Środa, 24 lipca 2024 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

KAS udaremniła wywóz szczepionek HPV poza granice Rzeczpospolitej Polskiej

Funkcjonariusze łódzkiej KAS podczas kontroli przewozu towarów objętych  monitorowaniem (SENT) zatrzymali auto przystosowane do przewozu produktów farmaceutycznych. Analiza przekazanej przez przewoźnika specyfikacji przewożonych leków wykazała, że w transporcie jadącym do Niemiec, mogą znajdować się produkty lecznicze zagrożone brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wywóz tego typu produktów farmaceutycznych jest uzależniony od zgody Głównego Inspektora Farmaceutycznego i co do zasady niedozwolony. Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi w trakcie kontroli drogowej nie mogli dokonać rewizji z uwagi na specyficzne wymagania dotyczące przechowywania leków, podjęli decyzję o konwojowaniu oraz kontynuowaniu czynności w wyznaczonej przez GIF hurtowni farmaceutycznej na terenie Radomska.

 

 

W trakcie kontroli funkcjonariusze wykryli 1076 opakowań szczepionek na HPV czyli wirusa brodawczaka ludzkiego, wymienionych w obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 23 maja 2024 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Kierowca nie okazał wymaganego w takim przypadku zgłoszenia SENT, za co został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł.

 

 

Dalsze postępowanie prowadzi Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi. Ponadto do dyspozycji GIF funkcjonariusze przekazali do wyznaczonej hurtowni farmaceutycznej zakwestionowane leki.

 

 

Krajowa Administracja Skarbowa dba o realizację dochodów z tytułu podatków, należności celnych i opłat. Ponadto wykonuje wiele innych zadań ważnych dla obywateli naszego kraju, np.: chroni interesy Skarbu Państwa i obszaru celnego Unii Europejskiej czy egzekwuje przepisy dotyczące zdrowia publicznego.

Skomentuj [ 0 ]
14:40, 08.07.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


DoĹźynki 2024

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET