził pogadankę z uczestnikami półkolonii zorganizowanymi przez Fundację ProZdro z Łasku.

 

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas trwania wakacji. Przypomniały sobie, jak w bezpieczny sposób poruszać się po drodze pieszo czy też rowerem.

 

Mundurowy omówił obowiązkowe wyposażenie roweru oraz zasady bezpiecznej jazdy po drogach publicznych. Nie zabrakło rozmów na temat znaków drogowych, które dzieci mogą znaleźć na drodze podczas rowerowych wycieczek. Na koniec spotkania policjant przeprowadził test praktyczny jazdy na rowerze na rozstawionym przez organizatora miasteczku rowerowym.

 

Dzieci w stopniu celującym odpowiadały na zadawane pytania a także wykazały bardzo dobrymi umiejętnościami jazdy. 

 

sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski

Skomentuj [ 0 ]
09:25, 08.07.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook


DoĹźynki 2024

Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET